پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11187 19 آذر 1394 ساعت [ 23:47 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

خاکپور: من یک «تیم» دارم نه «ستاره»

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد،‌ شانس این تیم برای راهیابی به المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو به اندازه ۱۵ تیم دیگر آسیاست.

خاکپور: من یک «تیم» دارم نه «ستاره»

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد،‌ شانس این تیم برای راهیابی به المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو به اندازه ۱۵ تیم دیگر آسیاست.

تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد خاکپور در خصوص اردوی تیم فوتبال امید کشورمان در ترکیه اظهار داشت: اردوی خوبی بود. ما به دلیل سرمای تهران سعی کردیم جایی را انتخاب کنیم که از نظر آب‌وهوایی اردوی خوبی برای ما باشد که خوشبختانه شرایط خوب و مهیا بود. بازیکنان هم همه در این اردو خوب کار کردند.

وی درباره اینکه در این اردو به نداشتن چند بازیکن تیمش معترض بود و اعلام کرد باز هم تیم خود را به صورت کامل در اختیار ندارد، گفت: ما در یک سال گذشته اردوهای متعددی را برگزار کردیم، اما هیچ وقت تیم کامل را در اختیار نداشتیم. بازیکنان‌مان یا در اختیار تیم ملی بزرگسالان بودند یا در باشگاه‌های‌شان درگیر لیگ قهرمانان آسیا بودند. این اردو تنها اردویی بود که طی یک سال گذشته فرصت استفاده کردن از تمام بازیکنان را داشتیم، اما متأسفانه در چند روز اول بازیکنان نفت به دلیل مخالفت باشگاه‌شان و روزبه چشمی و شاهین ثاقبی نیز به دلیل مصدومیت در تمرینات حضور نداشتند.

خاکپور خاطر نشان کرد: همچنین برای تعامل با باشگاه‌ها و اینکه آنها بازیکنان خود را خسته تحویل نگیرند یک روز از اردو را کم کردیم تا باشگاه‌ها بتوانند در بازی‌های این هفته از بازیکنان امید خود استفاده کنند.  طبق برنامه ما باید جمعه به تهران بازمی‌گشتیم اما امروز و یک روز زودتر این کار را انجام دادیم.

سرمربی تیم فوتبال امید ادامه داد: با این حال باید از تمام مربیان و باشگاه‌هایی که به تیم امید کمک کردند و بازیکنان خود را در اختیار ما قرار دادند، تشکر کنم. خوشبختانه توانستیم اردوی خوبی برگزار کنیم و شرایط‌مان خوب بود.

وی در واکنش به اینکه پس از عدم همکاری باشگاه نفت با تیم امید، پرویز مظلومی و مهدی تارتار هم اعلام کردند اگر شرایط به این شکل باشد دیگر با تیم تحت هدایتش همکاری نخواهند کرد، گفت: با تمام احترامی که برای مربیان خوب کشورمان قائل هستم باید بگویم آنها در این خصوص تصمیم‌گیرنده هستند و من هم به تصمیم آنها احترام می‌گذارم. این حق مربیان است و من هم به خوبی می‌دانم که مربیان باشگاهی تحت فشار هستند و می‌خواهند تمام بازیکنان را در اختیار داشته باشند، اما نباید فراموش کنیم که تنها سه هفته تا شروع مسابقات قهرمانی آسیا فاصله داریم که ممکن است این مسابقات ما را به المپیک برساند، اتفاقی که 40 سال است رخ نداده و امیدواریم این بار صورت بگیرد. اگر هم تا به امروز کمکی صورت گرفته است از همه مربیان تشکر می‌کنیم و امیدوارم در این چند هفته به تیم امید کمک شود تا بتوانیم مردم را خوشحال کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون تیم امید علاوه بر جنگ با تیم ملی باید با باشگاه‌ها نیز بجنگد، اظهار داشت: ما با کسی نمی‌جنگیم، تمرکزمان روی کار خودمان است و همیشه هم ممنون کسانی که همکاری کردند، بوده‌ایم. اکنون هم من مربیان باشگاهی را به خوبی درک می‌کنم و می‌دانم که همه دوست دارند تمام نفرات تیم‌شان را در اختیار داشته باشند، اما از آنها خواهش می‌کنم که خودشان را جای من بگذارند و اگر آنها سرمربی تیم امید بودند چه توقعی از مربیان تیم‌های باشگاهی داشتند.

سرمربی تیم فوتبال امید درباره اینکه این بار برای تیم امید شرایط خوبی فراهم بوده و این تیم اردوهای زیادی رفته و هزینه‌های زیادی برای این تیم شده است که با این شرایط انتظار می‌رود این تیم به المپیک صعود کند، گفت: ابتدا باید از حبیب کاشانی برای همه زحماتی که کشیده تشکر کنم، اما اگر تنها با هزینه کردن و اردو گذاشتن تیم‌ها می‌توانستند به المپیک صعود کنند همه با این کار المپیکی می‌شدند. آنها هزینه‌ای کرده و اردویی برگزار می‌کردند و راحت به المپیک می‌رفتند، اما این‌طور نیست. برای هر تیم یک زمین تمرین مناسب لازمه کار است ضمن اینکه اردوهایی که ما برگزار کردیم فکر نمی‌کنم هزینه زیادی برای آنها شده باشد، چرا که این اردوها شاید در داخل کشور هزینه بیشتری داشت. ما مشابه همین اردوی ترکیه را در کیش برگزار کردیم که هزینه آن به مراتب بیشتر از این اردو شد و این اردو فقط یک اردوی خارجی بود که ما به خاطر زمین مناسب و شرایط آب و هوایی بهتر آن را برپا کردیم.

خاکپور افزود: در کشور خودمان سرما، برف و بارندگی پیش‌بینی شده بود و در اکثر شهرهای کشور این شرایط آب و هوایی وجود داشت، به همین دلیل تیم‌ها مجبور شدند به داخل سالن بروند و این‌گونه تمرین کنند. ما باید به تیم امید نگاهی ویژه داشته باشیم و تمام تلاش و توان‌مان را برای رسیدن به المپیک بگذاریم. مطمئن باشید هیچ‌کس یک قدم هم به عقب نمی‌گذارد و همه برای رسیدن به المپیک تلاش می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر برای رسیدن به المپیک امیدوار است، خاطرنشان کرد: خیلی امیدوارم این بچه‌ها بسیار باانگیزه هستند و همه آنها تلاش زیادی کردند که امیدها بیشتر شده است. البته ما همانقدر شانس داریم که 15 تیم دیگر شانس دارند، چون آنها نیز سخت کار کرده، هزینه کردند و اردو برگزار کردند. مطمئناً ما کار سختی در انتخابی المپیک خواهیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال امید درباره اینکه آیا قبول دارد یکی از بهترین تیم‌های امید را در اختیار دارد که نه مشکل خروجی بازیکنان را دارد و نه مشکلات جانبی گریبان این تیم را گرفته است، گفت: قطعاً تمهیدات بسیار زیادی اندیشیده شده تا مشکلات را حل کنیم، اما اینکه بگوییم بازیکنان حال حاضر تیم امید بهتر از بازیکنان ادوار گذشته هستند فکر نمی‌کنم این‌طور باشد. فوتبال ما پیش از این ستاره‌های بزرگی را در اختیار داشت که باز هم به المپیک نرسید، اما اکنون ما مجموع یک تیم را در اختیار داریم، اما ستاره نداریم. همه بازیکنان برای یک هدف می‌جنگند و تلاش می‌کنند و با انگیزه‌شان می‌خواهند مردم را خوشحال کنند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت