پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11925 17 بهمن 1394 ساعت [ 21:44 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال : ذب آهن – پرسپولیس مهم ترین بازی هفته

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال یکشنبه 18 بهمن با انجام 7 دیدار به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین دیدارها ذوب آهن میزبان پرسپولیس است و استقلال به مصاف هم‌نام اهوازی خود می‌رود

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال : ذب آهن – پرسپولیس مهم ترین بازی هفته

هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال یکشنبه 18 بهمن با انجام 7 دیدار به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین دیدارها ذوب آهن میزبان پرسپولیس است و استقلال به مصاف هم‌نام اهوازی خود می‌رود.

به گزارش ایسنا، در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 14:30 یکشنبه 18 بهمن ذوب آهن در خانه پذیرای پرسپولیس خواهد بود. دیدار دو تیم همیشه یکی از جذاب‌ترین دیدارهای لیگ برتر بوده ضمن اینکه بازی رفت دو تیم در ورزشگاه آزادی با جنجال اشتباه داوری و شکست پرسپولیس همراه بود.

پرسپولیس و ذوب آهن یک بار هم در جام حذفی امسال به دیدار هم رفتند که باز هم اشتباه داور تاثیر زیادی در شکست پرسپولیس برابر این تیم اصفهانی داشت. بنابراین قرمزپوشان پایتخت تنها با یک هدف به مصاف ذوب آهن می‌روند و آن هم گرفتن انتقام دو شکستی است که معتقدند به ناحق متحمل آن شده‌اند.

ذوب آهن نیز برای حفظ جایگاه سومی خود و احتمالا صعود به رده دوم جدول نیاز به پیروزی برابر پرسپولیس دارد؛ کاری که قطعا بسیار سخت خواهد بود چون پرسپولیس این روزها بسیار آماده و خوب در میادین ظاهر می‌شود.

در دیگر دیدار یکشنبه از ساعت 14:30 تراکتورسازی و پدیده در تبریز به مصاف هم می‌روند. تراکتورسازان اکنون با 27 امتیاز هفتم جدول هستند و در صورت پیروزی برابر پدیده می‌توانند به صعود سه پله‌ای در جدول امیدوار باشند. اما پدیده در صورت پیروزی برابر تراکتورسازی تنها فاصله امتیازی‌اش را با تیم دهم جدول یعنی سپاهان کم می‌کند.

یکشنبه و از ساعت 14:30 یک دیدار هم در مشهد انجام خواهد شد که در طی آن سیاه جامگان به دیدار گسترش فولاد می‌رود. سیاه جامگان 15 امتیازی اکنون یکی از گزینه‌های سقوط به دسته پایین‌تر است و در همه دیدارهایش تنها به فرار از جمع مثلث سقوط کننده‌ها فکر می‌کند. اما گسترش فولاد با 25 امتیازی که اندوخته در میانه‌های جدول حاشیه امنی دارد و امیدوار است که این جایگاه را حفظ کند.

از ساعت 15 نیز سایپا به دیدار تیم دوم جدول یعنی استقلال خوزستان می‌رود. خوزستانی‌ها پس از شکست برابر پرسپولیس در آخرین دیدار نیم فصل اول و باخت به فولاد در اولین بازی نیم فصل دوم، صدر جدول را به استقلال تهران واگذار کردند و حالا فقط به این فکر می‌کنند که این جایگاه را پس بگیرند.

حریف یکشنبه استقلال خوزستان اما سایپایی است که نشان داده می‌تواند در دیدار با تیم‌های بزرگ امتیازهای حساسی را کسب کند. سایپا اکنون در رده پنجم جدول قرار دارد و می‌تواند با پیروزی برابر استقلال خوزستان، دست کم تا رده سوم بالا بیاید.

فولاد و سپاهان برگزار کننده دیگر دیدار روز یکشنبه هستند. دیدار این دو تیم نیز از ساعت 15 آغاز می‌شود. فولاد هفته گذشته استقلال خوزستان را شکست داد تا نیم فصل دوم را طوفانی آغاز کند. فولادی‌ها در نیم فصل اول نتایج بسیار ناامید کننده‌ای گرفته بودند اما پیروزی برابر تیم دوم جدول در هفته قبل توانسته روحیه این تیم را چند برابر کند.

سپاهان نیز هفته گذشته با خوش‌اقبالی از شکست برابر پرسپولیس فرار کرد و در حالی که 10 نفره بود توانست یک امتیاز از این تیم در ورزشگاه آزادی بگیرد.

از ساعت 15 همچنین صبا و راه آهن به دیدار هم می‌روند. علی دایی سرمربی تیم قمی سال‌های زیادی را به عنوان سرمربی روی نیمکت راه آهن سپری کرده و دیدار یکشنبه دو تیم به نوعی دیدار تیم‌هایی است که علی دایی با آن‌ها خاطرات زیادی دارد.

صبا هفته گذشته بر خلاف تصور از گسترش فولاد شکست خورد و این هفته قصد دارد این ناکامی بزرگ را با شکست دادن تیم پانزدهم جدول جبران کند.

آخرین دیدار هفته نوزدهم از ساعت 17 در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود که در آن استقلال به دیدار هم‌نام اهوازی خود می‌رود. دیدار تیم‌های اول و آخر جدول، می‌تواند بسیار جالب توجه باشد. استقلال روی کاغذ کار بسیار آسانی برای پیروزی دارد و می‌تواند با کسب سه امتیاز این بازی، جایگاه خود در صدر جدول را بیش از پیش تثبیت کند.

جدول لیگ برتر پیش از انجام بازی‌های هفته نوزدهم:

1- استقلال، 35 امتیاز

2- استقلال خوزستان، 33 امتیاز

3- ذوب آهن، 31 امتیاز

4- پرسپولیس، 30 امتیاز

5- سایپا، 30 امتیاز

6- صبا، 28 امتیاز

7- تراکتورسازی، 27 امتیاز

8- نفت تهران، 26 امتیاز (19 بازی)

9- گسترش فولاد، 25 امتیاز

10- سپاهان، 25 امتیاز

11- پدیده، 21 امتیاز

12- ملوان، 20 امتیاز (19 بازی)

13- فولاد، 17 امتیاز

14- سیاه جامگان، 15 امتیاز

15- راه آهن، 13 امتیاز

16- استقلال اهواز، 7 امتیاز

دیدار تیم‌های ملوان و نفت تهران از هفته نوزدهم لیگ برتر، چهارشنبه 14 بهمن برگزار شده بود که در آن، دو تیم به تساوی بدون گل رسیدند.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت