پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 12058 30 بهمن 1394 ساعت [ 21:19 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقلال دو- گسترش فولاد یک ، بازگشت به صدر با هواداران و فرهاد

استقلال که در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف گسترش فولاد تبریز رفته بود، با نتیجه ۲ بر یک این تیم را شکست داد و با ۳۹ امتیاز به صدر جدول رسید. برای استقلال در این بازی سجاد شهباززاده (۳۳) و محسن کریمی (۴۴) گلزنی کردند و تک گل تیم گسترش فولاد را نیز شهرام گودرزی در دقیقه ۳+۹۰ به ثمر رساند.

استقلال دو- گسترش فولاد یک ، بازگشت به صدر با هواداران و فرهاد

استقلال که در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف گسترش فولاد تبریز رفته بود، با نتیجه ۲ بر یک این تیم را شکست داد و با ۳۹ امتیاز به صدر جدول رسید. برای استقلال در این بازی سجاد شهباززاده (۳۳) و محسن کریمی (۴۴) گلزنی کردند و تک گل تیم گسترش فولاد را نیز شهرام گودرزی در دقیقه ۳+۹۰ به ثمر رساند.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، با نظر پرویز مظلومی در ترکیب ۱۱ نفره تیم استقلال در مصاف با گسترش فولاد، مهدی رحمتی، محمدرضا خرسندنیا، هرایر مگویان، حنیف عمران‌زاده، امید نورافکن، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، جابر انصاری، فرشید اسماعیلی، محسن کریمی و سجاد شهباززاده به میدان رفته اند.

تیم گسترش‌فولاد تبریز هم با ترکیب داوود نوشی‌سوفیانی، لئوناردو پیمنتا، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، محسن حسینی، محمدامین درویشی، محمد نصرتی، داریوش شجاعیان، امیر کریمی و محسن حمیدی به میدان آمده است.

در نیمه اول گسترش سعی کرد نبض بازی را بدست بگیرد اما هر چه از بازی می گذشت این استقلال بود که به روند بازی مسلط تر می شد. در نهایت روی یکی از حملات تیم گسترش فولاد به پنالتی رسید که این پنالتی را  سید مهدی رحمتی مهار کرد. پس از مهار این پنالتی استقلال روحیه گرفت و چند دقیقه بعد این سجاد شهباززاده بود که گل اول استقلال را در دقیقه ۳۳ به زیبایی وارد دروازه گسترش فولاد کرد.

استقلال در دقیقه ۴۴ توسط محسن کریمی به گل دوم هم رسید تا استقلال دو بر صفر پیش بیفتد و نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.

در نیمه دوم یکی از مهم ترین اتفاق ها اخراج محمد نصرتی بود. درگیری او با سید مهدی رحمتی که منجر به اخراجش شد،‌ .

در دقایق آخر مسابقه ، شهرام گودرزی از سمت چپ وارد محوطه جریمه استقلال شد و با یک بغل پا دروازه سیدمهدی رحمتی را باز کرد.

خلاصه مسابقه:

دقیقه ۴: محسن کریمی در موقعیتی مناسب می‌توانست با یک ضربه دقیق برای استقلال گلزنی کند، اما ضربه او را داوود نوشی‌صوفیانی مهار کرد.

دقیقه ۷: محمد ابراهیمی پس از عبور از بازیکنان استقلال ضربه‌اش را به سمت دروازه مهدی رحمتی روانه کرد که راهی به دروازه نداشت و کاپیتان آبی‌پوشان توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۱۱: برای استقلال ضربه ایستگاهی از موقعیتی مناسب فراهم شد که ضربه امید نورافکن را دروازه‌بان گسترش فولاد در اختیار گرفت.

دقیقه ۱۴: سیدمحسن حسینی، مدافع گسترش فولاد به دلیل خطایی که انجام داد با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۲۴: مگنو باتیستا دومین بازیکن گسترش فولاد بود که از داور بازی کارت زرد گرفت.

دقیقه ۲۸: خطای امید نورافکن روی داریوش شجاعیان در محوطه جریمه، رضا کرمانشاهی را مجاب کرد تا برای گسترش فولاد خطای پنالتی بگیرد.

دقیقه ۳۰: محمد ابراهیمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و مقابل مهدی رحمتی ضربه‌ای چیپ زد که دروازه‌بان باتجربه استقلال در دو ضرب این پنالتی را مهار کرد.

 

 دقیقه ۳۳: توپی که پشت محوطه جریمه به سجاد شهباززاده رسیده بود، با چرخش خوب و ضربه پای چپ این بازیکن همراه شد تا دروازه گسترش فولاد باز شود.

دقیقه ۴۴: محسن کریمی در محوطه جریمه و با پاسی که پشت مدافعان گرفت، برای دومین بار دروازه نوشی‌صوفیانی را باز کرد.

نیمه دوم
دقیقه ۴۶:
سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه شوتی محکم را روانه دروازه گسترش فولاد کرد که نوشی صوفیانی این توپ را گرفت.

دقیقه ۴۸: توپی که به پیمنتا رسیده بود، از زاویه بسته توسط این بازیکن به سمت دروازه استقلال نواخته شد که توپ از بین پاهای رحمتی عبور کرد. این توپ از مقابل دروازه استقلال عبور کرد اما تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۵۸: ارسالی که روی دروازه استقلال شده بود توسط مهدی رحمتی مهار شد که نصرتی پس از مهار توپ از روی دروازه‌بان استقلال رد شد. این موضوع عصبانیت مهدی رحمتی را به دنبال داشت که محمد نصرتی هم دستی روی گردن دروازه‌بان استقلال گذاشت و او را هُل داد. کرمانشاهی در این صحنه مدافع گسترش‌فولاد را اخراج کرد و دروازه‌بان استقلال هم با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۶۰: سیامک کوهنورد جایگزین محمدامین درویشی در ترکیب گسترش فولاد شد.

دقیقه ۶۳: بهنام برزای جای فرشید اسماعیلی را در ترکیب استقلال گرفت.

دقیقه ۶۴: جابر انصاری با نوشی‌صوفیانی تک به تک شد و پس از دریبل این بازیکن می‌توانست دروازه گسترش فولاد را باز کند، اما تعلل کرد تا دروازه‌بان تبریزی‌ها دوباره برگردد و روی توپ اثر بگذارد. توپ انصاری که تبدیل به پاس برای برزای شده بود، به این بازیکن نرسید تا موقعیت خوب استقلالی‌ها از دست برود.

دقیقه ۶۷: شهرام گودرزی به جای پیمنتا در ترکیب گسترش فولاد حضور یافت.

دقیقه ۷۰: پاس رو به بیرون گودرزی که به باتیستا رسیده بود، پس از ضربه این بازیکن با واکنش رحمتی راهی به کرنر رفت.

دقیفه ۷۳: ضربه داریوش شجاعیان از کنار دروازه استقلال به اوت رفت و راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۷۴: کارت زرد داور بازی این بار به حنیف عمران‌زاده نشان داده شد.

دقیقه ۸۰: آرش برهانی در ترکیب استقلال جای جابر انصاری را گرفت.

دقیقه ۸۷: ضربه آرش برهانی که در موقعیت آفساید به توپ رسیده بود‌، از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳+۹۰: شهرام گودرزی از سمت چپ وارد محوطه جریمه استقلال شد و با یک بغل پا دروازه سیدمهدی رحمتی را باز کرد.

استقلال با این پیروزی ۳۹ امتیازی شد و پیش از پایان دیدار صبای قم – استقلال خوزستان موفق شد در حضور ۸۵ هزار تماشاگر خود و البته فرهاد مجیدی که تماشاگر ویژه این بازی بود، صدرنشین لیگ برتر شود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت