پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11067 14 آذر 1394 ساعت [ 19:48 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مقایسه تدارک تیم ملی امید ایران با رقبای آسیایی/ هیچ تیمی در جهان این‌قدر اردو نداشته است!

وضعیت آمادگی تیم ملی امید ایران و اردوهایی که برای این سطح از آمادگی تدارک دیده شده در تاریخ فوتبال کشورمان بی‌نظیر بوده است.

مقایسه تدارک تیم ملی امید ایران با رقبای آسیایی/ هیچ تیمی در جهان این‌قدر اردو نداشته است!

وضعیت آمادگی تیم ملی امید ایران و اردوهایی که برای این سطح از آمادگی تدارک دیده شده در تاریخ فوتبال کشورمان بی‌نظیر بوده است.

علی کربلایی – خبرگزاری خبرآنلاین؛ حبیب کاشانی با در دست گرفتن این تیم وظیفه هدایت آن به سمت المپیک را به عهده گرفته و سکان کشتی خود را هم در دستان خاک‌پور و مایلی‌کهن قرار داده است. در ادامه این گزارش شرایط آماده‌سازی تیم‌های زیر 23 سال قدرت‌مند آسیا را با وضعیت ایران مقایسه می‌کنیم. ابتدا نگاهی به تیم‌های قدرتمند آسیا و سپس

تیم ملی زیر 23 سال ژاپن
تیمی که در المپیک لندن به مقام چهارمی دست یافت، در سالی که به مسابقات انتخابی المپیک ختم می‌شود باید بیشترین تدارک ممکن را دیده باشند؛ اما آن‌ها از آخرین ماه سال میلادی گذشته تا امروز تنها 4 بازی دوستانه با تیم‌های ملی نه‌چندان مطرح میانمار، سنگاپور، تایلند و ماکائو برگزار کرده‌اند. سایر بازی‌های این تیم در سال گذشته بازی‌های رسمی بوده که در رقابت‌های انتخابی المپیک انجام داده است.این تیم سفرهایی به تایلند، سنگاپور و بنگلادش داشته است.
تیم ملی زیر 23 سال کره جنوبی
تدارک تیم ملی فوتبال زیر 23 سال کره جنوبی از ژاپنی‌ها خیلی بهتر است. آن‌ها در یک سال گذشته 9 بازی دوستانه داشته‌اند. این 9 مسابقه علاوه بر 6 بازی رسمی است که مانند اکثر تیم‌های آسیایی داشته‌اند. آن‌ها در مصاف‌های دوستانه به دیدار تیم‌های ویتنام، کامبوج، فرانسه، تونس، 2 بار با استرالیا، مراکش، کلمبیا و چین رفته‌اند. تنها باخت این تیم در بازی‌های دوستانه به بازی با مراکش برمی‌گردد. تیم ملی زیر 23 سال کره جنوبی در المپیک 2012 به مقام سومی دست یافت و بهترین تیم آسیایی بود. آن‌ها این بازی‌ها در یک اردوی ویتنام، اردوی فرانسه و اردوی مراکش برگزار کرده‌اند.
تیم ملی زیر 23 سال استرالیا
کانگوروها برای حضور در المپیک تدارک خوبی دیده‌اند و تمام توان خود را جمع کرده‌اند تا به المپیک 2016 ریو برسند. آن‌ها در سال جاری میلادی 6 بازی دوستانه داشته‌اند و چند اردوی برون مرزی هم برگزار کرده‌اند. آن‌ها در این مدت به مصاف تیم‌های ترکیه، مقدونیه، 2 بار با کره جنوبی، قطر و ایران رفته اند. البته استرالیایی‌ها فقط در یک بازی برابر ترکیه پیروز بوده‌اند. کانگوروها اردوهایی در ترکیه، مقدونیه، قطر و کره جنوبی داشته‌اند.

جالب است بدانید حتی تیم‌های المپیک اروپایی تعداد بازی های دوستانه‌ای که برگزار کرده‌اند کم‌تر از 4 یا 5 بازی است. به عنوان مثال تیم ملی زیر 21 سال آلمان که تیم المپیک این کشور محسوب می‌شود تنها 3 بازی دوستانه در یک سال گذشته برگزار کرده و تیم ملی فرانسه در سال گذشته تنها یک بازی دوستانه برابر برزیل برگزار کرده و بقیه سال را مشغول بازی های رسمی خود بوده است.
حالا نگاهی به وضعیت آماده‌سازی تیم ملی المپیک ایران داریم. تیمی که بهترین تدارک را در تاریخ تیم های ملی فوتبال ایران داشته است.

این تیم در سال 2015 تا کنون 10 بازی دوستانه برگزار کرده و به احتمال فراوان تا پایان سال میلادی 2 بازی دیگر خواهد داشت. آن‌ها هم اکنون در اردوی ترکیه هستند. پیش از آن اردویی مناسب در قطر برگزار کرده‌اند و اردوی هلند یکی از بهترین‌ اردوهای ایران در سال‌های گذشته بود. تیم ملی امید ایران در این بین سفرهایی هم به عمان، کویت و بلژیک داشته است. البته در این بین تیم ملی ایران بازی‌های غرب آسیا را در قطر پشت سر گذاشت که هدف این بازی‌ها آمادگی بیشتر تیم ملی امید ایران بوده است. با این تفاسیر حدود 14 بازی دوستانه در سال 2015 برگزار کرده‌ایم و 4 بازی رسمی هم در راه رسیدن به ریو داشته‌ایم. با یک قیاس ساده می‌شود به این نتیجه رسید تقریبا هیچ تیم ملی امیدی در هیچ جای جهان چنین تدارکی برای رسیدن به المپیک نداشته و سطح آماده‌سازی این تیم با تیم‌های غرب آسیا به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. تیم‌های شرق دورهم با توجه به امکانات‌شان باز هم در حد تیم ملی ایران آماده سازی انجام نداده‌اند. ضمن این که تقریبا در هیچ کجای جهان لیگ برتر یک کشور برای اردوی تیم زیر 23 سال تعطیل نشده است؛ اما این اتفاق در لیگ برتر فوتبال ایران افتاده است.
این سطح از اردوهای آماده‌سازی برای تیم ملی امید ایران این توقع را به وجود می‌آورد که مسیر این تیم برای المپیک راحت تر از ادوار گذشته طی شود و ایران بعد از 44 سال رنگ المپیک را در ریو به خود ببیند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت