خانه / خبرهای فوتبال خارجی / رئال مادرید با شکستن رکورد منچستریونایتد، پردرآمدترین مشتری آدیداس می‌شود

رئال مادرید با شکستن رکورد منچستریونایتد، پردرآمدترین مشتری آدیداس می‌شود

رئال مادرید با شکستن رکورد منچستریونایتد، پردرآمدترین مشتری آدیداس می‌شود

باشگاه رئال مادرید در آستانه عقد قرارداد جدیدی با اسپانسر آلمانی خود است که رقم قابل توجهی را به درآمدهای سالانه این باشگاه اضافه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از مارکا، باشگاه رئال مادرید در یکقدمی عقد قراردادی جدید با اسپانسر فعلی خود، شرکت تولید لوازم ورزشی آدیداس است که در صورت نهایی شدن، رکورد گران‌قیمت‌ترین قرارداد تجاری این باشگاه را خواهد شکست.

باشگاه رئال مادرید به موجب قراردادی که در آستانه عقد آن با آدیداس است، می‌تواند سالانه 140 میلیون یورو به درآمدهایش اضافه کند که این بالاترین رقم در تاریخ تمام قراردادهایی است که سفیدپوشان مادریدی با اسپانسرهای خود منعقد کرده‌اند.

ظاهراً مدت موردنظر طرفین برای این قرارداد 10 سال است و به این ترتیب باشگاه رئال مادرید در پایان سال 2026 مجموعاً رقمی نجومی معادل یک میلیارد و 400 میلیون یورو از آدیداس دریافت خواهد کرد.

رئال مادرید آدیداس

در صورت انعقاد این قرارداد میان رئال مادرید و شرکت آدیداس، رکورد گران‌قیمت‌ترین قراردادی که میان این شرکت آلمانی و تیم‌های طرف قراردادش بسته شده است هم شکسته خواهد شد. این رکورد در حال حاضر در اختیار منچستریونایتد است که سال 2014 قراردادی 10 ساله به ارزش 980 میلیون یورو با آدیداس بست و به همکاری‌ 10 ساله‌اش با نایکی پایان داد.

آدیداس همچنین سال گذشته با باشگاه بایرن مونیخ قرارداد جدید منعقد کرد که مدت این قرارداد 15 سال است.  مدت این قرارداد اگرچه بیشتر از مدت قرارداد آدیداس با رئال مادرید است، اما رقمی که باواریایی‌ها در پایان این مدت از آدیداس دریافت خواهند کرد، 900 میلیون یورو خواهد. بایرن مونیخ در سال‌های ابتدایی قرارداد جدید‌ش با آدیداس 60 میلیون یورو دریافت خواهد کرد، اما این رقم به تدریج افزایش پیدا می‌کند و در سال‌های پایانی آن به 90 میلیون یورو می‌رسد.

کمپانی آدیداس در سال‌های اخیر برای عقد قرارداد با تیم‌های بزرگ اروپایی توانسته است، گوی سبقت را از رقیب اصلی خود شرکت نایکی برباید و علاوه بر تمدید قراردادهای قبلی‌اش با تیم‌های مانند بایرن مونیخ توانسته با مشتریان جدیدی مانند یوونتوس و منچستریونایتد قرارداد ببندد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *