خانه / خبرهای فوتبال خارجی / بهترین خصلت سرالکس فرگوسن از زبان ونگر

بهترین خصلت سرالکس فرگوسن از زبان ونگر

بهترین خصلت سرالکس فرگوسن از زبان ونگر

با سابقه‌ترین سرمربی حال حاضر لیگ برتر انگلیس، اعتراف کرد یکی از خصلت‌های باسابقه‌ترین سرمربی تاریخ فوتبال جزیره او را بیش از همه تحت تأثیر قرار داده است.

تیفوسی : به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرسن ونگر، سرمربی تیم فوتبال آرسنال در گفت‌و‌گو با بخش ورزش و مد مجله اکیپ فرانسه، اعتراف کرد یکی از خصلت‌های سرالکس فرگوسن را بیش از دیگر خصوصیات اخلاقی سرمربی پیشین شیاطین سرخ دوست داشته است.

ونگر اظهار داشت: به نظر من در این سطح از فوتبال، فرگوسن یک الگو است. برای کار با تازه‌کارها، فرگوسن همیشه می‌دانست که چطور باید زبان آنها را بفهمد و شرایط‌شان را درک کند. او همیشه می‌دانست که چطور باید برای آنها در برنامه‌هایش جایی در نظر بگیرد. فرگوسن اهل در جا زدن نبود و این به نظرم بهترین خصلتش بود. او همیشه می‌دانست که چگونه باید خودش را به چالش بکشد اگرچه این کار را به صورت غریزی انجام می‌داد.

سرمربی آرسنال ادامه داد: فرگوسن اما غیر از فوتبال علایق دیگری هم داشت. او به اسب‌ها علاقه داشت. اخیراً با فرگوسن ملاقاتی داشتم و از او پرسیدم «الکس دلت برای مربیگری تنگ نشده است؟» و او هم گفت «خیر، به هیچ عنوان».

ونگر در پاسخ به این سؤال که آیا به بازنشستگی فکر می‌کند و اینکه آیا در خارج از مستطیل سبز نیز به حرفه دیگه علاقه دارد، تأکید کرد: نه. حتی فکر کردن به بازنشستگی مرا مضطرب می‌کند. من فرگوسن نیستم. جایگزینی برای حرفه کنونی‌ام ندارم و علاقه‌ای هم ندارم که چیزی برای آن پیدا کنم، البته دوست دارم که درباره تجربیاتم یک کتاب بنویسم. زمانی که بازیکنان پیشکسوت، کسانی که به دیدن من می‌آیند و دیگر از زندگی‌شان کاملاً راضی نیستند را می‌بینم، عذاب می‌کشم.

ونگر ادامه داد: اینکه تو را به عنوان آقای ایکس، بازیکن پیشین آرسنال یاد کنند نه کسی که الان هستی، واقعاً دردناک است. زندگی کردن با عناوینی که زمانی در گذشته داشته‌ای هم یک شیوه از عذاب کشیدن است. امیدوارم که در زندگی بعد از بازنشستگی‌ام، سمت یا پستی داشته باشم تا از من به عنوان سرمربی پیشین آرسنال یاد نشود. دوست دارم مربی پسر بچه‌ها شوم، دوست دارم مفید باشم.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *