پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11492 1 دی 1394 ساعت [ 18:47 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آنچلوتی: هیچ بخشی از مربیگری در بایرن مونیخ مرا نمی‌ترساند

سرمربی فصل آینده باواریایی‌ها بازیکنان چلسی را مسبب سرمربی پرتغالی پیشین این تیم دانست و تأکید کرد که هیچ چیزی باعث نمی‌شود که او نگران مأموریت جدیدش در فوتبال آلمان باشد.

آنچلوتی: هیچ بخشی از مربیگری در بایرن مونیخ مرا نمی‌ترساند

سرمربی فصل آینده باواریایی‌ها بازیکنان چلسی را مسبب سرمربی پرتغالی پیشین این تیم دانست و تأکید کرد که هیچ چیزی باعث نمی‌شود که او نگران مأموریت جدیدش در فوتبال آلمان باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلو آنچلوتی در خصوص اخراج ژوزه مورینیو از سرمربیگری چلسی اظهار داشت: انگیزه دادن به بازیکنان برای ارائه بهترین بازی‌های‌شان برای یک سرمربی سخت‌ترین کار است، چون در یک گروه اگر حتی یک نفر کارش را درست انجام ندهد همیشه یکسری مشکلات به وجود خواهد آمد. زمانی که اوضاع خوب پیش می‌رود، خطر دچار شدن به غفلت وجود دارد و زمانی که اوضاع بحرانی شود، مشکل کاهش اعتمادبه‌نفس به وجود می‌آید.

وی افزود: سرمربی تیم باید همیشه از این نظر بتواند در تیمش تعادل برقرار و سطح اعتمادبه‌نفس تیم خود را زمانی که اوضاع آن به هم ریخته است، افزایش دهد. بخشی از این واقعیت در مورد اخراج مورینیو صدق می‌کند. تیم او این فصل را مانند فصل گذشته آغاز نکرد و انگیزه فوق‌العاده‌ فصل گذشته‌‌اش را نداشت که نتیجه آن تجربه یک فصل ناامیدکننده بود و مورینیو تاوانش را داد. این فصل شرایط چلسی کاملاً در تضاد با شرایطش در فصل گذشته است. مورینیو تاوان بی‌انگیزگی بازیکنانش را داد.

با انتصاب آنچلوتی به عنوان سرمربی فصل آینده بایرن مونیخ، برخی از رسانه‌های مشکلاتی همچون عدم سازگاری با فرهنگ فوتبال آلمان و عدم آشنایی با زبان آلمانی برای ارتباط برقرار کردن با بازیکنان جدیدش را برای سرمربی پیشین رئال‌ مادرید پیش‌بینی کرده‌اند.

او اما واکنش خونسردانه‌ای نسبت به این موضوع داشت. وی تأکید کرد: هیچ چیزی مرا نگران نمی‌کند. من قرار است که یک تجربه جدید و جالب داشته باشم و قطعاً خوشحالم که می‌خواهم با یک کشور جدید آشنا شوم. در این چند سال اخیر چیزی که بیش از همه مرا به وجد آورده، بدون شک آشنایی با فرهنگ‌های و سنت‌های متفاوت در کشورهای مختلف است. فکر می‌کنم که مربیگری در آلمان هم چنین شرایطی را برایم به وجود خواهد آورد و بسیار جالب خواهد بود.

کارلتو درباره یادگیری زبان آلمان هم عنوان کرد: از همین حالا شروع به یادگیری زبان آلمان کرده‌ام و باید بگویم که اصلاً کار آسانی نیست. با این حال مهمترین چیز این است که بتوانم رابطه خوبی با بازیکنانم برقرار کنم تا عقایدمان را به یکدیگر منتقل کنیم و من هم بازیکنان را با مفاهیم کاری‌ام آشنا و آنها را برای عمل به ایده‌‌هایم متقاعد کنم. تحمیل کردن عقاید به بازیکنان هرگز چیری خوبی نیست. شما باید کاری کنید که بازیکنان‌تان به کار شما ایمان بیاورند و همگی آن را بپذیرند.

آنچلونی تأکید کرد: بایرن مونیخ تیم فوق‌العاده‌ای است و هدف من این است که این تیم را در جایگاه یک مدعی قهرمانی در آلمان و اروپا نگه دارم. من معتقدم که در فوتبال آلمان از جام جهانی 2006 به بعد سرمایه‌گذاری‌های فوق‌العاده‌ای صورت گرفته است. آلمانی‌ها استادیوم‌های‌شان را مرمت کرده‌اند و در رقابت‌های اروپایی، مدعیانی جدی هستند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت