خانه / اخبار فوتبال ایران / قلعه‌نویی: پیروزی بر الجزیره درسی بود برای آنها که می‌خواهند به تیم ضربه بزنند

قلعه‌نویی: پیروزی بر الجزیره درسی بود برای آنها که می‌خواهند به تیم ضربه بزنند

قلعه‌نویی: پیروزی بر الجزیره درسی بود برای آنها که می‌خواهند به تیم ضربه بزنند

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی پیروزی تیمش بر الجزیره را درسی برای آنها که می‌خواهند به این تیم تبریزی ضربه بزنند، دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی 4 بر صفر تراکتورسازی مقابل الجزیره در هفته اول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در کنفرانس خبری گفت: خدا را شکر می‌کنم که توانستیم با یک بازی خوب تاکتیکی و منطقی بردی خوب را به مردم تبریز تقدیم کنیم. خوشحالم که بعد از مدت‌ها تماشاگران به ورزشگاه آمدند و تشویق‌مان کردند.

وی ادامه داد: برای برخی مهم نبود که قلعه‌نویی سرمربی تیم باشد یا اولیویرا، آنها به دنبال منافع خودشان بودند و تراکتورسازی برای آنها اهمیت نداشت، اما خوشحالم که توانستیم تیمی خوب تشکیل بدهیم و امروز این تیم را می‌بینید. آنهایی که می‌گفتند سربازها بازی نمی‌کنند، امروز این بازیکنان را ببینند. من با این بازیکنان صحبت کردم و گفتم که شما چند وقت دیگر اینجا میهمان هستید و بهتر است طوری رفتار کنید که مشکلی پیش نیاید.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: ما امروز در زمینی بازی کردیم که کیفیت لازم را نداشت و با اینکه می‌دانستند ما باید در این زمین بازی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کنیم، اما در آن مسابقات لیگ دسته اول را برگزار کردند که کیفیت زمین پایین آمده بود.

قلعه‌نویی با اشاره به اینکه تراکتورسازی در اوایل حضور خودش در این تیم نتایج مطلوبی نگرفت و حالا دو برد خوب کسب کرده است، گفت: ضربه‌ای که ما خوردیم یکی این بود که نگذاشتند ما به اردوی ترکیه برویم و بعد از آمدن شریفی به تراکتورسازی هم سعی کردند ضربه دیگری به ما بزنند. اگر به ترکیه رفته بودیم، تیم‌مان هماهنگ می‌شد، اما بازهم خدا را شکر می‌کنم تیم‌مان هماهنگ شده و در این بازی کاملاً هماهنگ بودیم. خدا را شکر بچه‌ها چیزهایی که خواستیم را انجام دادند و در مقابل الجزیره که چند مهاجم خوب در اختیار داشت توانستیم خوب عمل کرده و مدافعان ما نظم زیادی داشتند. نظم و انضباط بازیکنان ما این اجازه را به بازیکنان حریف نداد که موقعیت ایجاد کنند. اکنون فقط متأسفم برای کسانی که تراکتورسازی را به این روز انداختند و خودتان شاهد هستید که تونی اولیویرا بعد از رفتن چه حرف‌هایی در خصوص این افراد زد.

وی تأکید کرد: اکنون باید کمک شود تا تراکتورسازی به جایگاه اصلی خود بازگردد. مدیریت باشگاه تاکنون به خوبی عمل کرده و حالا همه باید تلاش کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم. این برد هم برای هواداران است و من نقشی در این پیروزی نداشتم. امیدوارم که تیم به آرامش برسد و این اتفاقات هم باید برای کسانی که می‌خواستند به تراکتورسازی ضربه بزنند، تجربه شود تا دیگر مقابل هواداران قرار نگیرند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی افزود: ما در هفته‌های قبل هم بازی خوبی انجام دادیم. مقابل استقلال خوزستان و سپاهان عملکردمان خوب بود و بازی‌های قبلی هم بسیار عملکرد خوبی داشتیم، اما امروز بهتر و در آرامش بیشتری کار کردیم. تیم آرامش روحی و روانی داشت و این آرامش در کارهای تاکتیکی هم به تیم ما کمک کرد. یکی از اصلی‌ترین دلایل پیروزی ما همین بود. ما پیروزی خوبی به دست آوردیم، اما فقط تا فردا حق خوشحالی کردن داریم و بعد از آن باید به دیدارهای بعدی‌مان فکر کنیم. بازیکنان ما توانایی بالایی دارند، اما برخی نگذاشتند این بازیکنان از اول فصل آرامش داشته باشند. کاردوسو می‌گفت که تیم چهار تکه است و ما در این شرایط نمی‌توانستیم تمام انرژی‌مان را روی این اتفاقات بگذاریم. به نظرم بازی با سپاهان باعث شد تا ما به شرایط خوبی برگردیم و امیدوارم حمایت هواداران هم ادامه داشته باشد تا بتوانیم نتایج بهتری بگیریم. بازیکنان ما در بازی امروز با حضور هواداران توانستند بهتر عمل کنند و امیدوارم این حمایت ادامه داشته باشد تا نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران و آذربایجان باشیم.

قلعه‌نویی در خصوص عملکرد فرزاد حاتمی گفت: اگر امروز بخواهیم بهترین بازیکن تیم‌مان را انتخاب کنیم، کار بسیار سختی داریم. هافبک‌های دفاعی ما 13 کیلومتر دویدند و دیگر بازیکنان هم خوب بودند، اما شاید عملکرد برخی بازیکنان ما که در فاز هجومی بهتر عمل کردند بیشتر به چشم آمد. سروش رفیعی هم در بازی امروز بالای 12 کیلومتر دوید، خوب توپگیری کرد و عملکرد مناسبی داشت، اما باید این پیروزی را فراموش کنیم.

وی درباره اینکه ضربه‌های ایستگاهی تراکتورسازی را چه کسی می‌زند، اظهار داشت: همه این مسائل را قبل از بازی مشخص می‌کنیم. گل دومی که به ثمر رساندیم، به شجاع خلیل‌زاده گفته بودیم دقیقاً کجا قرار بگیرد تا بتواند دروازه حریف را باز کند. ما برای ضربات ایستگاهی خود یک رهبر و راهکار داریم و می‌دانیم که باید چگونه عمل کنیم. خوشبختانه بازیکنان ما از همه ضربات ایستگاهی به خوبی استفاده کردند و به نظرم شما هم باید به دنبال زیبایی‌های فوتبال باشید و این مسئله چیزی نیست که در کنفرانس خبری به دنبال آن باشید.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی درباره دلیل تعویض مهدی شریفی گفت: اجازه بدهیم در این خصوص بعداً توضیح کاملی بدهم، اما مهدی زیر پیراهنش یک شعار مذهبی داشت که ممکن بود بعد از گل زدن باز هم نشان بدهد و جریمه شود.

قلعه‌نویی در خصوص حضور هواداران در ورزشگاه و شعارهایی که سر دادند، خاطرنشان کرد: من نه به شعار امیر پاشا و نه به حرف‌هایی که پشت سرم می‌زنند، اهمیت نمی‌دهم چون برای خدمت به تراکتورسازی آمدم و می‌خواستم خودم را ثابت کنم. خدا را شکر تا الان خدا کمک کرده و امیدوارم این همبستگی و وحدت میان هواداران به تیم کمک کند. این هواداران هستند که با این تیم می‌مانند و همانطور که می‌دانید تاکنون مربیان و مدیران زیادی به تراکتورسازی آمده و رفته‌اند، اما تراکتورسازی و هوادارانش هنوز هستند. من به همین دلیل به حرف‌هایی که علیه ماست توجه نمی‌کنم، چون این افراد یک روز هستند و بعد می‌روند. وقتی ما تکلیف خودمان را به درستی انجام می‌دهیم، برخی ناراحت می‌شوند و من این ناراحتی را در چهره آنها می‌خوانم. امیدوارم بعد از این هم تراکتورسازی موفق شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم خبرنگاران و رسانه‌ها برای قلمی که دارند ارزش قائل شوند و شاید اگر قلم آنها کمی اینطرف و آن طرف شود، خیلی افکار را منحرف کند و این باعث شود مشکلاتی به وجود بیاید، پس باید برای قلمی که از خداوند گرفته‌اند، ارزش قائل شوند که ارزش زیادی هم دارد. برخی هستند که دل‌شان به این چیزها نمی‌سوزد، اما من هر چیزی که در توان دارم می‌گذارم و پس از کسب موفقیت خیلی چیزها را در چهره خیلی‌ها می‌بینم. ما باید روی کار خودمان تمرکز کنیم، اما برخی اینگونه نیستند و به دنبال منافع شخصی خودشان هستند تا برای خودشان جایگاه پیدا کنند.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *