خانه / اخبار فوتبال ایران / کفاشیان:من باشم یا نباشم کی‌روش به کارش ادامه می‌دهد

کفاشیان:من باشم یا نباشم کی‌روش به کارش ادامه می‌دهد

کفاشیان:من باشم یا نباشم کی‌روش به کارش ادامه می‌دهد

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: نظر ما نسبت به اینفانتینو پیش از حضورش در ایران با شنیدن نقطه نظرات او از دیروز تا امروز تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان پس از دیدار با جانی اینفانتینو، نامزد ریاست فدراسیون جهانی فوتبال اظهار داشت: از حضور اینفانتینو استقبال کردیم. به هر حال ما باید فضایی را فراهم کنیم تا افرادی که نامزد ریاست فیفا هستند، بتوانند نظر خود را مطرح کنند.

نظرمان نسبت به اینفانتینو از دیروز تا امروز تغییر کرده است
وی افزود: ما برای آنکه به بهترین گزینه ریاست فیفا رأی بدهیم، باید نظرات همه نامزدها را داشته باشیم. در نشستی که با اینفانتینو داشتیم، وی صحبت‌های خوبی را در خصوص توسعه فوتبال در آسیا و جهان انجام داد. نظر ما نسبت به اینفانتینو پیش از حضورش در ایران با شنیدن نقطه نظرات او از دیروز تا امروز تغییر کرده است. ما قصد داریم نظرات او را به همتایان خود در کشورهای دیگر نیز منتقل کنیم تا بهترین تصمیم را در روز انتخاب رئیس فدراسیون جهانی فوتبال بگیریم.

شیخ سلمان و اینفانتینو نامزدهای اصلی ریاست فیفا هستند
رئیس فدراسیون در پاسخ به این پرسش که «شما همیشه اعلام می‌کردید به شیخ سلمان در انتخابات فیفا رأی خواهید داد و حالا نظرتان از دیروز تا امروز با دیدن اینفانتینو تغییر کرده است؟»، عنوان کرد: من اعلام کرده بودم که ترجیح می‌دهیم به شیخ سلمان رأی بدهیم، اما حالا نظرات اینفانتینو را بررسی خواهیم کرد. معتقدم شیخ سلمان و اینفانتینو نامزدهای اصلی ریاست فیفا هستند. بهترین حالت این است که تفاهمی بین این دو نفر ایجاد کنیم تا در راستای حمایت از یکدیگر قرار بگیرند. 15 روز تا انتخابات ریاست فیفا باقی مانده که فرصت خوبی است که ببینیم باید به کدام گزینه رأی بدهیم.

به کسی رأی می‌دهیم که به فوتبال دنیا بیشتر خدمت کند
کفاشیان ادامه داد: ما نمی‌گوییم چون شیخ سلمان به عنوان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد ریاست فیفا شده، حتماً به او رأی خواهیم داد، بلکه به کسی رأی می‌دهیم که به فوتبال دنیا بیشتر خدمت کند. در هیئت رئیسه قبلی AFC کشورهای صاحب فوتبال و قدرتمند آسیا مثل ایران و کره جنوبی سمتی نداشتند و خیلی از کشورهایی صاحب سمت و کرسی بودند که صاحب فوتبال نیستند. این مسائل ریشه‌های فساد را به دنبال خواهد داشت. نه شخص من، بلکه ایران یکی از کشورهای مهم فوتبال آسیاست. اینفانتینو معتقد است که کشورهای قدرتمند باید امور AFC و فیفا را بر عهده بگیرند. به همین دلیل از نظرات او استقبال کرده و صحبت‌هایش برای ما قابل تأمل است.

روی نظرات اینفانتینو فکر می‌کنیم
وی تصریح کرد: در چند روز آینده که تا انتخابات فیفا باقی مانده، روی نظرات اینفانتینو فکر خواهیم کرد.

برای رأی دادن به شخص نگاه نمی‌کنیم
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که «دوستی عباس ترابیان با اینفانتینو چقدر در رأی دادن شما به او تأثیر دارد؟»، گفت: چنین دوستی‌هایی همیشه وجود داشته و با ما هست. ما به فرد نگاه نمی‌کنیم، بلکه شخصیت و کار او در فوتبال برای ما اهمیت دارد.

همه آسیا پذیرفته‌اند ایران امن است
کفاشیان در خصوص مناقشه‌ای که بین فدراسیون‌های فوتبال ایران و عربستان وجود دارد و آیا برای حل آن از اهرم‌های فشار استفاده خواهد شد، اظهار داشت: ما پیشنهادات منطقی را می‌پذیریم. ایران کشور امنی است و بازی با تیم‌های مختلف می‌تواند در آن برگزار شود. اگر عربستان امن نیست، مسئله چیز دیگری است. امن بودن ایران یک حرف منطقی است که همه آسیا آن را پذیرفته‌اند. متأسفانه عربستانی‌ها مسائل سیاسی را در این موضوع دخیل کرده و دولت این کشور در آن دخالت می‌کند. ما اگر بخواهیم فشاری ایجاد کنیم، این کار منطقی نیست، بلکه از طریق مطرح کردن بحث دخالت سیاست در ورزش و فوتبال این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

اگر در عربستان امنیت نیست ما حاضریم در هر دو بازی رفت و برگشت میزبان تیم‌های عربستانی باشیم!
وی در واکنش به این سؤال که «در روزنامه‌های عربستانی این موضوع مطرح شده است که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در دو بازی رفت و برگشت مقابل تیم‌های عربستانی میزبان خواهند بود. چقدر این مسئله صحت دارد؟»، تصریح کرد: در واقع این موضوع را من مطرح کردم و پیشنهادم این بود ما که برای میزبانی از تیم‌های عربستانی مشکلی نداریم و در اینجا امنیت کامل وجود دارد، اما اگر در عربستان امنیت نیست ما حاضریم در هر دو بازی رفت و برگشت میزبان تیم‌های عربستانی باشیم! همان‌طور که شنیدید دبیرکل یوفا نیز در صحبت‌های خود به این نکته تأکید داشت که مسائل سیاسی نباید وارد ورزش شود و مسئولان سیاسی در ورزش نباید دخالت داشته باشند. مسئولان AFC باید به این مسئله توجه کنند و مقابل افراد سیاسی که می‌خواهند مسائل سیاسی را وارد ورزش کنند، بایستند.

اینفانتینو به ما ضمانتی نداده است
کفاشیان در خصوص اینکه آیا دبیرکل یوفا تضمین داده است که در صورت انتخاب به عنوان رئیس فیفا به فوتبال ایران توجه ویژه‌ای داشته باشد یا نه؟، خاطر نشان کرد: او به ما ضمانتی نداده است، اما در صورتی که اینفانتینو به عنوان رئیس فیفا انتخاب شود او قول‌هایی به ما داده است که ان‌شاءالله به آن عمل خواهد کرد.

کی‌روش تمایل زیادی برای ادامه کار در تیم ملی دارد
رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان راجع به آینده کارلوس کی‌روش در تیم ملی خاطر نشان کرد: تیم ملی در دو بازی آینده خود قطعاً با کارلوس کی‌روش ادامه خواهد داد. در جلسات اخیری هم که با کی‌روش داشتیم او تمایل زیادی از خود نشان داد تا در تیم ملی به کارش ادامه دهد. اگر شرایط برای ادامه کار فراهم بود قطعاًَ کی‌روش کارش را ادامه می‌دهد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

من چه باشم و چه نباشم کی‌روش به کارش ادامه می‌دهد
وی در رابطه با اینکه اگر رئیس فدراسیون فوتبال تغییر کند باز هم کی‌روش به کارش ادامه خواهد داد یا نه؟، عنوان کرد: ماندن یا نماندن من ربطی به تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش ندارد، او فوتبال ایران را رهبری می‌کند و من چه باشم و چه نباشم کی‌روش بر اساس آنچه توافق کند به کارش ادامه می‌دهد. در حقیقت رفتن و یا ماندن کی‌روش مشروط به این نیست که رئیس فدراسیون چه کسی باشد.

وضعیت چمن کمپ مناسب تیم ملی نیست
کفاشیان با اشاره به آخرین وضعیت چمن کمپ تیم ملی عنوان کرد: مسئولان شهرداری قول داده‌اند که به زودی ترمیم چمن کمپ را بر عهده بگیرند. مطمئناً وضعیت چمن کمپ مناسب تیم ملی نیست، حتی سرمربی تیم ملی خواستار این شده است که در خارج از ایران اردویی برای تیم ملی داشته باشیم، اما ما مخالفت کرده و عقیده داریم، چون بازی‌های آینده تیم ملی قرار است در ایران برگزار شود پس بهتر از در همین جا اردوی خود را برگزار کنیم. اگر چمن کمپ تا شروع بازی‌ها آماده شد که در همانجا تمرین‌ها ادامه پیدا می‌کند، در غیر این صورت در زمین دیگری اردوی تیم ملی را برگزار می‌کنیم.

معرفی اسپانسر تیم ملی تا هفته آینده
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که «تکلیف اسپانسر تیم ملی به کجا کشید؟»، گفت: یکسری پیشنهاداتی رسید که اتفاقاً خوب بودند، اما پس از بررسی آنها متوجه شدیم این پیشنهادات چندان مناسب نیستند. در حقیقت پیشنهادات وقتی ارائه می‌شوند خیلی خوب هستند، اما وقتی آنها را روی کاغذ می‌بریم و پای میز مذاکره می‌نشنیم شرایط‌شان تغییر می‌کند. ان‌شاءالله هفته آینده جلساتی را در خصوص انتخاب اسپانسر برگزار خواهیم کرد تا در نهایت اسپانسرمان را معرفی کنیم.

برای لباس مجانی حاضریم التماس کنیم
وی در واکنش به ادعای نماینده شرکت آل‌اشپورت مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال در مقطعی به این شرکت التماس کرده است که لباس مجانی در اختیار تیم‌های ملی قرار دهد؟، یادآور شد: اگر به ما لباس مجانی بدهند حاضریم التماس هم بکنیم (با خنده).

مسئولان از خواب بیدار شوند و به موضوع حق پخش رسیدگی کنند
کفاشیان در خصوص مشکلات مالی فدراسیون و همچنین آخرین وضعیت حق پخش نیز تصریح کرد: واقعاً مشکلات مالی پیرامون فوتبال ایران خیلی زیاد است. باعث تأسف است که باشگاهی مثل نفت تهران به خاطر مشکلات مالی می‌خواهد از مسابقات لیگ برتر کنار بکشند. این شرایطی که در فوتبال ایران وجود دارد، اصلاً خوب نیست. حرف من این است اگر از شخص من ناراحتی دارند این مسئله باعث نشود به فوتبال ایران ضربه بزند. باید کمک کنیم مشکلات فوتبال حل شود و فوتبال ما توسعه پیدا کند، اما با وضعیت موجود دچار اُفت می‌شود. ندادن حق پخش تلویزیونی باعث ضایعه در فوتبال کشور شده است و من از مسئولان می‌خواهم از خواب بیدار شوند و به این مسئله مهم رسیدگی کنند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *