خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / کاپلو: هیچ‌کس به اندازه بکام عاشق بازی کردن برای تیم ملی انگلیس نبود

کاپلو: هیچ‌کس به اندازه بکام عاشق بازی کردن برای تیم ملی انگلیس نبود

کاپلو: هیچ‌کس به اندازه بکام عاشق بازی کردن برای تیم ملی انگلیس نبود

سرمربی پیشین تیم ملی انگلیس به تمجید از کاپیتان چلسی و ستاره پیشین تیم ملی انگلیس پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فابیو کاپلو که در ماه فوریه 2012 به دلیل مخالفت دیوید برنستین، رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس با کاپیتانی جان تری در تیم ملی فوتبال انگلیس از سمت سرمربیگری سه‌شیر استعفا کرد و جای خود را به روی هاجسون داد، در مصاحبه با نشریه «سان» گفت: هنوز هم افتخار می‌کنم که از جان تری حمایت کردم و افتخار می‌کنم که روی اصول درست خودم پایبند ماندم. من می‌خواستم تا تری همچنان کاپیتان تیم باشد، ولی اتحادیه فوتبال انگلیس چنین اجازه‌ای را به من نداد. براساس قانون کشور انگلیس تا زمانی که گنا‌هکاری‌تان ثابت نشود، بی‌گناه هستید و من هم می‌خواستم براساس این قانون روی اصول خودم پایبند بمانم و در نهایت هم جان تری بی‌گناه شناخته شد.

تری که ابتدا از اتهام توهین و استفاده از الفاظ نژادپرستانه علیه آنتون فردیناند، مدافع انگلیسی ریدینگ تبرئه شده بود، در ادامه توسط اتحادیه فوتبال انگلیس از حضور در چهار بازی محروم و به پرداخت جریمه نقدی 220 هزار پوند محکوم شد.

سرمربی پیشین تیم ملی انگلیس افزود: هنوز هم با تری حرف می‌زنم. او کاپیتانی عالی بود، رهبری بزرگ و یکی از بازیکنانی که در رختکن با بازیکنان زیاد صحبت می‌کرد. ما هنوز هم با هم در تماس هستیم. تری یکی از بهترین بازیکنان انگلیس است و جای تأسف دارد که دوران حرفه‌ای‌اش در تیم ملی این‌گونه به پایان رسید، چون باید هنوز هم برای سه‌شیر بازی می‌کرد.

وی در ادامه ضمن تمجید از هافبک پیشین شیاطین سرخ و سه‌شیر اظهار داشت: هیچ‌کس به اندازه دیوید بکام عاشق بازی کردن برای تیم ملی انگلیس نبود. او بود که بازیکنان را آگاه می‌کرد که بازی برای تیم ملی کشورشان چقدر مهم است. از اینکه او را با خودم به جام جهانی بردم، پشیمان نیستم. او حتی عضوی تأثیرگذار در کادرفنی تیم هم بود و به نظرم هنوز هم می‌تواند در کادرفنی تیم تحت‌هدایت روی هاجسون جایی داشته باشد.

کاپلو در تکمیل صحبت‌هایش اظهار داشت: با بازنشسته شدن بازیکنانی نظیر بکام، ریو فردیناند، فرانک لمپارد و استیون جرارد، بازیکنان جدید نیاز به زمان دارند تا خود را در تیم انگلیس جا بیندازند. اتحادیه فوتبال انگلیس باید از تجربه دیوید بکام استفاده کند. بازیکنانی به مانند او با وجود اینکه دیگر بازی نمی‌کنند، هنوز چیزهایی زیادی برای ارائه دادن، دارند.

وی بهترین خاطره خود در زمان مربیگری‌اش در تیم ملی انگلیس را این‌گونه عنوان کرد: پیروزی 4 بر یک مقابل کرواسی که تئو والکات هت‌تریک کرد، بهترین خاطره‌ام است. کرواسی تیم خوبی بود و در آن مقطع همواره نسبت به انگلیس برتری داشت. آن شب همه چیز فوق‌العاده بود و ما پیشرفت قابل‌ ملاحظه‌ای کرده بودیم.

سرمربی پیشین تیم ملی روسیه و رئال مادرید در پایان در مورد بدترین خاطره‌اش از مربیگری سه‌شیر اظهار داشت: شکست 4 بر یک مقابل آلمان در جام جهانی (بازی که گل صحیح لمپارد لحاظ نشد). ما در آن بازی سخت تلاش کردیم، آمار خوبی هم در بازی‌های قبلی به ثبت رسانده بودیم، ولی شرایط  فوق‌العاده بی‌رحمانه بود.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *