پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 12437 16 اسفند 1394 ساعت [ 14:32 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتشار تصویر نامه تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی هیئت دولت + عکس

رئیس کمیته ملی المپیک تصاویر نامه‌ای که رئیس سازمان تربیت بدنی به هیئت دولت برای گرفتن تأییدیه اساسنامه فدراسیون فوتبال ارسال کرده بود را منتشر کرد

انتشار تصویر نامه تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی هیئت دولت + عکس

رئیس کمیته ملی المپیک تصاویر نامه‌ای که رئیس سازمان تربیت بدنی به هیئت دولت برای گرفتن تأییدیه اساسنامه فدراسیون فوتبال ارسال کرده بود را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال و تأیید آن توسط هیئت دولت در دوره‌ای که کمیته انتقالی این فدراسیون را اداره می‌کرد، این روزها با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است. اینکه اساسنامه فدراسیون تأییدیه هیئت دولت را ندارد.

کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک و سرپرست وقت فدراسیون فوتبال در سال 86 امروز (یکشنبه) در نشست خبری خود اسنادی را به اصحاب رسانه نشان داد. این اسناد نشان می‌دهد اساسنامه برای تأییدیه از سوی محمد علی‌آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی به هیئت دولت ارسال شده است.

رئیس کمیته ملی المپیک در این باره گفت: شما می‌دانید که فوتبال ما تعلیق و کمیته انتقالی تشکیل شد. در این کمیته انتقالی اساسنامه نوشته شد و تمام شرایط در آن اساسنامه گنجانده شد. شما می‌دانید که چرا فوتبال ما تعلیق شد؟ دلیلش این بود که سه سال پیاپی از سوی فیفا به ما گفته شد که اساسنامه خود را اصلاح کنید و این کار انجام نشد و آنها از این فرصت استفاده کردند اما در بحث کمیته انتقالی این تهدید تبدیل به یک فرصت شد.

هاشمی ادامه داد: من اعلام می‌کنم که در خصوص بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال به هیچ وجه راه برگشت به عقب وجود ندارد. در بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال دو نگاه وجود دارد نگاه اول اینکه فیفا نیاز به تصویب دارد و دوم در خصوص بحث هیئت وزیران. در آن زمان هم برای اینکه ما اساسنامه را تقدیم دولت کردیم این بود که به نظر من نقش دولت یک نقش کلیدی بود اما برای شفاف تر شدن موضوع بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال را ریزتر می‌شویم. در نامه‌ای که در تاریخ 86.04.30 با امضای آقای داودی معاون اول رئیس جمهور وقت گفته شد که خواهشمند است نسبت به موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال که از سوی فیفا تأیید شده است اقدام شود.

وی عنوان کرد: بعد از اساسنامه تأیید شده فیفا انجام شده بود سازمان تربیت بدنی وقت از کانال‌های حقوقی این موضوع را پیگیری کردند اما نامه‌ای که در دست من است که نشان می‌دهد معاون اول رئیس جمهوری وقت نامه اساسنامه تأیید شده فیفا را به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده است. در آن وقت دبیر کمیسیون فرهنگی آقای شیخ الاسلامی بودند و این موضوع را به مسئولان وقت اعلام می‌کنند و در آن زمان اساسنامه فدراسیون فوتبال مورد تأیید هیئت وزیران قرار می‌گیرد.

سرپرست فدراسیون فوتبال در دوره انتقالی گفت: به نظر من دوستان یادشان رفته که اساسنامه تصویب شده در هیئت وزیران را در رسانه‌ها اعلام می‌کنند. یکی از کارهایی که من انجام دادم این بود که به سایت نهاد رئیس جمهوری مراجعه کردم و سال 92 و آن مصوبه‌ای که در آن اساسنامه مورد تأیید هیئت وزیران قرار گرفته بود را پیدا کردم و آن را در اختیار شما قرار می‌دهم. به نظر من المپیک نباید فدای فوتبال شود و در جلسه‌ای که در تاریخ 86.05.24 در هیئت وزیران انجام شده بود اساسنامه فدراسیون فوتبال هم مورد تأیید قرار گرفته بود.

در زیر تصاویر این نامه را می‌بینید:

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت