پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 11957 21 بهمن 1394 ساعت [ 18:49 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اینفانتینو در کنفرانس مطبوعاتی: کی‌روش دوست خوب من است

دبیرکل یوفا گفت: در ایران همه عاشق فوتبال هستند و با آن تنفس می‌کنند و این چیزی است که دنیای فوتبال به آن احتیاج دارد؛ همان چیزی که دلیل کاندیدا شدن من در فیفا است.

اینفانتینو در کنفرانس مطبوعاتی: کی‌روش دوست خوب من است

دبیرکل یوفا گفت: در ایران همه عاشق فوتبال هستند و با آن تنفس می‌کنند و این چیزی است که دنیای فوتبال به آن احتیاج دارد؛ همان چیزی که دلیل کاندیدا شدن من در فیفا است.

به گزارش وب سایت نود، جیانی اینفانتینو در نشست مطبوعاتی‌اش در خصوص اینکه برخی‌ها به بهانه‌های سیاسی قصد دارند حق میزبانی را از ایران بگیرند و نظرش در مورد ورود مسائل سیاسی به ورزش اظهار داشت: باعث افتخار است که به ایران آمدم. از فدراسیون دیدن کردم و دوستانی را دیدم که مثل برادر برای من هستند. ایران کشور بزرگی است. بعد از دیدار با مسئولان فدراسیون به این نتیجه رسیدم که همه اینجا عاشق فوتبال هستند و با فوتبال تنفس می‌کنند و این چیزی است که دنیای فوتبال به آن احتیاج دارد همان چیزی که دلیل کاندیدا شدن من در فیفا است. فوتبال باید به فیفا بازگردد. باید از فوتبال حمایت کنیم و این اطمینان را بدهیم که تمام کسانی که در فوتبال کار می‌کنند خیالشان راحت باشد.

وی ادامه داد: به خاطر تاریخی که فوتبال ایران دارد و به این دلیل که تمام جمعیت کشور به این خاطر زندگی می‌کنند و به خاطر فوتبالیست‌هایی که در ایران حضور دارند باید این رشته پیشرفت کند. کشورهای زیادی نیستند که در دنیا بتوانند چنین امکاناتی را برای فوتبال و پیشرفت در آن به وجود آوردند. برای تمام کارهایی که انجام می‌دهند تبریک می‌گویم. پس از این مقدمه پاسخ شما را خواهم داد ایده روشنی دارم باید فوتبال را ایجاد کنیم نه سیاست را. فوتبال چیز دیگری است باید فوتبال از سیاست به دور باشد.

دبیر کل یوفا یادآور شد: باید دیوارها را تخریب کند و پل ارتباطی باشد باید همیشه کمک کنیم که از فوتبال سوء استفاده نشود. همه باید در کنار هم بایستیم تا فوتبال در همه جای دنیا در بهترین و صلح‌آمیزترین شرایط برگزار شود. فوتبال می‌توان کمک کند که ملت‌ها به سمت یکدیگر بیایند.

وی در مورد  اینکه آیا در ایران احساس نبود امنیت کرده تاکید کرد: اصلا هیچ مشکلی را ندیدم کشور بسیار زیبایی است این وظیفه دولت‌هاست که این امنیت را به وجود آورند و هیچ مشکل امنیتی من در مدت حضورم در ایران ندیدم.

اینفانتینو در مورد اینکه در AFC ائتلافی به وجود آمده که تصمیم‌های سیاسی گرفته می‌شود و فیفا چگونه به این مسائل نظارت می‌کند گفت: نمی‌توانم به صورت شفاف صحبت کنم زیرا جزئیات آن را نمی‌دانم تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که به عنوان کاندیدای ریاست فیفا به ایران آمده‌ام باید از فوتبال حمایت کنیم و برنامه‌ریزی داشته باشیم. این مسئله شامل این است که اجازه ندهیم سیاست به ورزش ورود شود. این فلسفه کاری من است.

اینفانتینو در پاسخ به سوال خبرنگار سایت برنامه نود مبنی بر اینکه چرا با اینکه می دانسته ایران از شیخ سلمان حمایت می کند به ایران آمده است و اینکه در صورت حمایت ایران فکر می کند کدام کشورها ممکن است از وی حمایت کنند گفت:« کاملا اطمینان دارم که در ۲۶ فوریه برنده می شوم زیرا حمایت زیادی از من در سراسر دنیا می شود. برای همه کاندیدا احترام زیادی قائل هستم. برای اینکه روسای فدراسیون‌های را متقائد کنم که چه چشم اندازی برای فوتبال دارم به همه دنیا می روم. با احترامی که برای کاندیداها هستم مطمئنا که برنده خواهم شد زیرا همه کسانی که عاشق فوتبال هستند می دانند اگر می خواهند فوتبال به جایگاه خود بازگردد باید به من رای بدهند همه در جایگاه خودشان هستند زیرا عاشق فوتبال هستند مثل من. تمام تلاشم این است که همه کسانی که با من هستند و چه کسانی که با من نیستند اتحاد ویژه‌ای به وجود آوریم.

دبیرکل یوفا در مورد اینکه چه صحبت‌هایی با کفاشیان داشته گفت: دیدارهای خوبی داشتیم. یکی از چیزهایی که با سفر کردن به دست آوردم این است که فدراسیون‌های مختلف خیلی ارتباط خوبی با فیفا ندارند باید این مسئله را تغییر دهیم ما به کشورهای بزرگ و کوچک نیاز داریم کشورهای بزرگی چون ایران باید قدرتمند تر باشند و سمت هایی در فیفا داشته باشند با حرفه‌ای گرهایی که از ایران دیدم به من اشتیاق می‌دهد.

وی در مورد محرویت پلاتینی گفت: این مسئله پیچیده بود اگر پلاتینی کاندیدا می شد من کاندیدا نمی شدم. الان واضح است که او نمی تواند کاندیدا شود و روی قضیه حقوقی خودش است و تمرکز من هم روی کاندیدای فیفاست.

اینفانتینو در مورد برنامه‌هایش برای قاره آسیا خاطرنشان کرد: برنامه مفصلی دارم. براساس چندنکته اساسی این برنامه‌ها انجام می شود اول در مورد اصلاحات در فیفا است فیفا به فرماندهی درست و شفافیت نیاز دارد به خصوص در مورد انتقادهای مالی که صورت می‌گیرد. خودم از اعضای هیأت اجرایی فیفا بودم و خیلی از مسائلی که مطرح کردم مطرح شده بود. نکته دوم اینکه دموکراسی که در فیفا ایجاد خواهد شد این موضوع بسیار مهم است که صدای تمام فدراسیون‌ها شنیده شود. خیلی مهم است که فقط رئیس فدراسوین‌ها سالی یک بار به فیفا نیایند بلکه صدایشان در  سال شنیده شود.

وی ادامه داد: رئیس فدراسیون فوتبال ایران بهتر از همه می داند که جایگاه فوتبال ایران چه جایگاهی باید داشته باشد. مواردی که در ایران و سوئیس و برزیل است تفاوت دارد باید درها را به روی همه کشورها باز کرد. باید فوتبال را توسعه بدهیم. براساس نیاز هر کشور فوتبال را توسعه دهیم. به منابع انسانی و افراد مختلف و البته منابع مالی نیاز داریم. وقتی در مورد منابع انسانی صحبت می کنیم باید تبادل خوبی داشته باشیم وقتی امکانات ایران را دیدم به من کامل نشان داد که ایران می تواند نقش اساسی داشته باشد تا به توسعه فوتبال کمک کند. باید ویروس فوتبال را به تمام دنیا تزریق کنیم. ویروس فوتبال در ایران بسیار بزرگ است همچون ایتالیا.

دبیرکل یوفا تاکید کرد: فیفا می‌تواند منابع مالی بیشتری را به کشورها برساند اما الان این کار را انجام نمی‌دهد. این موضوع را با تجربه می‌گویم. مطمئنا در فوتبال به شانس نیاز داریم اما قبل از آن باید کار کنیم من آدم سیاسی نیستم اگر رئیس فیفا شوم آستین‌ها را بالا خواهم زد و برای فوتبال کار می‌کنم.

وی در مورد اینکه فصل‌های شروع فوتبال در آسیا متفاوت است گفت: یکی از پیچیده‌ترین موارد فوتبال همین مسائل تداخل است. کار روزانه فیفا است ترکیب نسبتا مناسبی را در اروپا داریم و تقویم مناسبی را در نظر گرفته‌ایم. می‌توانیم این موضوع را به آسیا هم توصیه کنیم و فوتبال حرفه‌ای را شاهد باشیم چرا که برنامه منظم می تواند به ما کمک کند.

دبیرکل یوفا در مورد حضور کی‌روش در ایران تاکید کرد: شما متخصصین فوتبال هستید و بهتر می دانید اما او دوست خوب من است و سال‌هاست او را می‌شناسم اما این نتایج است که در فوتبال حرف می‌زند. البته این مربی شماست اما بهتر است خودتان نظر بدهید.

وی در مورد اینکه برای مبارزه با فساد در فوتبال چه برنامه‌ای دارید گفت: وقتی من درباره فیفا صحبت می‌کنم شفافیت بسیار مهم است باید اولویت ما همین باشد باید چهره فیفا به خودش بازگردد. می توانیم الگو باشیم کاملا بدون فساد عمل کنیم.

اینفانتینو در مورد اینکه کشورهایی هستند که در تصمیم‌گیری‌ها دخیل نیستند گفت: برای من مسئله قدرت مطرح نیست. در جهان ۲۰۹ فدراسیون داریم بعضی‌ها کوچک هستند و بعضی ها خیلی بزرگ. من به همه احترام می‌گذارم برای من نکته کلیدی این است که سیاست را خارج کنم برای همین است که به کشورهای بزرگ فوتبال نگاه می کنم و کمک کنند به کشورهای کوچک دیگر البته نه برای مسائل سیاسی بلکه برای مسائل فوتبالی.

وی در مورد اینکه اتحادیه آفریقا و برخی کشورهای عربی اعلام کرده اند که به شیخ سلمان رای می دهند گفت: فکر نمی کنم ائتلاف سیاسی باشد بلکه فوتبالی است. قرار است که به خیلی از کشورها سفر کنم در دو هفته اخیر به ۵ قاره رفته‌ام تنها به قاره اقیانوسیه نرفته‌ام و می‌خواهم مستقیم با افراد صحبت کنم. با احترامی که برای همه قائل هستم بحث ائتلاف نیست بلکه بحث تبادل نظر است. در تمامی مباحثاتم بسیار مطمئن هستم که کمک خوبی را می‌توانم از تمام قاره‌ها دریافت کنم. خیلی از کشورها هستند که می‌توانم راحت‌تر بیان کنم اما در مجموع من فضای بازی را دارم و مطمئن هستم که این فضای فوتبالی از سیاسی بهتر خواهد بود.

وی در مورد پرونده قطر و روسیه در جام جهانی که گفته می شود با تبانی میزبانی به آنها داده شده تاکید کرد: در مورد آن دیدگاه شفافی دارم. این دو کشور سال ۲۰۱۰ انتخاب شدند در این مدت خیلی شایعات شنیدیم اتهامات زیادی مطرح شد. هنوز به یک نکته اثبات شده در این باره نرسیدیم. فکر می‌کنم در یک مرحله باید واضح عمل کنیم و به جای اینکه به شایعات توجه کنیم باید روی برنامه‌ریزی فوتبال توجه کنیم. باید فیفا تلاش خود را انجام دهد که جام جهانی روسیه و قطر به نحوه احسن برگزار شود. باید نگاه ما رو به جلو باشد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت