پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 10451 12 آبان 1394 ساعت [ 21:04 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ردپای علی کریمی در تحول بایرن مونیخ

تیفوسی : پل برایتنر وقتی در مورد علی کریمی و تغییر فوتبال آلمان حرف زد مشخص شد که بایرن در راستای تولید خلاقیت بوده که کریمی را خریده و از همان سال شروع کرده به تربیت بازیکنانی که برای ۲۰۱۴ قهرمان دنیا شوند.

ردپای علی کریمی در تحول بایرن مونیخ

تیفوسی : پل برایتنر وقتی در مورد علی کریمی و تغییر فوتبال آلمان حرف زد مشخص شد که بایرن در راستای تولید خلاقیت بوده که کریمی را خریده و از همان سال شروع کرده به تربیت بازیکنانی که برای ۲۰۱۴ قهرمان دنیا شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، خیلی‌ها در ایران بر این باور بودند که علی کریمی می‌تواند جزو بهترین بازیکنان تاریخ جهان باشد اما عدم  تمایل او به تمرینات سنگین اجازه نداد او بالاتر از آسیا را در مبحث بهترین بازیکن تجربه کند.

داستان جادوگر و بایرن مونیخ شبیه به اتوبوسی بود که خیلی‌ها از آن آویزان بودند و می‌کوشیدند تا با آن  اتوبوس بروند اما علی کریمی علاقه ای به آویزان شدن از این اتوبوس بزرگ نداشت و نمی‌خواست یا نمی‌‌توانست بیشتر از آن که باید تمرین کند.

کریمی به مونیخ که رسید به دلیل کمبود قدرت بدنی در روزگاری که بایرن کاملا فیزیکی بود سردبیر کیکر برایش نوشت: کریمی برف مونیخ را می‌بیند؟

در واقع سردبیر یکی از مهمترین رسانه‌های جهان در مبحث فوتبال معتقد بود که کریمی خیلی زود از مونیخ اخراج می‌شود اما نه تنها کریمی از مونیخ اخراج نشد بلکه رد پای او را در استحاله تیمی که امروز قهرمان جهان هست را می‌توانید  ببینید.

به حرف‌های پل برایتنر دقت کنید، او دو نکته را تایید می‌کند:

اول اینکه کریمی زیاد اهل تمرین سنگین نبود و نمی‌توانست بیشتر از آن تمرین کند و فشار بیاورد. این  مهم را می‌توانستید در لابه لای حرف‌های برایتنر گوش کنید. با این وجود باید تاکید کرد که این جادوگرتنبل با همان تنبلی چنان دیدی داشت که تا بایرن مونیخ هم رفت.

برایتنر که شروع کرد از علی کریمی تعریف کردن تازه فهمیدیم با وجود عدم رضایت ازتمریناتش، کریمی کاملا در چشم بوده است.

نکته اما اینجاست: برایتنر از اشتباه آلمان گفت، از اینکه آلمان‌ها بسیار مکانیکی‌بازی می‌کردند و بازیکنانی را که می‌ساختند همگی بسیارمکانیکی بودند و بدون آزادی عمل، آنها در سال ۲۰۰۴ به این نتیجه رسیدند و در نهایت در سال ۲۰۰۵ بایرن به عنوان سردمدار فوتبال آلمان شروع کرد به آغاز این تغییر و علی کریمی سرکش و خودمختار را که نه مکانیکی بلکه کاملا احساساتی بازی می‌کرد را در قلب بایرن جا دادند.

در واقع کریمی آغاز تغییرات فنی آلمان بود در فوتبال. او آزادتر و با اختیار عمل‌تر فوتبال بازی  می‌کرد و طبق گفته برایتنر فوتبال آلمان در سال ۲۰۰۴ به همین نتیجه رسیده بود.

کریمی رد پای قهرمانی آلمان در سال ۲۰۱۴ بود و آغاز دگردیسی فوتبالی که شکست خورده بود. برایتنر البته از تمرینات پرفشاری که کریمی را فراری داد هم گفت تا معلوم شود جادوگر تنبل فوتبال ایران تمایلی به سوار شدن به آن اتوبوس شلوغ نداشته است اما هرچه هست منکر توانایی خارق العاده کریمی نشد و از انطباق  حرف‌های او و خرید بایرن می‌توان به این نتیجه رسید که کریمی آغاز تغییرات فوتبال آلمان بود و خریداری او دقیقا در همین راستا بود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت