پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 12423 15 اسفند 1394 ساعت [ 22:59 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

هفته بیست و پنجم بوندسلیگا:تساوی بایرن و دورتموند

یدار حساس تیم های بروسیا دورتموند و بایرن مونیخ با تساوی 0-0 به پایان رسید تا فاصله 5 امتیازی دو تیم در صدر جدول دست نخورده بماند.

هفته بیست و پنجم بوندسلیگا:تساوی بایرن و دورتموند

تیفوسی به گزارش “ورزش سه”، در مهم‌ترین و حساس‌ترین دیدار هفته بیست و پنجم بوندسلیگا امشب بروسیا دورتموند در استادیوم مملو از تماشاگر سیگنال ایدونا پارک میزبان بایرن مونیخ بود. ابتدا شاگردان گواردیولا خطرناک ظاهر شدند و دقیقه دو مولر یک‌تنه به عمق زمین حریف یورش برد اما در لحظه آخر مارسل اشملسر از راه رسید و توپ او را به کرنر زد.
دو دقیقه بعد در سمت مقابل مخیتاریان و رویس برای جبران حمله زودهنگام حریف دست به کار شدند اما خود را در میان مدافعان قرمزپوش محاصره شده دیدند و کاری از پیش نبردند. دقیقه شش سانتر داگلاس کاستا باز هم مولر را صاحب توپ کرد اما شوت این مهاجم 26 ساله باز هم راهی به درون چارچوب نیافت. دقیقه 10 خود کاستا از هیجده متری شوت سرکشی را روانه دروازه بورکی کرد اما توپش از سمت راست دروازه بیرون رفت. یک دقیقه بعد نوبت به آوبامیانگ رسید تا روی پاس دقیق مخیتاریان دروازه بایرن را تهدید کند اما نویر حاضر و آماده ایستاده بود و توپ را مهار کرد. بازی همانطوری که پیش‌بینی می‌شد هجومی و پرحادثه آغاز شد.


دقیقه 15 نوبت به ایلکای گوندوگان رسید تا سهم خود را به عنوان استراتژیست دورتموند نشان دهد؛ اما فرصت‌هایی که او در دقایق پانزده و هفده ایجاد کرد در مقابل مدافعان بایرن ناکام ماند. دقیقه بیست حرکت اریک دورم می‌رفت تا کار دست بایرن دهد اما یوشوا کیمیچ از راه رسید و توپش را زد. جولان مخیتاریان موجب شد دقیقه 22 ژابی آلونسو او را با خطا متوقف کند؛ این خطا یک کارت زرد برای این هافبک اسپانیایی به دنبال داشت.
در ادامه بازی کماکان پایاپای پیش می‌رفت و درصد مالکیت توپ 51 به 49 به سود دورتموندی‌های میزبان بود. دقیقه 40 مارکو رویس فرصت خوبی داشت تا آمار ضربه به سمت دروازه را هم به سود زردها کند، اما فیلیپ لام او را با حرکتی مشکوک به خطا روی خط دروازه متوقف کرد. با این حال داور دستور به ادامه بازی داد. دقیقه 42 سر خوردن داوید آلابا موجب شد آوبامیانگ توپش را بگیرد و به سمت دروازه بایرن حمله کند اما نویر فورا واکنش نشان داد و این موقعیت را هم از حریف گرفت. در نهایت این نیمه بدون گذشتن توپی از خط دروازه‌ها به پایان رسید.


در ابتدای نیمه دوم از فشار نیمه نخست خبری نبود. دقیقه 51 مخیتاریان می‌رفت تا با صاحب توپ کردن گوندوگان اولین فرصت این نیمه را به نام دورتموند بنویسد اما توپ از این هافبک ترک تبار خیلی جلوتر بود. یک دقیقه بعد ضربه زمینی آوبامیانگ که از فاصله چهارده متری به سمت دروازه بایرن شلیک شد در دستان نویر جای گرفت.
دقیقه 57 آرین روبن در سمت مقابل تلاش کرد کاستا را از سمت چپ راه بیندازد اما موفق نشد. دو دقیقه بعد آلونسو روبن را در عمق زمین دورتموند به خوبی پیدا کرد و توپ را برایش فرستاد. این هافبک هلندی با عبور از هوملس نفس تماشاگران دورتموندی را در سینه حبس کرد اما شوت آخرش با فاصله زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد. در این نیمه اگر چه از تعداد حملات دو تیم کاسته شده بود اما همان موقعیت‌های ایجاد شده هم راه به جایی که باید نمی‌بردند. آخرین باری که این دو تیم در پایان نود دقیقه به نتیجه مساوی بدون گل دست یافته بودند به اکتبر 2007 باز می‌گشت.
بالاخره دقیقه 63 خطرناکترین صحنه این نیمه اتفاق افتاد. روبن با گذشتن از اشملتسر سانتر بلندی را روی تیر دوی دروازه دورتموند فرستاد، اما اریک دورم از راه رسید و با ضربه سر دروازه را نجات داد.هر چه به پایان نزدیک‌تر می‌شدیم بازی بیشتر از تب و تاب می‌افتاد. دورتموندی‌ها خسته به نظر می‌رسیدند و بایرنی‌ها هم به نظر می‌رسید دیگر ایده‌ای به ذهنشان نمی‌رسد. در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با تساوی 0-0 به پایان رسید.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت