پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11804 24 دی 1394 ساعت [ 12:59 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

طارمی: نه نفت تهران و نه هیچ تیم دیگر؛ در ایران فقط پرسپولیس

منصور قنبرزاده در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها گفت: «پیشنهاد معاوضه بیرانوند به پرسپولیسی‌ها را داده‌ام.» مدیرعامل نفت تهران گرچه اسمی از گزینه پیشنهادی خود نداده اما در ادامه گفته؛ «مگر قیمت بیرانوند از طارمی کمتر است؟!»

طارمی: نه نفت تهران و نه هیچ تیم دیگر؛ در ایران فقط پرسپولیس

منصور قنبرزاده در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها گفت: «پیشنهاد معاوضه بیرانوند به پرسپولیسی‌ها را داده‌ام.» مدیرعامل نفت تهران گرچه اسمی از گزینه پیشنهادی خود نداده اما در ادامه گفته؛ «مگر قیمت بیرانوند از طارمی کمتر است؟!»

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، به نظر می‌رسد نفتی‌ها سنگ بزرگی پیش پای پرسپولیسی‌ها انداخته و خواستار مهدی طارمی ستاره پرسپولیس شده‌اند. در همین راستا شنیدن نظرات مهدی طارمی درباره این موضوع خالی از لطف نیست.

اگر موافق باشی، می‌خواهیم از تیم امید شروع کنیم. بازی این تیم مقابل سوریه را دیدی؟
زمان پخش مسابقه تمرین داشتیم اما گل‌های بازی را دیدم و لذت بردم.
تصور می‌کردیم بعد از خط خوردن احمد نوراللهی دوست صمیمی‌ات، دیگر تمایلی به…
(حرف‌مان را قطع می‌کند) اصلاً حرفش را هم نزنید. مسئله احمد را هم ما و هم خودش فراموش کردیم. الان اسم تیم کشورم وسط است. همه هم متفق‌القول منتظر پیروزی‌های تیم امید هستیم. به نظرم تیم امید خیلی خوب کار کرد در حالی که معمولاً در شروع تورنمنت‌ها بد بودیم و این بار خدا را شکر با برد آغاز کردیم.
در صورت صعود تیم امید کشورمان به المپیک، می‌توانیم از سه سهمیه بزرگسال استفاده کنیم. آیا دوست داری همراه تیم به المپیک بروی و جزو این سه سهمیه باشی؟
حضور در المپیک برای هر ورزشکاری باعث افتخار است و من هم از این قاعده مستثنی نیستم اما شما اجازه بدهید اول تیم به امید خدا به المپیک صعود کند و بعد ببینیم نظر کادر فنی چیست.
لیونل مسی هم برای حضور در المپیک ۲۰۰۸ پکن خیلی سختی کشید. باشگاه بارسا مخالف بود اما کمک گواردیولا که تازه سرمربی این تیم شده بود، باعث شد ستاره آرژانتینی به آن رقابت‌ها برود.
طفلکی سردار آزمون هم همین حالت را دارد. با توجه به اینکه مسابقات امیدها یا المپیک جزو بازی‌های رسمی فیفا محسوب نمی‌شود، بنابراین باشگاه روستوف او را در اختیار تیم امید نگذاشت. امیدوارم تیم کشورمان به المپیک صعود کند و سردار و جهانبخش هم بتوانند به تیم کمک کنند.
گل ارسلان مطهری را دیدی؟
بله، ارسلان مطهری مهاجم باکیفیتی است که طی یکی، دو سال اخیر هم در لیگ برتر خیلی خوب کار کرده و روند رو به رشدی داشته است. او جزو خوب‌های تیم امید محسوب می‌شود.
خودت چند ماه برای حضور در تیم امید کم داشتی؟
حدود یک سال کم آوردم! (می‌خندد)
لابد شنیدی که نفتی‌ها خواهان معاوضه علیرضا بیرانوند با تو شده‌اند. نظری نداری؟
علیرضا بیرانوند گلر خوبی است. به طور حتم کادر فنی ما شناخت کافی از او دارند و به همین خاطر هم بیرانوند را انتخاب کرده‌اند. با توجه به اینکه بیرانوند بازیکن نفت تهران محسوب می‌شود، بنابراین فرآیند جدایی‌اش باید با موافقت باشگاه صورت پذیرد. البته به شخصه معتقدم سوشا مکانی گلر خوبی است و امیدوارم مشکلش حل شود اما آمدن علیرضا بیرانوند هم می‌تواند به پرسپولیس کمک کند.

با زیرکی خاصی جواب ما را ندادی‌ها!
بنویسید نه نفت تهران و نه هیچ تیم دیگر. در ایران فقط برای پرسپولیس بازی می‌کنم.

حالا فردا روز اگر یک تیم صنعتی پیشنهاد ۲ یا ۳ میلیاردتومانی جلوی تو گذاشت، دست و پایت نخواهد لرزید؟!
اتفاقاً پارسال همین اتفاق افتاد. یک تیم صنعتی که احترام خاصی هم برای مدیر آن قائل هستم، ۳ برابر پرسپولیس به من پول می‌داد اما نپذیرفتم.

این تیم سپاهان بود؟
من اسمی از تیمی نمی‌برم. حرفی هم از این پیشنهاد نمی‌خواستم بزنم و در جواب شما این مسئله را عنوان کردم.

حالا پیغام تو به نفتی‌ها چیست؟
نفت تهران مربی بزرگی به نام علیرضا منصوریان دارد. منصور قنبرزاده هم مدیر کاربلدی است و امیدوارم تصمیمی بگیرند که هم به نفع نفت تهران باشد، هم باشگاه پرطرفدار پرسپولیس و هم علیرضا بیرانوند. به هر حال این گلر ملی‌پوش دوست دارد در تیم بزرگ پرسپولیس توپ بزند اما من یکی با تمام احترامی که برای نفت تهران قائلم، به این تیم نمی‌روم و فقط در پرسپولیس توپ می‌زنم.

راستی کریستیانو رونالدو هم که توپ طلا را نبرد!
برای رونالدو وقت زیاد است که باز هم توپ طلا ببرد.
در ۳۱ سالگی؟!
اشکالی ندارد، رونالدو پیر نمی‌شود.
حق لیونل مسی بود که توپ طلای امسال را ببرد؟
نمی‌شود گفت حقش نبود ولی قلباً دوست داشتم کریستیانو رونالدو برنده توپ طلا شود.

تو که این همه به رونالدو علاقه داری، چرا شماره ۷ نمی‌پوشی؟
کسی جرأت نمی‌کند شماره ۷ پرسپولیس را بپوشد. این شماره پیراهن در قرق
سلطان است!

ولی در مصاحبه‌ای که با علی پروین داشتیم، او رضایت داد تو شماره ۷ را بپوشی.
این نظر لطف علی‌آقاست اما من به خودم اجازه چنین جسارتی را نمی‌دهم.

شاید هم از سرنوشت بازیکنان شماره ۷ سابق پرسپولیس عبرت گرفتی!
اصلاً و ابداًً! من به هیچ‌عنوان خرافاتی نیستم. همان‌طور که گفتم شماره ۷ پرسپولیس در قرق سلطان است و به نظرم باید به احترام بزرگی علی پروین بایگانی شود.

(به شوخی) بسیار خوب، بعد از چند روز خوردن و خوابیدن و استراحت کردن در بوشهر، اوضاع بدنی‌ات در آغاز تمرینات چطور بود؟
در بوشهر نه خوردیم و نه خوابیدیم! به هر حال بعد از ۱۷ هفته سخت و فشرده لازم بود چند روزی هم استراحت کنیم. با این حال از تمرینات انفرادی هم غافل نبودم.

شنیدیم همراه پدرت، حسین و دانیال ماهینی در بازی‌های دوستانه هم حضور پیدا کردی.
به هر حال مردم استان بوشهر خیلی به بنده لطف دارند و به شهرهای مختلفی دعوتم کردند. ما هم می‌رفتیم، بازی می‌کردیم و از بودن کنار هم لذت می‌بردیم. هم فال بود و هم تماشا!

مثل ریوالدو و پسرش، تو هم با پدرت همبازی شدی. درست است؟
ریوالدو و پسرش در یک بازی رسمی همبازی شدند اما ما در شهرستان خورموج و در یک بازی دوستانه کنار هم بازی کردیم. البته همین‌جا باید بگویم پدرم از فوتبالیست‌های خوب بوشهر بود و خیلی هم بازی را جدی می‌گیرد. جرأت نمی‌کنم جلوی پدرم کوچک‌ترین اشتباهی مرتکب شوم.

چرا بازی دوستانه در خورموج نصفه‌کاره تعطیل شد؟
از بس که هم‌استانی‌هایم لطف داشتند. دقیقه ۳۰ به خاطر ازدحام جمعیت و پر شدن ظرفیت استادیوم، بازی تعطیل شد.

واقعاً فکرش را می‌کردی روزی به جایگاهی برسی که توی شهرهای اطراف بوشهر این‌قدر تو را بشناسند و به خاطرت یک بازی فوتبال تعطیل شود؟
همه‌اش لطف آن بالایی است. همیشه آرزوهای دور و درازی داشتم اما نه به این زودی‌ها! خدا را شکر می‌کنم که به جایی رسیدم تا لطف مردم شامل حال من شود.

بی‌رودربایستی از دادن عکس و امضای یادگاری خسته نمی‌شوی؟
می‌توانید از دوستان نزدیکم بپرسید. توی خیابان‌های بوشهر، توی اسکله، سر تمرینات پرسپولیس و تهران و هر کجایی که یک هوادار سمت من بیاید، باعث افتخارم است. در بوشهر که بودم، پیرمرد، پیرزن و خیلی از هم‌استانی‌هایم مرا شرمنده کردند و من هم هنوز فراموش نکردم از کجا آمدم. اتفاقی هم نیفتاده است.

جالب‌ترین جمله‌ای که یک بوشهری به تو گفت، چه بود؟
یک بنده خدایی در بوشهر به من گفت که ما اینجا خیلی سختی کشیدیم. خیلی کمبودها در استان خودمان داریم و حالا خوشحال هستیم یک هم‌استانی ما، یک جوان بوشهری به این نقطه رسیده و… دست آخر به من گفت تو نماینده یک استانی!

نمی‌خواهی زیر پیراهنت اسم بوشهر را بنویسی و شادی پس از یکی از گل‌هایت را با مردم شهر و استان خودت تقسیم کنی؟
شاید بازی بعدی این کار را نکنم ولی برای شاد کردن دل مردم بوشهر برنامه خاصی دارم و به زودی همه خواهند دید.

چرا فوتبالیست‌های ایرانی شادی پس از گل بلد نیستند؟ به طور مثال این میلاد محمدی بازیکن راه‌آهن یزدان پس از گلی که در ترکیب تیم امید مقابل سوریه به ثمر رساند، جوری پشتک زد که نزدیک بود خودش را مصدوم کند!
آن صحنه را دیدم. میلاد این بار با معلق زدن نزدیک بود خودش را مصدوم کند اما توی گوام نزدیک بود ما را به کشتن بدهد! (با صدای بلند می‌خندد).

(با تعجب) چطور؟!
راستش وقتی برای بازی با گوام به این کشور رفته بودیم، ما را به یک کلوب تفریحی تیراندازی بردند. آن روز همه ما با تفنگ بادی شروع به تیراندازی کردیم اما میلاد محمدی اشتباهی یک تفنگ جنگی با فشنگ‌های واقعی برداشت و نزدیک بود کار دست همه‌مان بدهد که با دخالت مسئولان سالن به خیر گذشت!

سؤالات ما به اتمام رسید. اگر حرف خاصی داری، در خدمتیم.
یادم رفته بود از بازی میلاد کمندانی و وحید حیدریه حرفی بزنم. شنیدم میلاد از زمانی که وارد زمین شد، روند بازی را عوض کرد و پاس‌های خوبی داد. وحید حیدریه هم جوان مستعدی است و برای هر دو همبازی‌ام و سایر بازیکنان تیم امید آرزوی موفقیت و صعود به المپیک ۲۰۱۶ ریو را دارم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت