خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اتفاق روز/ ۵ غول فوتبال انگلیس تلاش برای دور زدن لیگ قهرمانان را آغاز کردند
cl logo

اتفاق روز/ ۵ غول فوتبال انگلیس تلاش برای دور زدن لیگ قهرمانان را آغاز کردند

اتفاق روز/ ۵ غول فوتبال انگلیس تلاش برای دور زدن لیگ قهرمانان را آغاز کردند

پنج باشگاه بزرگ لیگ انگلیس از برگزاری “سوپرلیگ اروپا ” استقبال کردند. تورنمنتی که قرار است جای لیگ قهرمانان اروپا را بگیرد.

به گزارش وبسایت نود، باشگاه های بزرگ اروپا اعتقاد دارند که لیگ قهرمانان از نظر مالی آن طور که باید و شاید از نظر مالی و مبلغ حق پخش سودرسان نیست. یووه و بایرن دو باشگاهی هستند که به صورت جدی طرح برگزاری “سوپرلیگ اروپا” را بررسی می کنند. تورنمنتی که به نظر می رسد از نظر درآمد حق پخش به مراتب سودرسان تر از لیگ قهرمانان باشد. این تورنمنت فقط با حضور ۱۶ تیم بزرگ از لیگهای معتبر اروپا (اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، آلمان، فرانسه و پرتغال) برگزار می شود.

روز سه شنبه نمایندگان باشگاه های منچستریونایتد، لیورپول، چلسی، منچسترسیتی و آرسنال با استفان راس تاجر امریکایی در هتل دورچستر در لندن دیدار کردند تا در مورد جذب اسپانسر برای آغاز این مسابقات مذاکره کنند.

اد وودوارد، نایب رئیس منچستریونایتد، بروس باک، مدیر اجرایی چلسی، ایوان گزیدیس ، مدیر اجرایی آرسنال، فران سوریانو، نایب رئیس اجرایی منچسترسیتی و یان ایر از لیورپول دیروز در این جلسه حضور داشتند. راس، تاجر آمریکایی مالک باشگاه فوتبال آمریکایی میامی دلفینز است. او کسی است که تورنمنت های تابستانی موسوم به “اینترنشنال چمپیونزکاپ” را در کشورهایی نظیر آمریکا، چین و استرالیا با حضور باشگاه های بزرگ اروپا برگزار می کند.

یکی از اهداف باشگاه های بزرگ انگلیس این است که با برگزاری چنین مسابقاتی جلوی حضور تیمهایی نظیر لسترسیتی و تاتنهام در سطح اول فوتبال اروپا را بگیرند و  جایگاه خود را در مسابقاتی مجزا از چمپیونزلیگ تثبیت کنند. یونایتد در صورتی که امسال هم از کسب سهمیه لیگ قهرمانان دور بماند ضرر مالی هنگفتی را متحمل خواهد شد. لیورپول هم که سالهاست در سطح اول فوتبال اروپا ندرخشیده با این تمهید می تواند جایگاهش را تثبیت کند. آرسنال ، سیتی و چلسی هم کاملا موافق حذف لیگ قهرمانان و جایگزینی “سوپرلیگ اروپا” هستند.

 

استفان راس، تاجر آمریکایی

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *