خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / اخبار پرسپولیس / برانکو: هدف‌مان در دربی یک چیز است؛ گلزنی و پیروزی/ سورپرایز یعنی حضور سوشا در خط حمله!

برانکو: هدف‌مان در دربی یک چیز است؛ گلزنی و پیروزی/ سورپرایز یعنی حضور سوشا در خط حمله!

برانکو: هدف‌مان در دربی یک چیز است؛ گلزنی و پیروزی/ سورپرایز یعنی حضور سوشا در خط حمله!

سرمربی پرسپولیس گفت: امیدوارم هواداران روز جمعه به ورزشگاه بیایند و یار دوازدهم ما باشند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری که امروز پیش از تمرین امروز پرسپولیس در ورزشگاه درفشی‌فر برگزار شد، گفت: یک بار مایل هستم به بازیکنانم تبریک بگویم به خاطر شکست ملوان؛ سه امتیازی که برای ما خیلی مهم بود. همین طور آرزوی سلامتی برای داوود کاشانی تدارکاتمان دارم که انشاالله سلامتی اش را بدست آورد و در دربی حاضر باشد.

وی ادامه داد: برد اخیر ما مقابل ملوان بهترین دعوت برای هواداران است که دربی به ورزشگاه بیاید. و همین طور همگی با هم شاهد یک نمایش بزرگ و یک دربی بزرگ در کل ایران و همینطور شاهد بزرگترین دربی در آسیا باشیم و امیدوارم که هواداران روز جمعه به ورزشگاه بیایند و یار دوازدهم ما باشند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: خیلی خوشحال شدم و باعث افتخارم است که به عنوان سرمربی پرسپولیس عضوی از این دربی هستم و در کنار بازیکنانم که بهترین عملکرد را داشتند در دربی حضور داریم.

برانکو گفت: در واقع می‌توانم بگویم بازیکنان ما انگیزه فراوان و شور و علاقه خاصی برای آغاز دربی دارند و بازیکن مصدومی نیز در اردو نداریم. البته اومانیا و حاتمی به تازگی سلامتی خود را بدست آوردند که قطعاً در دربی در جمع ما نخواهند بود اما بقیه نفرات سالم و سلامت برای دربی آماده هستند.

وی درباره اینکه تیمش در دربی تهاجمی بازی خواهد کرد یا خیر گفت: بازی ما همیشه تهاجمی است و طبیعی است بازی تهاجمی یک نوع ریسک بزرگ محسوب می‌شود و وقتی قرار باشد همیشه حمله کنید مطمئناً احتمال گل خوردنتان هم زیاد است. تا اینجای فصل تیم ما با ارائه بازی تهاجمی و برتر نسبت به حریفان آن طور که باید نتوانسته امتیاز کسب کند و امتیاز زیادی را به خاطر بدشانسی مسائل دیگر از دست داده‌ایم. همه بازیکنان ما برای بازی دربی انگیزه متفاوتی دارند و لازم نیست من در مورد انگیزه شاگردانم در این مسابقه صحبت کنم. آنچه مشخص است نتیجه دربی نیز معلوم نیست و تیمی برنده می‌شود که بهتر بازی کند.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این مسئله که بعضی‌ها اعتقاد دارند دربی‌های ایران کیفیت لازم را ندارد تصریح کرد: افراد مختلف می‌توانند نظرات متفاوتی داشته باشند. آنچه برای من مشخص است لیگ ایران لیگ بسیار قوی و جدی است مخصوصاً دربی‌های آن که با حضور یکصد هزار تماشاگر برگزار می‌شود. می‌توانم بگویم نبرد دو تیم برتر ایران می‌تواند مهمترین بازی آسیا هم باشد. پرسپولیس و استقلال هر دو شرایط خوبی دارند و جدال آنها می‌تواند یک بازی زیبا را برای بازیگران به ارمغان بیاورد.

برانکو در پاسخ به این سوال چه سورپرایزی برای استقلالی‌ها در بازی روز جمعه خواهد داشت، عنوان کرد: در فوتبال چیزی به عنوان سورپرایز وجود ندارد مگر اینکه من بخواهم روز جمعه سوشا را به خط حمله بیاورم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در دربی روز جمعه مانند بازی‌های گذشته پرسپولیس این تیم 70 دقیقه روی حریفش فشار بدنی بیاورد و بعد از آن به موفقیت برسد و اینکه در این شرایط استقلال هم حریف سرسختی خواهد بود گفت: آن چیزی که برای ما مهم است این است که بازیکنان ما از نظر فیزیکی آماده هستند و این را می‌توانید خودتان کاملاً مشاهده کنید. در دیداری که ما در جام حذفی با ملوان داشتیم بازیکنانمان بدون هیچ مشکلی 120 دقیقه با حریف بازی کردند. چهار روز بعد از آن بازی باز هم در دیداری سخت در تبریز به میدان رفتیم دقیقاً همان شرایط بازی حذفی با ملوان را داشتیم اما بازیکنان از نظر بدنی هیچ افتی نداشتند. در واقع بازیکنان پرسپولیس از نظر فیزیکی در تمام دقایق بازی انرژی دارند و این مسئله کم نمی‌شود.

سرمربی پرسپولیس  افزود: در بازی با ملوان نیز می‌خواستیم در همان نیمه اول به گل برسیم اما خوب همیشه به بچه‌ها گفته‌ام که نباید انتظار داشت در 10 دقیقه اول بازی کار حریف را یکسره کنیم چون فوتبال 90 دقیقه است.

برانکو در پاسخ به این سوال که آیا واقعاً پرسپولیس می‌خواهد روز جمعه مقابل استقلال فوتبال کاملاً هجومی داشته باشد و قرار نیست حرفی از باختن بین سرخپوشان باشد، عنوان کرد: طبیعی است که دربی یک بازی خاص است و تمام هواداران، بازیکنان و اعضای کادر فنی دو تیم دوست دارند برنده این بازی باشند. به خاطر همین طبیعی است که هر تیمی تا حدودی جانب احتیاط را داشته باشد که بازنده نباشد اما همانطور که گفتم فلسفه ما برای بازی روز جمعه مشخص است و آن را تغییر نمی‌دهیم.

وی تصریح کرد: ما برای پیروز شدن و گل زدن مقابل استقلال تلاش می‌کنیم و این در واقع اولین و آخرین هدف ما در بازی است. همه می‌دانیم پرسپولیس باشگاه بزرگی است و به جرأت می‌توانم بگویم این قانون پرسپولیس است.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی اندیشیده تا بازیکنان جوان پرسپولیس در دربی دچار حاشیه نشوند و حواسشان به بازی خودشان باشد، گفت: ما در واقع امروز این کنفرانس خبری را برای این منظور برگزار کردیم که همگی امکان صحبت کردن با هواداران و رسانه‌ها را داشته باشیم و شما هم مختار هستید که هر سوالی خواستید انجام بدهید و حتی این امکان را فراهم کردیم از تمام تمرین امروز فیلمبرداری و عکاسی شود و این امکان را داده‌ایم بازیکنان بتوانند با رسانه‌ها مصاحبه کنند اما بعد از این تا روز دربی بازیکنان فقط تمرکزشان باید روی دربی باشد و تماس دیگری نداشته باشند. من برای شغل شما خبرنگاران ارزش قائل هستم و انشاءالله بعد از آن هر اطلاع دیگری که قرار باشد در خصوص تیم منتشر شود از طریق سایت باشگاه خواهد بود.

برانکو در واکنش به این مسئله که خیلی‌ها اعتقاد دارند ضعف استقلال در عمق دفاع است و پرسپولیس می‌تواند از این منطقه به حریف خود ضربه بزند، تصریح کرد: شما از کجا می‌دانید ضعف استقلال در این منطقه است؟ اصلاً برای دربی باید تمام این مسائل را کنار گذاشت. شما نگاه کنید روز گذشته استقلال با نتیجه سه بر صفر قهرمان فصل پیش را در زمین خودش شکست داد. آنها الآن صدرنشین لیگ هستند و با این حال طبیعی است ضعف‌هایی نیز داشته باشند. هیچ تیمی پیدا نمی‌شود بدون ضعف باشد اما در مورد ضعف عمق خط دفاعی استقلال با شما موافق نیستم.

وی درباره اینکه آیا بهتر نیست پرسپولیس به جای سانتر در جناحین فقط روی زمین فوتبال بازی کند، گفت: شما خبرنگاران حتماً مربی هستید! به هر حال باید در فوتبال روش‌های مختلف را برای رسیدن به گل تمرین کرد. خوب نیست که بخواهیم فقط به یک روش بازی کنیم و قطعاً هم ما به این شکل عمل نخواهیم کرد. خیلی خوب است که شما خبرنگاران به من مشورت می‌دهید و از این بابت از شما ممنون هستم اما اجازه دهید ما به روشی که خودمان روی آن مطالعه می‌کنیم پیش برویم. البته شما باید چنین سوالاتی را از بازیکنان بپرسید چون آنها هستند که در زمین بازی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که از چه ناحیه‌ای به استقلال ضربه بزنند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا درگذشت هادی نوروزی در ابراز همدردی استقلالی‌ها بابت این اتفاق باعث خواهد شد در دربی 81 شاهد کری کمتری از سمت دو تیم باشیم، گفت: زیباتر از رقابت و کری خواندن چیزی در ورزش وجود ندارد. ما و استقلال رقیبان دیرینه هستیم و بزرگترین تیم‌های ایران و حتی آسیا. هیچ یک از این دو تیم دوست ندارند بازنده دربی باشند و تلاش می‌کنند بازی را به نفع خود به پایان برسانند. با این حال هر دو تیم برای یک کشور و یک شهر هستند و قطعاً بازیکنان دو تیم دوستان خوبی نیز برای یکدیگر به حساب می‌آیند. آنها در تیم ملی کنار هم بازی می‌کنند اما رقابت جای خود را دارد. خیلی زیباست که در همه جا هواداران استقلال و پرسپولیس برای هم با نشان دادن اعداد 4 و 6 کری می‌خوانند و همین‌هاست که دربی را جذاب می‌کند.

برانکو افزود: متأسفانه فاجعه‌ای که برای تیم ما رخ داد باعث شد نه تنها ما بلکه تمام فوتبالدوستان ایرانی بابت این قضیه غمگین شوند. استقلالی‌ها بعد از این فاجعه بزرگواری به خرج داده و خود را در غم ما شریک دانستند اما روز جمعه رقابت دو تیم در زمین فوتبال است و کری خاص خودش را دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان و مربیان پرسپولیس مانند هواداران این تیم پیروزی مقابل استقلال برایشان از قهرمانی مهمتر است یا خیر عنوان کرد: واضح است که هواداران چقدر علاقه دارند که تیمشان برنده بازی باشد. قطعاً چنین حسی هم بین بازیکنان و اعضای تیم وجود دارد. با وجود اینکه می‌گویند دربی سه امتیاز دارد اما همه می‌دانیم پیروزی در این بازی چیزی بیشتر از سه امتیاز است چون دربی نسبت به دیگر بازی‌های لیگ حساسیت بیشتری دارد. همانطور که قبلاً گفته‌ام هدف ما همیشه کسب نتیجه حداکثری است حالا چه در لیگ چه جام حذفی و چه بازی‌های دیگر.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به صحبت یکی از خبرنگاران مبنی براینکه پرویز مظلومی لقب «سوبله چوبله» دارد و آیا نمی‌خواهد برای سرمربی استقلال کری بخواند، خاطرنشان کرد: شما با این سوال من را غافلگیر کردید اما باید بگویم آرزو داریم در تمام بازی‌ها برنده باشیم نه تنها در سه چهار بازی.

برانکو در پایان در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند مانند امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی را هم شکست بدهد، گفت: بیشتر از این مسائل خودم و بازیکنان می‌خواهیم حریف را تحت فشار قرار دهیم و با ارائه بازی خوب برنده باشیم هدف اول ما این است و بعد از کسب پیروزی با هواداران به صورت مشترک شادی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *