پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 10691 23 آبان 1394 ساعت [ 19:12 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مکان‌های بمب‌گذاری‌ و حملات شب گذشته پاریس در جریان دیدار فرانسه ــ آلمان + تصویر

حملات تروریستی شب گذشته در پاریس در حالی کشته‌های زیادی را به جای گذاشت که این حادثه‌ها نزدیک کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه روی داد.

مکان‌های بمب‌گذاری‌ و حملات شب گذشته پاریس در جریان دیدار فرانسه ــ آلمان + تصویر

حملات تروریستی شب گذشته در پاریس در حالی کشته‌های زیادی را به جای گذاشت که این حادثه‌ها نزدیک کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه روی داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در جریان دیدار دوستانه شب گذشته (جمعه) تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و آلمان در پاریس که به برتری 2 بر صفر شاگردان دیدیه دشان انجامید، چند انفجار به‌فواصل زمانی مشخص نزدیک ورزشگاه استاده فرانس، محل برگزاری این بازی، فرانسه را به سکوت برد.

پس از اینکه صدای انفجارها شنیده شد، مأموران امنیتی، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه را که این بازی را از نزدیک تماشا می‌کرد از ورزشگاه خارج کردند. هلی‌کوپترهای پلیس هم اطراف ورزشگاه اقدام به گشت‌زنی کردند و تا پایان بازی به این کار خود ادامه دادند. پس از سوت پایان بازی هم تماشاگران به وسط زمین ریختند و پس از آرام شدن اوضاع اقدام به ترک ورزشگاه کردند.

آمارهایی که از تعداد کشته‌شدگان این حادثه منتشر شده متفاوت است و برخی آن را تا 150 نفر هم تخمین زده‌اند، این در حالی است که خبرگزاری فرانسه گزارش داد که در حملات شب گذشته پاریس حداقل 120 نفر کشته و بالغ بر 200 نفر زخمی شده‌اند، حمله‌ای که فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه از آن به‌عنوان حمله تروریستی بی‌سابقه‌ در این کشور یاد کرده است.

این سری حملات تروریستی همگی به‌فواصل نزدیکی از کاخ ریاست جمهوری فرانسه رخ داده است و سالن‌ کنسرت و رستوران‌ها و مکان‌های شلوغ مورد حمله افراد مسلح و بمب‌گذارها قرار گرفته‌اند. پس از این حملات مشتریان رستوران‌ها به‌حالتی وحشت‌زده در خیابان‌ها به این طرف و آن طرف می‌دویدند.

یکی از این مکان‌هایی که مورد حمله تروریستی قرار گرفته و بیشترین تلفات را هم در پی داشته، سالن موسیقی «باتاکلان» بوده است، سالنی 1500نفره که دفتر مجله «شارلی ابدو» فرانسه پیش از این در آنجا بوده است. دفتر این مجله در ماه ژانویه 2015 مورد حمله مردان مسلح در پی توهین به پیامبر اکرم(ص) قرار گرفت. بر اساس گزارش‌ها تمامی بلیت‌های این کنسرت به فروش رفته بود.

مکان‌هایی که این حملات تروریستی و بمب‌گذاری‌‎ها در آن صورت گرفته به‌شرح زیر هستند:

سالن کنسرت باتاکلان واقع در منطقه 11 پاریس/ حمله مسلحانه و حمله انتحاری با بمب (حداقل 112 کشته)

ورزشگاه استاده فرانس واقع در شمال پاریس/ چند انفجار نزدیک محل برگزاری دیدار دوستانه فرانسه ــ آلمان (حداقل چهار کشته در خارج از ورزشگاه)

کافه لاریلون واقع در منطقه 10 پاریس/ حمله مسلحانه (آماری اعلام نشده است)

رستوران لی‌پتیت واقع در منطقه 10 پاریس/ حمله مسلحانه (حداقل 14 کشته)

رستوران لابِله اکیپ واقع در منطقه 11 پاریس/ حمله مسلحانه (حداقل 19 کشته بیرون این رستوران)

رستوران لاکاسا نوسترا واقع در منطقه 11 پاریس/ حمله مسلحانه (آماری اعلام نشده است)

در تصویر بالا، محل کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه با رنگ قرمز مشخص شده است. در بخش بالایی این تصویر ورزشگاه «استاده فرانس» را مشاهده می‌کنید و منطقه مربعی که بیشتر این حملات در آن رخ داده با جزئیات بیشتر در بخش پایینی تصویر مشخص است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت