پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 12689 23 اسفند 1394 ساعت [ 11:29 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

انریکه: سرمربی بارسلونا بودن یک بشکه خنده است!

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا معتقد است که هدایت آبی‌واناری‌ها به دلیل داستان‌هایی که درباره این تیم ساخته می‌شود کار مفرحی است.

انریکه: سرمربی بارسلونا بودن یک بشکه خنده است!

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا معتقد است که هدایت آبی‌واناری‌ها به دلیل داستان‌هایی که درباره این تیم ساخته می‌شود کار مفرحی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوئیس انریکه پس از پیروزی 6 بر صفر تیمش برابر ختافه در هفته بیست‌و‌نهم لالیگا به تمجید از عملکرد شاگردانش پرداخت و دلیل نیمکت‌نشین کردن لوئیز سوارز در این بازی را توضیح داد.

انریکه درباره استفاده از سیستم چرخشی برای بازی رسیدن به تمام بازیکنان تیمش گفت: رافینیا تقریباً آماده است که دوباره به میادین برگردد. تقریباً تمام بازیکنان ما آماده‌اند و می‌خواهند بازی کنند. این شرایط و دیدن اینکه تیم چگونه رقابت می‌کند، لذت‌بخش است. من از رویکرد بازیکنانم که کارشان را جدی می‌گیرند و ریتم دادن به بازی برای‌شان مهم است، راضی‌ام. زمانی که ما به این اندازه دقیق، سریع و کارآمد باشیم، شکست‌ دادن‌مان کار سختی می‌شود در حال حاضر اوقات شیرینی را سپری می‌کنیم و اعتماد به نفس تیم زیاد است.

منیر الحدادی، بازیکنی که به جای لوئیز سوارز در ترکیب بارسا قرار گرفت، یکی از گل‌های بارسا را زد. انریکه درباره او اظهار داشت: همه بازیکنان ما خوب هستند، این را که می‌دانید؟ حتی منیر هم در سطحی بالا قرار دارد. او بازی فوق‌العاد‌ه‌ای انجام داد. او گل می‌زند، دفاع می‌کند و غیره. خط میانی ما هم باور نکردنی است، همینطور خط دفاع‌مان. برای یک سرمربی، اینکه تمام بازیکنان بخواهند در موفقیت تیم سهیم باشند، شرایطی ایده‌آل است.

سرمربی آبی‌و‌اناری‌‌ها درباره استراحت دادن به سوارز هم عنوان کرد: سرمربیگری در بارسلونا، در مجموع کار عجیبی است. زمانی که او را از ترکیب کنار می‌گذارم، از من پرسیده می‌شود چرا این کار را انجام دادم یا اینکه چرا او بازی نمی‌کند؟ برخی هم می‌گویند شاید سوارز مشکل عجیبی دارد. به هر حال مربیگری در بارسلونا کاری است که از  قدیم مفرح بوده و واقعاً عالی است، عالی.

آیا سوارز واقعاً مشکلی داشت که انریکه او را در ترکیب قرار نداد؟ سرمربی کاتالان‌ها در این خصوص گفت: همانطور که می‌گویم، سرمربی بارسلونا بودن یک بشکه خنده است. سوارز این بار بازی نکرد چون پیش از این او 850 هزار بازی! 850 هزار دقیقه بازی کرده بود و به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که بهترین تصمیم درباره او این است که استراحت کند.

سرخی روبرتو، یکی دیگر از بازیکنانی بود که انریکه برابر ختافه به میدان فرستاد و معمولاً در ترکیب اصلی کاتالان‌ها قرار ندارد. انریکه درباره او هم عنوان کرد: اگر من سرمربی تیم ملی اسپانیا بودم حتماً سرخی روبرتو را با خودم به یورو 2016 می‌بردم و هیچ شکی درباره شایستگی او ندارم. او بازیکنی است که می‌تواند در پست‌ها متفاوتی بازی کند، آن هم در سطحی بالا. اگر من سرمربی تیم ملی اسپانیا بودم حتماً او را دعوت می‌کردم. او می‌تواند در نقش هافبک دفاعی، هافبک هجومی یا یک بال بازی کند. در هر پستی که بازی کند، من بازی‌اش را دوست دارم. او بازیکنی قابل اعتماد و مفید است.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت