خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / سایر تیم های لیگ برتر / قلعه‌نویی: نتیجه نگرفتن تیم چه ربطی به مدیرعامل دارد؟

قلعه‌نویی: نتیجه نگرفتن تیم چه ربطی به مدیرعامل دارد؟

قلعه‌نویی: نتیجه نگرفتن تیم چه ربطی به مدیرعامل دارد؟

تیفوسی :سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: نسبت به بازی هفته گذشته مقابل استقلال تهران و استقلال اهواز تغییراتی خواهیم داشت و می‌خواهیم ارتباط بین خط هافبک و فوروارد استقلال را قطع کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی گفت: آغاز امامت امام زمان و شب یلدا را تبریک می‌گویم و برای سلامتی منصور پورحیدری دعا می‌کنم. این بازی با دیدار هفته گذشته خیلی فرق دارد. بازی اول ما بود و با شرایط آشنا نشده بودیم.

وی افزود: پیش از بازی هفته گذشته مقابل استقلال هم من و هم بازیکنان آشنایی نداشتیم اما خوشحالیم که از دو بازی حساس 4 امتیاز را کسب کردیم و آمار ما خوب بوده است. امیدوارم به یاری خداوند و اهل بیت برنده دیدار فردا تراکتورسازی باشد.

سرمربی تراکتورسازی تبریز با بیان اینکه نسبت به بازی هفته گذشته مقابل استقلال تهران و استقلال اهواز تغییراتی را خواهیم داشت، عنوان کرد: ما بحث جنگ خط هافبک‌ و درگیری در این منطقه را خواهیم داشت و سعی می‌کنیم ارتباط بین خط هافبک و فوروارد استقلال را قطع کنیم. تنها دغدغه ما مصدومیت شجاع خلیل‌زاده است که البته جا دارد از پزشکان تشکر کنم و انشاءالله این بازیکن به بازی فردا می‌رسد.

قلعه‌نویی ادامه داد: شرایط تراکتورسازی نسبت به دو بازی گذشته ایده‌آل شده و از دوستان رسانه‌ای نیز تشکر می‌کنم که از تراکتورسازی حمایت کردند. روز گذشته یکی دوستان تبریزی ما به بازیکنان کادو داد تا تیم به لحاظ شرایط روحی روانی شارژ شود.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد نظم خط دفاعی تراکتورسازی بهم ریخته خاطرنشان کرد: به سوال شما احترام می‌گذارم اما یکی از نقاط قوت نظم خط دفاعی بوده است. درست است که در بازی با استقلال اهواز تحت فشار بودیم ولی اجازه ایجاد موقعیت ندادیم , معنی‌اش این است که نظم و انضباط در خط دفاعی باعث شده که دو بازی گلی دریافت نکنیم. البته این موضوع را قبول داریم که در دیدار مقابل استقلال اهواز وقتی خیلی زود به گل رسیدیم بازیکنان تصور کردند بازی به پایان رسیده است.

سرمربی تراکتورسازی ادامه داد: به دنبال این هستیم که در 90 دقیقه برنده بازی با استقلال باشیم. با شناختی که از استقلال پیدا کردیم یکی از اهداف ما گرفتن مرکز زمین و قطع کردن خط هافبک و فوروارد این تیم است. دغدغه ما نداشتن مهاجم هدف است که اگر دیدار فردا با خوبی تمام شود سعی می‌کنیم در این نقطه بازیکنی جذب کنیم.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: کلیت تراکتورسازی به نسبت بازی‌های گذشته تفاوت پیدا کرده است. اگر بازی استقلال اهواز را دیده باشید این تیم با تیم‌های بزرگی چون سپاهان به تساوی رسیده است اما در این بازی خیلی زود به گل رسیدیم بچه‌ها فکر کردند بازی تمام شده است. از طرفی در دقایق آخر به گل دوم رسیدیم و معنایش این است که از لحاظ بدنی کم کم در حال آماده شدن هستیم. اگر دقت کرده باشید بیشتر گل‌هایی که تراکتورسازی دریافت می‌کرد در نیمه دوم بود اما در دو بازی گذشته خوشبختانه گلی دریافت نکردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نبود مربی دروازه‌بانان برای تیم مشکلی ایجاد نمی‌کند گفت: مربی دروازه‌بانان قبلی که با تونی کار می‌کرده برگشته و کارش را شروع کرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

سرمربی تراکتورسازی در مورد کاردوسو اظهار داشت: از زمانی که از اهواز برگشتیم او هیچ دغدغه و مشکلی برای بازی ندارد و تمریناتش را انجام می‌دهد.

قلعه‌نویی گفت: انتظار ما از هواداران این است که به ورزشگاه بیایند و هیچ وقت ما را تنها نگذارند. نتیجه دست خداست اما همه هدف ما این است که به فینال جام حذفی صعود کنیم. از نظر نظم و رفتار تیمی خیلی بهتر از هفته قبل شدیم و بازهم تأکید می‌کنم می‌خواهیم با حضور و حمایت هواداران به فینال جام حذفی صعود کنیم. در مجموع من به این تیم امیدوارم چون بازیکنان ما قدرت فراگیری خیلی خوبی دارند، نوع رفتار و تمرینات آنها عوض شده و با این شرایط انتظار داریم هواداران از تیم حمایت کنند.

وی در خصوص شعارهایی که تماشاگران تراکتورسازی علیه مدیرعامل این باشگاه می‌دادند، گفت: برای من یک سوال مطرح است؛ وقتی تیم خوب بازی نکرده و نتیجه نمی‌گیرد به مدیرعامل چه ربطی دارد؟ این موضوع به من مبوط می‌شود نه مدیرعامل باشگاه. عباسی بدون هیچگونه چشمداشت مالی فقط می‌خواهد خدمت کند. او با همه وجود کار و کمک می‌کند، فقط به عشق مردم آذربایجان و هواداران تراکتورسازی. در نیم فصل من به باشگاه لیست می‌دهم و جذب بازیکنان براساس افکار من صورت می‌گیرد بنابراین اگر تیم در نیم‌فصل دوم نتیجه نگیرد به من مربوط است نه عباسی.

سرمربی پیشین استقلال تصریح کرد: روز گذشته در اخبار دیدم که اعلام کرد آنچلوتی فصل آینده سرمربی تیم بایرن مونیخ خواهد بود و این در حالی است که هنوز نیم فصل آنها نشده است. آیا اگر در آینده گواردیولا به بایرن بازگردد شاهد رفتارهای بد با او خواهیم بود؟ ما باید یاد بگیریم به یکدیگر احترام بگذاریم. عباسی آنچه در توانش است برای موفقیت تراکتورسازی انجام می‌دهد و ما نیز هفته به هفته از نظر شرایط فنی بهتر می‌شویم و با تقویت تیم در نیم فصل مطمئن باشید به روزهای خوب خود بازمی‌گردیم.

قلعه‌نویی در پاسخ به این پرسش که آیا توانسته‌اید افکار تاکتیکی خود را در تیم پیاده کنید، گفت: در مورد تیم‌های ملی می‌گویند از یک جام جهانی تا جام جهانی بعدی زمان می‌برد تا یک مربی بتواند ایده آل‌های تاکتیکی خود را پیاده کند. من که 10 روز است کار خود را با تراکتورسازی شروع کرده‌ام و در این مدت چند بازی پشت سرهم انجام داده‌ایم و موفق شدیم که در این چند روز 4 امتیاز بگیریم. در حال حاضر نسبت به بازی قبل با استقلال آرامش بیشتری داریم که این آرامش تیم مرا امیدوار کرده است.

سرمربی تراکتورسازی در خصوص سکه‌هایی که به عنوان پاداش پس از برد تراکتورسازی مقابل استقلال اهواز توسط رفیق او پرداخت شد، گفت: چند سکه به کل تیم پاداش داده شد که برای برخی تعداد سکه‌ها کمتر و برای برخی‌ها بیشتر بوده است. این کار را رفیق من نکرد. درست است که او دوست من است اما عاشق تراکتورسازی و مردم آذربایجان است و به همین دلیل آن سکه‌ها را به عنوان پاداش داد. او حتی قول داد پس از بازی با استقلال و برد مقابل این تیم این کار را تکرار کند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: از نظر روحی و روانی شرایط بازیکنانمان خیلی خوب است همانطور که گفتم باید آرامش داشته باشیم. خوشبختانه در زمان کوتاه هماهنگی خوبی بین ارکان باشگاه بوجود آمده است. تیم ‌هم بازی به بازی بهتر می‌شود. جا دارد از ذوالفقاری سرپرست تیم که خودش از بازیکنان خوب تراکتورسازی بوده هم تشکر داشته باشیم. به هر حال همه تمرکز ما بر روی بازی با استقلال است اما نتیجه دست خداست.

وی در خصوص اظهارات بختیاری رحمانی مبنی بر جدایی‌اش از تیم تراکتورسازی گفت: ای کاش شما به نیمه خالی لیوان نگاه نمی‌کردید. او مصاحبه‌هایی نیز در حمایت از تیم تراکتورسازی انجام داده و اکنون نیز در خدمت تراکتورسازی است. تا زمانی که این بازیکنان خدمت سربازی‌شان به پایان نرسیده باید برای تراکتورسازی بازی کنند و زمانی که خدمت سربازی‌شان به پایان می‌رسد، نه من و نه عباسی نمی‌توانیم به زور او را نگه داریم.

سرمربی تراکتورسازی افزود: پس از پایان خدمت اگر خواستند می‌توانند با تیم ادامه دهند و اگر نخواستند بمانند در صورتی که خودم باشم برای آنها جشن می‌گیرم و کادو هم می‌دهم. احسان حاج صفی دو فصل برای تراکتورسازی زحمت کشید و اکنون در بوندس لیگا حضور دارد. بختیار هم خوب بازی می‌کند اما یکسری مسائل بوده که با عباسی صحبت کرده است. ما بازیکنی می‌خواهیم که با تمام وجود برای تراکتورسازی بازی کند. هر زمانی که سربازی‌ رحمانی تمام شد می‌تواند برود.

قلعه‌نویی با تشکر از مدیرعامل گسترش فولاد تبریز گفت: از زنوزی تشکر می‌کنم که دو بازیکن سربازشان (آقایی و نریمان‌جهان) در تراکتورسازی را در اختیار ما قرار دادند. با اینکه خودشان نیاز مبرم به بازیکن دارند اجازه دادند این بازیکنان در تراکتورسازی بمانند. از فراز کمالوند تشکر می‌کنم با همه مشکلاتش عنوان کرد که این دو بازیکن در خدمت تراکتورسازی باشند اینها کارهای قشنگ آقای زنوزی است.

وی درباره اینکه دادن پاداش به بازیکنان از سوی دوستش به معنای ضعف مدیریت باشگاه است، گفت: بهتر است اینگونه نگاه نکنید. کادو دادن یک نفر به معنای ضعف مدیریت باشگاه نیست و این فرد به خاطر مردم تبریز این کادو را داده است و شاید اگر در تیمی دیگر بودم این کار را نمی‌کرد. شرایط تراکتورسازی به نسبت خوب است. شاید پرداختی‌ها خوب نباشیم ولی نسبت به خیلی از تیم‌ها جلو هستیم. تراکتورسازی ردیف بودجه ندارد و روز گذشته هم عباسی را ناراحت دیدم که گفت آرفی نیز از باشگاه شکایت کرده است. او به خاطر این مسئله روحیه نداشت اما در مجموع باشگاه را مدیریت می‌کند و در تلاش است که مشکلات را حل کند.

سرمربی تراکتورسازی در مورد حمزه یونس عنوان کرد: در مورد قرارداد این بازیکن نمی‌توانم چیزی بگویم. نسبت به رقم قراردادش پرداختی نداشته‌ایم و گفته پولم را بدهید تا بازی کنم. با او صحبت کردم و گفتم تیم شرایط حساسی دارد و کمک کند اما این بازیکن حرفه‌ای نگاه می‌کند و اعلام کرد تا حق و حقوقش را نگیرد بازی نخواهد کرد و به همین دلیل در تمرینات شرکت نکرد.

قلعه‌نویی در واکنش به بیانیه باشگاه استقلال در خصوص داوری عنوان کرد: من بیانیه را نخواندم و از زبان شما می‌شنوم اما در بازی قبل هیچ اتفاقی ندیدم. در یک صحنه توپ با فاصله به سینا عشوری برخورد کرده و داور روز خوبی را پشت سر گذاشت. داور هم ممکن است اشتباه کند؛ یک روز به سود ما باشد و یک روز به ضرر ما. در بازی گذشته نیز یک پنالتی برای ما گرفته نشد.

وی با اشاره به مشکلات باشگاه تراکتورسازی گفت: به همراه سعید عباسی مدیرعامل باشگاه به نزد نجفی شهردار شهر رفتیم و ایشان قول‌هایی داده که به تیم کمک کند. عباسی همیشه در دسترس بود و به دلیل نزدیک بودن باشگاه به محل تمرین دیر یا زود در محل تمرین شرکت کرده است باید هم دست به دست هم بدهیم تا مشکلات باشگاه را حل کنیم.

سرمربی تراکتورسازی عنوان کرد: یلدا به معنای تولد و میلاد خورشید است. می‌دانیم سردی هوا و نبود امکانات باعث عدم استقبال تماشاگران شده است اما مطمئنم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم تماشاگران زیادی به ورزشگاه خواهند آمد.در دوران گذشته 7-8 بار به لحاظ میزبانی نمونه شدیم.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: تبریز همانند شهر مسجدسلیمان شهر اولین‌ها است و امیدوارم تماشاگران برای حمایت از تیمشان به ورزشگاه بیایند. فوتبال برد و باخت وجود دارد و همانطور که دیدید مورینیو با آن همه جامی که کسب کرد از چلسی برکنار شد. امیدوارم در این شب عزیز هواداران تراکتورسازی با ما آشتی کنند و دوباره به ورزشگاه بیایند. فوتبال جای تسویه حساب نیست و قشنگی فوتبال به دوستی‌های آن است. همه ما روزی رفتنی هستیم و فرقی نمی‌کند مربی بومی باشد یا غیربومی؛ مهم موفقیت تراکتورسازی است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *