پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11087 15 آذر 1394 ساعت [ 18:53 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بنزما: تیم ملی فرانسه به من و والبوئنا نیاز دارد/ دشان حامی من است

مهاجم تیم فوتبال رئال مادرید هنوز هم خواستار بازی در تیم ملی کشورش است و برای بازی در کنار کسی که به شراکت جرم در اخاذی از وی متهم شده، مشکلی ندارد.

بنزما: تیم ملی فرانسه به من و والبوئنا نیاز دارد/ دشان حامی من است

مهاجم تیم فوتبال رئال مادرید هنوز هم خواستار بازی در تیم ملی کشورش است و برای بازی در کنار کسی که به شراکت جرم در اخاذی از وی متهم شده، مشکلی ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چهارشنبه هفته گذشته شبکه تلویزیونی TF1 فرانسه بخشی از مصاحبه خود با کریم بنزما را درباره ماجرای متهم شدن وی به شرکت در ماجرای اخاذی از متئو والبئونا، هافبک فرانسوی لیون و تهدید کردن او به انتشار یک فیلم خصوصی از وی منتشر کرد. این شبکه امروز بخش دیگری از مصاحبه‌اش را پخش کرد که آن را در ادامه می‌خوانید:

TF1: آیا باز هم برای تیم ملی فرانسه بازی خواهی کرد؟
بنزما: البته که باز هم بازی خواهم کرد. بازی در تیم ملی فرانسه و رسیدن به پیراهن این تیم همیشه جزو اهداف من بوده و هنوز هم هست.

حاضری در کنار والبوئنا بازی کنی؟
با کمال میل. این خواسته من است که در کنار او بازی کنم و فکر می‌کنم که خواسته تمام فوتبالدوستان هم باشد. متئو یک بازیکن بزرگ است که تیم ملی فرانسه به او نیاز دارد، همان‌طور که به من نیاز دارد. من هیچ مشکلی با متئو ندارم.

نمی‌ترسی که اجازه ندهند در یورو 2016 برای فرانسه بازی کنی؟
هیچ ترسی ندارم، چون در زندگی چیزهای زیادی برای ترسیدن وجود دارد. یورو تورنمنت بزرگی است و مثل خیلی از بازیکنان دوست دارم در آن رقابت‌ها بازی کنم. هرچه نباشد جام ملت‌های اروپاست و علاوه بر آن پای بازی در تیم ملی فرانسه در میان است. من از چیزی نمی‌ترسم، اما امیدوارم که همه چیز خیلی سریع روبه‌راه شود تا بتوانم در این رقابت‌ها بازی کنم.

آیا با دیدیه دشان (سرمربی تیم ملی فرانسه) درباره این مسائل تماس تلفنی داشته‌ای؟
بله. زمانی که فهرست بازیکنان تیم اعلام شد، من از طریق پیام کوتاه با او در ارتباط بودم. ما با هم گفت‌وگوی کوتاهی داشته‌ایم. دشان حامی و در کنار من است. من به اندازه کافی با او درباره این مسائل صحبت کرده‌ام. علاوه بر او، خانواده‌ام، دوستان قدیمی و هم‌تیمی‌هایم در تیم ملی نیز از من حمایت کرده‌اند.

نظرت درباره جنجال متهم شدنت به بی‌احترامی به سرود ملی فرانسه قبل از ال‌کلاسیکوی اخیر چیست؟ (بنزما پیش از پایان سرود ملی فرانسه که برای گرامیداشت یاد قربانیان حملات تروریستی اخیر پاریس قبل از ال‌کلاسیکو پخش شد، آب دهان انداخت).
این ادعا واقعاً شرم‌آور است. زدن چنین برچسب‌هایی آن هم درباره مسائل مهم و جدی مانند سرود ملی فرانسه یا بی‌احترامی به قربانیان حادثه اخیر مزخرف است. من در تمام مدتی که سرود در حال پخش شدن بود، روی آن تمرکز داشتم. من به قربانیان حادثه پاریس و خانواده‌‌های آنها و خودم فکر می‌کردم. من آدم راستگویی هستم و اعتراف می‌کنم که در تمام بازی‌ها مانند بسیاری از بازیکنان دیگر آب دهان می‌اندازم، اما در هیچ لحظه‌ای از زمان پخش سرود ملی فرانسه حتی به ذهنم خطور نکرد که بخواهم با پرتاب آب دهان به این سرود یا چیزی دیگر بی‌احترامی کنم. باعث تأسف است که برخی می‌خواهند احترام من نسبت به کشورم را زیر سؤال ببرند. این چیزها واقعاً آزارم می‌دهند.

بارها شده که هنگام پخش سرود ملی فرانسه آن را نخوانده‌ای …
من به اینکه این سرود را بخوانم یا نه فکر نمی‌کنم. فقط روی آن تمرکز می‌کنم و از اینکه همراه با تیم ملی فرانسه باشم، احساس غرور می‌کنم. من از این تیم خاطرات فراوانی دارم، آن روزهایی که بازی‌هایش را در جام جهانی 1998 از تلویزیون تماشا می‌کردم. فکر می‌کنم که الان هم خیلی‌ها بازی‌ها مرا در تیم ملی فرانسه تماشا می‌کنند. من فرانسوی هستم و این برچسب‌هایی که به من می‌زنند، جز اینکه مرا ناراحت کند، نتیجه دیگری ندارد.

اگر مجبور به خواندن سرود ملی فرانسه می‌شد، آن را می‌خواندی؟
بله، البته که می‌خواندم. من همیشه به قوانین احترام گذاشته‌ام و تلاش نکرده‌ام که آنها را تغییر دهم.

چه احساسی پیدا می‌کنی وقتی که تعصبت نسبت به تیم ملی فرانسه زیر سؤال می‌رود؟
من 81 بازی ملی دارم و اگر به این تیم علاقه و تعهد نداشتم، تعداد بازی‌های ملی‌ام اینقدر نبود. من دیوانه نیستم. از مدت‌ها پیش در تیم ملی ملی فرانسه بوده‌ام و می‌خواهم با کشورم جام کسب کنم.

آیا به خطری که ماجرای اخاذی از والبوئنا برای حرفه بازیگری‌ات دارد، واقف هستی؟
هفت سال است که در رئال مادرید و تیم ملی فرانسه بازی می‌کنم و برای رسیدن به ترکیب این دو تیم همیشه جنگیده‌ام و باز هم خواهم جنگید. برخی دارند سعی می‌کند که وجهه مرا تخریب کنند، اما هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. من در آخر همان کسی خواهم بود که هستم.

با توجه به داستان‌هایی که درباره‌ات ساخته شده است، اکنون چه احساسی داری؟
وضعیت من خوب است. دختری دارم که دارد رشد می‌کند و با من حرف می‌زند و مرا می‌خنداند. کارم هم بازی در تیمی بزرگ است. بعد از هر طوفان، آرامشی هست. من هم مشکلی ندارم و حالم خوب است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت