خانه / خبرهای فوتبال خارجی / لیگ اروپا / شکست والنسیا و پیروزی ویارئال ،لیورپول ۲-۰ منچستریونایتد
UEFA-europa-league

لیگ اروپا / شکست والنسیا و پیروزی ویارئال ،لیورپول ۲-۰ منچستریونایتد

لیگ اروپا / شکست والنسیا و پیروزی ویارئال ،لیورپول ۲-۰ منچستریونایتد

شاگردان گری نویل در خانه با یک گل اتلتیک بیلبائو شکست خوردند تا بازی برگشت تکلیف تیم صعود کننده را مشخص کند.

به گزارش وبسایت نود، دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا با برگزاری ۴ بازی در ساعت ۲۳:۳۵ پایان یافت.

در مهمترین دیدار تیم لیورپول با گل های استوریج و فیرمینو موفق شد در آنفیلد مقابل منچستریونایتد به پیروزی برسد. در دیگر بازی ها تیم والنسیا با تک گل رائول گارسیا در دقیقه ۲۰ در خانه اتلتیک بیلبائو شکست خورد.

تیم ویارئال با دو گل باکامبو در دقایق ۵ و ۵۶ در خانه از سد بایر لورکوزن که در دقیقه ۹۰ به دلیل دو اخطاره شدن جدواج ده نفره شده بود گذشت. دیدار تیم های لاتزیو و اسپارتا پراگ هم که در جمهوری چک برگزار شد با نتیجه تساوی ۱-۱ به اتمام رسید.

بازی های دور برگشت پنج شنبه هفته آینده برگزار می شوند.

لیورپول بعد از چهار باخت پیاپی در لیگ جزیره مقابل یونایتد، بالاخره شیاطین سرخ را شکست داد تا فن خال اولین بار مقابل قرمزهای بندر لیورپول طعم شکست را تجربه کند.

به گزارش وبسایت نود، لیورپول در دیدار رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، با ارائه یک بازی خوب و منسجم، توانست منچستریونایتد را ۲-۰ شکست دهد تا با امید زیادی منتظر بازی برگشت در هفته آینده باشد. به این ترتیب، فن خال هم بعد از کسب ۵ پیروزی پیاپی در مقابل لیورپول، و رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی روی نیمکت یونایتد مقابل لیورپول، بالاخره مقابل این تیم طعم شکست را چشید.

لیورپول و منچستریونایتد پنج شنبه شب در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در آنفیلد به مصاف هم رفتند. این دو اگرچه در بازی های داخلی، ۱۸۴ بار با یکدیگر روبرو شده اند ولی این برای اولین بار بود که در یک رقابت قاره ای به مصاف هم می رفتند. قضاوت این بازی برعهده ولاسکو از اسپانیا بود و بیش از ۴۳ هزار نفر از نزدیک به نظاره بازی نشسته بودند.

در ترکیب لیورپول تغییراتی را شاهد بودیم، میلنر به دلیل مصدومیت غایب بود. استوریج هم بعد از دو بازی غیبت به ترکیب اصلی بازگشته بود. لوورن و ساخو نیز زوج خط دفاعی را تشکیل داده بودند.

منچستریونایتد هم با سه تغییر نسبت به بازی قبلی به زمین آمده بود. لینگارد به دلیل محرومیت غایب بود و جایش را به ممفیس داده بود، هررا هم به دلیل مصدومیت جزیی بیرون رفت تا اشنایدرلین در ترکیب اصلی قرار گیرد. وارلا هم جای دارمیان را در خط دفاع پر کرده بود.

ترکیب دو تیم به شرح زیر بود:

لیورپول:
مینوله، کلاین، لوورن، ساخو، مورنو، امره چان، هندرسون، لالانا، کوتینیو، فرمینو، استوریج

ذخیره ها:
وارد، توره، بنتکه، آلن، اوریگی، اسمیت، اوجو

منچستریونایتد:
ده خیا، وارلا، اسمالینگ، بلیند، روخو، اشنایدرلین، فلینی، ممفیس، ماتا، مارسیال، رشفورد

ذخیره ها:
رومرو، دارمیان، رایلی، هررا، کریک، شواین اشتایگر، ویر

در نیمه اول، لیورپول تیم برتر میدان چه از لحاظ تصاحب توپ و چه خلق موقعیت بود. یاران کلوپ که نمی خواستند خاطره تلخ بازی برگشت لیگ تکرار شود. از دقیقه ۱۵ نیمه اول، بیشتر و بیشتر به دروازه حریف نزدیک شدند.

دقیقه ۲۰ مسابقه، کلاین به درون محوطه جریمه یونایتد نفود کرد که او توسط دیپای متوقف شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد، استوریج پشت توپ ایستاد و موفق شد بازگشتش به میادین را با گل جشن بگیرد. ضربه او اگرچه به دستان ده خیا هم برخورد کرد، اما لیورپول را به گل رساند.

بعد از این گل، یونایتد همچنان زیرفشار لیورپول قرار داشت و یاران کلوپ در نیمه اول به سه فرصت خوب دیگر هم دست یافتند که ده خیا با واکنش های خوب خود مانع از گلزنی حریف شد. یکی از بهترین موقعیت های نیمه اول، به کوتینیو رسید که ضربه او از نزدیکی های خط دروازه توسط ده خیا دفع شد.

در ادامه نیز ضربات لالانا و فرمینو توسط ده خیا مهار شد تا یونایتد در بازی بماند. به این ترتیب نیمه اول با برتری کامل لیورپول، ۱-۰ پایان یافت.

نیمه دوم یونایتد کریک را به جای رشفورد به زمین فرستاد و البته سیستم بازی خود را به ۳-۵-۲ تغییر داد، این تغییر باعث شد یونایتد مالکیت توپ را اندکی از لیورپول بگیرد و بیشتر در میانه میدان صاحب توپ باشد ولی یاران فن خال باز هم در خلق موقعیت، به شدت ناتوان بودند، همچنین سرعت در کار یونایتد دیده نمی شد و لیورپول به خوبی منفذهای دفاعی خود را پوشش می داد.

اگرچه یونایتد در نیمه دوم توپ و میدان را در دست داشت ولی دو فرصت بازی، باز هم به لیورپول میزبان رسید. دو شوت خطرناک کوتینیو و کلاین، باز هم با واکنش خوب ده خیا مهار شد تا بازی ۱-۰ بماند.

اما ده خیا با وجود واکنش های خوب، باز هم مغلوب شد. این بار دقیقه ۷۳، فرمینو روی اشتباه کریک در دفع توپ از چند قدمی محوطه شش قدم، بازی را ۲-۰ کرد تا خیال لیورپولی ها راحت تر شود. البته تصاویر آهسته نشان می داد هندرسون که پاس ابتدایی را ارسال کرد، در آفساید بوده است. به هر شکل، گل دوم لیورپول آب سردی بود بر پیکر تیم یونایتد.

در ادامه یونایتد باز هم تلاش کرد، اما همچنان در خلق موقعیت و رسیدن به دروازه حریف، ناکام بود.

در نهایت لیورپول در شبی که با دو تصمیم مشکوک داور مسابقه به دو گل رسید و البته این فرصت را داشت که پیروزی پرگل تری را هم رقم بزند، بازی رفت را به پایان رساند.

منچستریونایتد هم که بازی ضعیفی را به نمایش گذاشت، برای جبران این نتیجه، کار سختی در بازی برگشت خواهد داشت.

 

نکات خواندنی بازی:

با شکست مقابل لیورپول، یونایتد در ۳۰ مسابقه قبلی خود، فقط ۱۲ برد کسب کرده است.

منچستریونایتد در ۲۱ بازی قبلی خارج از خانه خود، ۱۰ بار شکست خورده و فقط ۴ کلین شیت ثبت کرده است.

آدام لالانا، در بازی با یونایتد، ۴۳ پاس داد، ۴ موقعیت ایجاد کرد، ۳ تکل موفق داشت و یک پاس گل ارسال کرد.

در ان سمت میدان، فلینی از هشت تلاش خود برای تکل، فقط یک بار موفق بود.

لیورپول، ۴ کلین شیت پیاپی در لیگ اروپا ثبت کرده است.

تمام نه گلی که فرمینو در این فصل به ثمر رسانده، زمانی اتفاق افتاده که استوریج در زمین نبوده است.

ده خیا در دیدار مقابل لیورپول، ۵ سیو داشت، که در هیچ مسابقه ای در این فصل، این تعداد سیو را نداشته است.

لیورپول در ۵ بازی قبلی خود در اروپا، ۴ گل زده که ۳ تای آن پنالتی بوده است!

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *