پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 12298 12 اسفند 1394 ساعت [ 18:40 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

منصوریان: کاری که با من و بازیکنانم کردند کلاهبرداری بود

مردی که امسال در نفت ماند تا این تیم را قهرمان کند، حالا مستأصل از اتفاقات تلخی می‌گوید که در این باشگاه برایش رخ داده است.

منصوریان: کاری که با من و بازیکنانم کردند کلاهبرداری بود

مردی که امسال در نفت ماند تا این تیم را قهرمان کند، حالا مستأصل از اتفاقات تلخی می‌گوید که در این باشگاه برایش رخ داده است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، صحبتهای منصوریان را در ادامه بخوانید:

آقای منصوریان، به خاطر مرگ آقای دارستانی تسلیت می‌گویم. مرگ او شوک بزرگی برای نفت و فوتبال ایران بود. چه اتفاقی روز دوشنبه افتاد؟
اول از همه مرگ اکبرآقا را به خانواده‌‌اش تسلیت می‌گویم و برای آنها طلب صبر دارم. رفتن او برای ما درد بسیار بزرگی بود، چه برسد به خانواده‌‌اش. خدا فقط صبر بدهد. مرگ اکبرآقا را به خانواده فوتبال و دو و میدانی تسلیت می‌گویم. نمی‌دانم از کجا شروع کنم. حال روحی خوبی ندارم. اکبرآقا شب قبل از فوتش به من زنگ زد و گفت حال روحی‌ام به‌هم ریخته است. مشکلات زیادی دارم. وضعیت مالی‌ام خوب نیست. گفت خسته شده‌ایم از این همه مشکل در تیم. شب عید است و بچه‌ها همه ناراحتند. گفتم اکبرآقا حتماً به تمرین بیا، بعد از آن، شب با هم حرف می‌زنیم و راهکاری پیدا می‌کنیم تا این شرایط سخت را پشت‌ سر بگذاریم. به او برنامه تمرینی را دادم. دوشنبه حول و حوش ۳۰ دقیقه از تمرین گذشته بود که اکبرآقا گفت کمرم سوخت… همان جا سکته کرده بود. وقتی آمبولانس رسید با قرص خواستند وضعیت اکبرآقا را بهتر کنند ولی در آمبولانس یک بار دیگر سکته کرد. سکته آخر را هم روی تخت بیمارستان کرد و برای همیشه از جمع ما رفت. نمی‌دانم چه بگویم. دردی است که انگار درمان ندارد. خیلی راحت اکبرآقا را از دست دادیم. او به خاطر مشکلات مالی سکته کرد.

با هر کدام از بازیکنان نفت هم که حرف می‌زنیم، می‌گویند آقای دارستانی به خاطر مشکلات مالی اوضاع خوبی نداشت و حتی نمی‌توانست همسرش را از استرالیا بیاورد. چرا شرایط نفت امسال این‌گونه شده؟
من در ۳۰ سال فوتبال، چیزهایی که امسال در نفت دیدم، ندیده بودم. امیدوارم تا عمر دارم، دیگر این چیزها را نبینم. یکی از این اتفاقات همین دیروز در نفت تهران افتاد. برای من وحشتناک بود. صبح زودتر رفتیم و پارچه‌های سیاه و بنرها را در محل تمرین زدیم ولی یک نفر از باشگاه نیامده بود، جز آقایان شیبانی و ایرانیان که در این مدت همیشه کنار ما بودند. یک نفر از باشگاه نیامد که تسلیت بگوید. یک نفر از شرکت ملی نفت نبود. یکی نبود که به داد ما برسد و تسلی خاطر بدهد. یک نفر از هیأت‌مدیره نیامد. این درد است به خدا. من این چیزها را در عمرم ندیده‌ام. اصلاً انگار اکبرآقا جزو این باشگاه نبود. انگار آنها همه شرایط را برای او و تیم مهیا کرده بودند. شما نمی‌دانید حال ما چطور بود.

بچه‌های نفت تهران هم گویا در رختکن به شدت گریه کرده‌اند و حتی صدای اعتراض‌شان درآمده است.
بچه‌هایم و من دیروز چیزهایی در این فوتبال دیدیم که… دیگر حالم دارد از این وضعیت به‌هم می‌خورد. در این چند وقت در نفت تهران چیزهایی دیدم که اگر از جنس فوتبال نبودم و آن را نمی‌شناختم، از فوتبال متنفر می‌شدم و برای همیشه می‌رفتم. در این سال در نفت چیزهایی دیدم و تجربه کردم که در تاریخ فوتبالم ندیده‌ام. می‌خواهم بگویم کلمه بی‌معرفت برازنده نفتی‌هاست. در اوج بی‌معرفتی با من و تیمم برخورد می‌کنند. فقط ما در تهرانسر هستیم و هر روز تمرین می‌کنیم. انگار فقط از تیم نفت ما وجود داریم و هیچ‌کس نیست. اینقدر سخت بود یک نفر برای تسلی خاطر به تمرین بیاید؟ اینقدر سخت بود؟

این اتفاقات شما را شدیداً ناراحت کرده است. به جرأت می‌گویم امسال که نفت مشکلات زیادی داشته، هیچ‌گاه شما را اینقدر دلخور ندیده بودیم.
حالا که دارم حرف می‌زنم بگذارید بگویم. من دیروز خیلی متأسف شدم. به امسالی که در نفت گذراندم فکر کردم. فقط می‌توانم کارشان را با کلمه بی‌معرفت توصیف کنم. بی‌معرفتی کردند و باعث شدند این اتفاق‌ها برای نفت تهران بیفتد. این کلمه برازنده‌شان است. ناجوانمردانه‌ترین روش‌ها را به کار بردند. ما یک مشت بازیکن جوان داریم. چرا با آنها این کار را می‌کنند؟ مثل اکبر لارستانی که در تیم ما تحت فشار باشند، ۲۰، ۳۰ نفر داریم. اگر در این مدت دلگرمی‌های کادر فنی و میرشیبانی و ایرانیان که سنگ صبور بازیکنان شده‌اند، نبود، خدا می‌داند چه اتفاقاتی می‌افتاد. دیروز بازیکن ما بیخود و بی‌جهت وسط رختکن داد می‌زد. همه می‌گفتند علی‌آقا شما نباید از گرفتن حق اکبرآقا عقب‌نشینی کنی. به خدا می‌ترسم اکبرآقا آخرین نفری نباشد که در تیم ما به این وضعیت دچار شد. شرایط یکسری بچه‌ها را می‌بینم، می‌ترسم. مربی ما به خاطر وضعیت خراب چند بازیکن تیم به رختکن آمد و گریه کرد. دیگر چقدر بی‌معرفتی؟ کلمه بی‌معرفت برازنده دوستان در نفت تهران است.

شما یک بار گفته بودید در اول فصل قول دادند بودجه مشخصی در اختیار تیم قرار دهند. پس چه اتفاقی افتاد؟
چیزهایی که به من اول فصل گفتند، همه‌‌اش دروغ بود، همه‌‌اش. به نظر من این یک کلاهبرداری فوتبالی است. کاری که با من کردند، کلاهبرداری بود. برای من خنده‌دار و جالب است. کلاهبرداری در روز روشن بود. به من گفتند اینقدر بودجه داریم. بیا و کارت را ادامه بده. من وارد کار شدم ولی دیدم همه منبع‌ها را به روی تیم ما بسته‌اند. حالا ما مانده‌ایم و اینقدر مشکل. نهایت بی‌احترامی به ما شده است.

به خود شما پولی داده‌اند؟
دوست ندارم درباره پول خودم حرف بزنم. برای من بچه‌هایم مهم هستند ولی در سال ۹۴ من یک هزار تومانی از پول قراردادم نگرفته‌ام. مایه شرمساری است. آن وقت می‌گویند توقع ما این بود که نفت جزو مدعیان باشد. چه امکاناتی در اختیار تیم گذاشته‌‌اید که دنبال مدعی بودن هستید؟ مایه شرمساری است. نمی‌دانم این خجالت را چه کسی حاضر است از مجموعه نفت تحمل کند. کسانی را که عامل و مسببش هستند واگذار می‌کنم به خدا. ان‌شا‌ءا… خدا در زندگی تنبیه‌‌تان کند. چرا اول فصل به من دروغ گفتید که نفت این‌طوری است؟ سرم کلاه گذاشتند که من در نفت بمانم. سر من و سر بازیکنانم کلاه گذاشتند. سر تدارکات، ماساژور و دیگر اعضای تیم. شما که شجاعت نداشتید، چرا تیمداری کردید؟ اول فصل به ما می‌گفتند پول ندارید، آن موقع می‌گذاشتید تصمیم بگیریم.

گویا بازیکنان هم اعتراض‌هایی داشتند ولی به نتیجه نرسیده است.
متأسفانه سیستم دیکتاتوری در تیم پیاده کرده‌اند. بازیکن اینقدر مشکل دارد که در رختکن داد می‌زند. اگر اینها بازیکنان استقلال و پرسپولیس بودند، هواداران به فریادخواهی‌شان بلند می‌شدند. هواداران فریادرس‌شان می‌شدند ولی ما چون هوادار نداریم، سیستم دیکتاتوری پیاده می‌کنند. تا یکی از بچه‌ها از مشکلات می‌گوید، به او جواب می‌دهند اگر از جایت تکان بخوری ۳۰ درصد جریمه می‌شوی. من در سال ۹۴ فقط در نفت تهران تهدید دیدم. این ادبیات مایه خجالت است. بازیکنان من مظلوم هستند. اگر استقلالی و پرسپولیسی بودند، کسی جرأت می‌کرد این کارها را با آنها بکند؟ کسی می‌توانست به بچه‌هایم بی‌احترامی کند؟ به شخصیت بچه‌هایم توهین کند؟ کاش ما هم مثل این دو تیم هوادار داشتیم. چرا باید بازیکن جوان من تا اعتراض می‌کند، تهدید به جریمه شود و به او بگویند همینی که هست؟ شما نفتی‌ها آخر بی‌معرفت‌ها هستید.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت