خانه / خبرهای فوتبال خارجی / بارسلونا محبوب‌ترین تیم اروپا/ اینتر پرطرفدارترین تیم ایتالیا
FC-Barcelona-old-logo

بارسلونا محبوب‌ترین تیم اروپا/ اینتر پرطرفدارترین تیم ایتالیا

بارسلونا محبوب‌ترین تیم اروپا/ اینتر پرطرفدارترین تیم ایتالیا

بر اساس یک نظرسنجی آبی‌و‌اناری پوشان کاتالونیا محبوب‌ترین تیم قاره سبز هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نظرسنجی تازه‌ای که نسخه بین‌المللی سایت «گل» انجام داده و بیش از 100 هزار کاربر این سایت در آن شرکت کرده‌اند، بارسلونا به عنوان محبوب‌ترین تیم اروپا لقب گرفت. در نظرسنجی صورت گرفته، صدرنشین کنونی لالیگا با اختصاص دادن 18 درصد آرا (19 هزار و 703 رأی) به خود در رده نخست محبوب‌ترین تیم‌های اروپایی است. لیورپول هم با اندک اختلاف و با کسب 17 هزار و 433 رأی و کسب تنها 315 رأی بیشتر نسبت به منچستریونایتد، رقیب دیرینه خود در رده دوم این رده‌بندی جای دارد.

رئال‌مادرید هم با کسب 12 درصد آرا (12 هزار و 633 رأی) در رده چهارم و بالاتر از آرسنالی قرار گرفته که 12 هزار و 599 رأی را به خود اختصاص داده است. نکته جالب در این نظرسنجی این است که بایرن‌مونیخ، صدرنشین فعلی بوندس‌لیگا تنها 5 درصد آرا را به خود اختصاص داده و در رده‌بندی محبوب‌ترین تیم‌های اروپایی پس از اینتر، صدرنشین سری A قرار داد که 6 درصد آرا  را کسب کرده است. چلسی و یوونتوس هم هر کدام با 4 درصد آرا تنها بالاتر از تیم‌هایی همچون میلان، بورسیا دورتموند، منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن قرار دارند.

در بین هواداران بریتانیایی هم منچستریونایتد با 23 درصد آرا محبوب‌ترین تیم است و آرسنال با 16 درصد آرا در رده دوم جای دارد. نکته جالب اینجاست که شرکت‌کنندگان بریتانیایی تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید را به تیم‌های چلسی، لیورپول و منچسترسیتی ترجیح داده‌اند.

در بین آلمانی‌ها هم بارسلونا با 22 درصد محبوب‌ترین تیم شناخته شد و حتی از این حیث از بایرن‌مونیخ که 19 درصد در بین آلمانی‌ها طرفدار دارد، محبوب‌تر است. اسپانیایی‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی هم 40 درصد به بارسلونا و تنها 24 درصد به رئال‌مادرید رأی داده‌اند.

با وجود اینکه اینتر چند سالی است دچار افت شده است، ولی همچنان در بین هواداران ایتالیایی محبوب‌ترین تیم است و نسبت به یوونتوس 10 درصد رأی بیشتری آورده است. جالب اینجاست که در بین ایتالیایی‌ها تیم‌های بارسلونا و رئال‌مادرید محبوب‌تر از میلان هستند.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *