خانه / خبرهای فوتبال خارجی / نگاهی به وضعیت این روزهای منچستر یونایتد/این همه پول برای هیچ

نگاهی به وضعیت این روزهای منچستر یونایتد/این همه پول برای هیچ

نگاهی به وضعیت این روزهای منچستر یونایتد/این همه پول برای هیچ

ضرب المثلی می گوید پول هیچ گاه خوشبختی نمی آورد؛ شما حتی نمی توانستید تصور کنید که میلیونها دلار پول خانواده گلیزر که در فصل نقل و انتقالات خرج شود و این تیم حتی قادر به راهیابی به جمع ۱۶ تیم برتر اروپا هم نباشد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، اما این برای سومین بار طی پنج فصل اخیر است که مالکان آمریکایی شیاطین سرخ با ناکامی روبرو شده و منچستر هم از راهیابی به جمع تیم های برتر اروپا باز می ماند. پیش از آنکه پی اس وی آیندهوون در خانه موفق به شکست زسکا مسکو شود، این خود منچستری ها بودند که با قبول شکست ۳-۲ برابر میزبان آلمانی خود از گردونه رقابتها حذف شدند. اگر چند ماه پیش حذف منچستر از گردونه رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و عدم صعود از گروه دوم را پیش بینی می کردید، احتمالاً با تعجب و تمسخر هواداران منچستر روبرو می شدید؛ تیمی که در نقل و انتقالات تابستانی میلیونها پوند هزینه کرده بود.

اما جدا از حذف ناشیانه منچستر که به سبب اضطراب و اشتباهات خودشان رخ داد، موفقیت چشمگیر وولفسبورگ و آیندهوون سزاوار توجه بیشتری است. این دو تیم در زمره کم هزینه ترین تیم های لیگ قهرمانان اروپا قرار دارند، و شاید با کسب پیروزی و موفقیت بیشتر در این رقابتها بتوانند وضعیت مالی خود را بهبود بخشند. تیم آلمانی تا پیش از این موفق به شکست منچستر نشده بود؛ آنها که در ابتدای فصل کوین دی بروین ستاره خود را در ازای ۷۶ میلیون یورو از دست داده بودند، در سید چهارم قرعه کشی مرحله گروهی این رقابتها قرار داشتند. دی بروین فصل گذشته فوق العاده بود، در کسب مقام نایب قهرمانی وولسفبورگ نقش محوری ایفاء کرد به طوری که در پایان رکورد بیشترین پاس گل در تاریخ بوندسلیگا را به خود اختصاص داد. در نهایت آنها قراردادی به ارزش ۳۵ میلیون یورو با جولیان دراکسلر امضا کردند تا بلکه جای خالی دی بروین را پر کنند، اما با این همه هیچ کس انتظار پیروزی در برابر شیاطین سرخ را نداشت. اما پیروزی وولفسبورگ برای آیندهوون هم بسیار لذت بخش بود. با پیروزی تیم آلمانی برابر منچستر، راه صعود پی اس وی آیندهوون هم هموار شد. شاگردان فیلیپ کوکو که به خاطر قهرمانی در لیگ هلند در سید یک قرعه کشی قرار گرفته بودند، با پیروزی در دو مسابقه خانگی ابتدایی و همچنین یک تساوی امیدوار کننده در اولدترافورد، بسیار تلاش می کردند تا با پیروزی در این مسابقه امیدهای خود برای صعود از گروه دوم را زنده نگه داشته و در مرحله حذفی حاضر شوند.

زمانی که زسکا مسکو در دقیقه ۷۶ موفق شد تا دروازه پی اس وی آیندهوون را باز کند، همه تصور می کردند آیندهوون همچنان در حسرت چندین ساله خود برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان باقی می ماند. اما دو گل تیم هلندی در نیمه دوم سبب شد تا شب خاطره انگیزی برای هواداران رقم خورده و آیندهوون به مرحله بعدی صعود کند. پس از آنکه تیم هلندی ستاره تیم خود یعنی ممفیس دیپای را به مبلغ ۲۵ میلیون پوند به منچستر واگذار کرد، صعود آنها از مرحله گروهی یک شاهکار به حساب می آید. آنها همچنین کاپیتان خود یعنی جورجینیو وینالدوم را هم فروختند. کل مبلغی که آنها برای خرید بازیکن در فصل نقل و انتقالات خرج کرده بودند، معادل ۱۳ درصد کل مخارج منچستر بود که البته با صعود به دور دوم این رقابتها، مقداری از این پول به عنوان پاداش به خود آنها بازگردانده می شود.

البته منچستریونایتد با وضعیت تیمی فعلی خود مستحق هرگونه شکست یا حذف است. لوئیس فن خال قبل از بازی اعتراف کرده بود:« فکر نمی کنم در حال حاضر توان فتح لیگ قهرمانان را داشته باشیم، شاید سال آینده تیم بهتری روانه میدان کنیم. پس باید منتظر بود. اکنون همه از شکست و عملکرد بد مرد هلندی می گویند؛ هواداران شیاطین سرخ حتی در اولدترافورد هم سرمربی هلندی تیم شان را هو می کنند. شکست مقابل بورنموث در لیگ برتر جزیره کار را با فن خال سخت تر هم کرده است. بازیکنان سابق باشگاه هم انتقادات شدیدی را نسبت به عملکرد تیم شان داشتند. ریو فردیناند می گوید:« فاجعه بار است که شما این همه پول را صرف خرید بازیکن می کنی، و حالا برای صعود باید تا روز آخر مسابقات منتظر باشی، و در آخر هم حذف شوی….. پل اسکولز به شدت از خریدهای منچستر ناراحت است: بازیکنان به اندازه پولی که دریافت کرده اند، ارزش ندارند. در عین حال، مایکل اوون این سئوال را مطرح کرده است که: باشگاه چگونه به لوئیس فن خال اطمینان کرد تا چنین مبلغ هنگفتی را خرج کند.

این اتفاق تلخ در حالی برای منچستر و لوئیس فان خال رقم خورد که سایر تیم های مدعی در بازی های هفته گذشته لیگ قهرمانان اروپا از گروه خود صعود کرده بودند: رئال مادرید، پاری سن ژرمن، منچستر سیتی، یوونتوس، آتلتیکومادرید و بنفیکا. بسیار جالب است که حداقل یکی از تیم های ثروتمند توسط دو تیم متوسط از گردونه مسابقات کنار رفت. البته همین اتفاقات فوتبال است که باعث جذاب تر شدن رقابت هایی مانند لیگ قهرمانان اروپا می شود. باید اذعان داشت منچستر اعتبار و شخصیتی دارد که با بسیاری از تیم های دیگر قابل قیاس نیست، تیمی که در فصل نقل و انتقالات تابستانی، پس از تیم همشهری خود یعنی منچستر سیتی، بیشترین مبلغ را هزینه کرده است. اما اکنون چه اتفاقی برای آنها افتاده؟ یعنی این همه پول برای هیچ!

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *