خانه / اخبار فوتبال ایران / پاسخ پیروانی به منتقدان کی‌روش: ما را با خودمان مقایسه کنید نه ژاپن

پاسخ پیروانی به منتقدان کی‌روش: ما را با خودمان مقایسه کنید نه ژاپن

پاسخ پیروانی به منتقدان کی‌روش: ما را با خودمان مقایسه کنید نه ژاپن

مدیر تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه بعضی از مسابقات تدارکاتی هزینه زیادی دارد، گفت: بعضی از مربیان می‌گویند مجبوریم در تعطیلات لیگ بدنسازی کنیم که این حرف از نظر علمی رد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین پیروانی درباره برنامه تیم ملی در تعطیلات لیگ و قبل از مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا اظهار کرد: ما دنبال برگزاری اردو برای بازیکنان داخلی هستیم چون در آن مقطع زمانی فیفا دی نداریم و لژیونرها نمی‌توانند ما را همراهی کنند.

وی درباره احتمال برگزاری بازی‌های تدارکاتی خاطرنشان کرد: بازی‌های تدارکاتی بعدی هنوز مشخص نشده است. البته علی کفاشیان به دنبال برگزاری بازی‌های تدارکاتی هست ولی باید دنبال مسابقاتی باشیم که هم از نظر فنی و هم از نظر مالی به سود ما باشد. بعضی از تیم‌ها آنقدر مبلغ بالایی می‌گویند که نمی‌تواند برای ما مفید باشد.

مدیر تیم ملی درباره بازی با تیم‌های اروپایی، تصریح کرد: مسلما بازی با تیم‌های اروپایی به ما شخصیت می‌دهد. در این بازی‌ها برد و باخت مهم نیست. به عنوان مثال ژاپن به ایران آمد و این نشان می‌دهد که اگر به تیم ملی توجه شود، می‌توانیم نتایج بهتری بگیریم.

پیروانی درباره انتقاد بسیاری از مربیان از تعطیلات مدام لیگ به خاطر تیم ملی، گفت: حرف این مربیان از این بابت درست است که وقت لیگ تعطیل می‌شود، از هیجان آن یک مقدار کاسته می‌شود ولی سئوال من این ست که اگر تمام مسابقات لیگ سر موقع برگزار شود اما تیم ملی به جام جهانی نرود، آیا چنین چیزی خوب است؟

وی افزود: توقع ما این است که زمان بیشتری برای اردوهای تیم ملی داشته باشیم ولی با این شرایط این اردوها را تا حد امکان فشرده و در زمان کوتاه برگزار می‌کنیم.

مدیر تیم ملی اظهار کرد: تیم ملی در حال جوان شدن است. هیچ چیز برای بازیکنان بهتر از این نیست که در اردو باشند. ایرادی که داریم این است که بعضی از دوستان ما را با خیلی از کشورهای دیگر مقایسه می‌کنند مثلا ژاپن که ۱۴ بازیکن در سطح اول فوتبال دنیا دارد.

پیروانی در پاسخ به این سئوال که «آیا فکر می‌کنید مربی ژاپن نیاز به داشتن بازیکنان تیمش برای هماهنگی ندارد؟» به رادیو جوان گفت: او هم نیاز دارد ولی استخوانبندی تیمی مثل ژاپن از بازیکنانی است که بالای ۳۰، ۴۰ بازی ملی دارند. هر تیمی را باید با خودش مقایسه کرد. تیم ملی ما در حال پوست اندازی است و برای هماهنگی بازیکنانش نیاز به اردو دارد. این درست نیست که بازیکنان ما با دو، سه بازی ملی وارد مسابقات بزرگ شوند. بازیکنان جوان نیاز دارند شخصیت ملی بگیرند. این موضوع یک جا مشکل‌ساز خواهد شد.

وی همچنین با کنایه به «یک مربی»، تصریح کرد: یک مربی گفت که ما با فلان تیم بزرگ بازی داشتیم ولی لیگ را یک روز تعطیل کردیم. خب این دلیل نمی‌شود که کار غلط را تکرار کنیم. الان همه چیز علم و تکنولوژی شده است. اگر بازیکنان به اردوی تیم ملی می‌آیند، شرایط اردو خوب است و از دوستان می‌خواهم که دلواپس نباشند. کی‌روش جزو ۱۰، ۱۵ سرمربی اول دنیاست. این را به این خاطر نمی‌گویم که الان پُست دارم.

مدیر تیم ملی اظهار کرد: کی‌روش الان به تیم ملی شخصیت داده است و در جام جهانی هم برند اصلی ما بود و مربی کوچکی نیست. او یکسری اخلاق خاص خودش را دارد که این ویژگی در همه هست. باید قبلو کنیم که کار کردن با کی‌روش جذابیت دارد و همه بازیکنان دوست دارند با او کار کنند.

پیروانی همچنین درباره اینکه بعضی مربیان اعلام می‌کنند باید در تعطیلات لیگ دوباره بدنسازی کنند، گفت: این حرف غلط است. دلم می‌خواهد هرکسی که این حرف را زده، بیشتر بررسی و مطالعه کند. اگر یک تیم اول فصل خوب بدنسازی کرده باشد، در دو هفته تعطیلی لیگ، مسابقات را شبیه‌سازی می‌کند نه اینکه دوباره بدنسازی کند. اینکه مربیان شدت تمریناتشان را بالا ببرند، بدنسازی نیست.

مدیر تیم ملی در پایان تاکید کرد: با ۱۵ روز تعطیلی که نمی‌شود بدنسازی کرد. اگر چنین کاری کنید، آخر فصل دو جین بازیکن مصدوم خواهید داشت. این نشان می‌دهد از نظر علمی یک مقدار عقب بودند. علم تمرین و علم تغذیه را باید در این دوره زمانی رعایت کرد. اینکه دو هفته لیگ تمرین شود و در این دو هفته بدنسازی کنیم، از نظر علمی رد شده است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *