خانه / خبرهای فوتبال خارجی / منچستریونایتد ۱-۱ لیورپول/ فن خال در الدترافورد، با اروپا خداحافظی کرد
UEFA-europa-league

منچستریونایتد ۱-۱ لیورپول/ فن خال در الدترافورد، با اروپا خداحافظی کرد

منچستریونایتد ۱-۱ لیورپول/ فن خال در الدترافورد، با اروپا خداحافظی کرد

لیورپول با ضربه چیپ کوتینیو، در الدترافورد تساوی ۱-۱ را بدست آورد و در مجموع دو بازی، مقابل رقیب سنتی پیروز شد تا تنها تیم انگلیسی حاضر در یک چهارم نهایی لیگ اروپا باشد.

به گزارش وبسایت نود، لیورپول در بازی برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا موفق شد با تساوی ۱-۱، در مجموع دو بازی رفت و برگشت، ۳-۱ پیروز شده و به یک چهارم نهایی برسد تا تنها تیم انگلیسی در بین هشت تیم برتر لیگ اروپا باشد.

دو تیم منچستریونایتد و لیورپول، پنج شنبه شب در بازی برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، در الدترافورد با قضاوت ماژیچ، به مصاف هم رفتند. فن خال تیمش را با دو تغییر نسبت به بازی رفت به میدان فرستاد، کلوپ هم یک تغییر ایجاد کرده بود. ترکیب دو تیم به شرح زیر بود:

منچستریونایتد:
ده خیا، وارلا، اسمالینگ، بلیند، روخو، کریک، فلینی، لینگارد، ماتا، مارسیال، رشفورد

ذخیره ها:
رومرو، والنسیا، دارمیان، ویلیامز، اشنایدرلین، شواین اشتایگر، دیپای

لیورپول:
مینوله، کلاین، لوورن، ساخو، میلنر، چان، هندرسون، لالانا، کوتینیو، فرمینو، استوریچ

ذخیره ها:
وارد، توره، اسمیت، آلن، ایبه، اوریگی، بنتکه

بعد از ۱۵ دقیقه ابتدایی که بازی بی نظم دنبال می شد، کم کم یونایتد توپ و میدان را در دست گرفت و به موقعیت های خوبی رسید، ابتدا ضربه سر لینگارد دروازه حریف را تهدید کرد که مینوله واکنش خوبی نشان داد، سپس ماتا میتوانست دروازه حریف را باز کند که ضربه او راهی اوت شد. در ادامه نیز ضربه مارسیال راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

فشار یونایتد در دقیقه ۳۲ بالاخره جواب داد، حرکت انفرادی مارسیال درون محوطه جریمه حریف، با خطای کلاین همراه شد و این مهاجم فرانسوی پشت توپ ایستاد و با گل کردن پنالتی خود، امید را در دل هواداران زنده کرد.

لیورپول بعد از گل یونایتد، خطرناک نشان داد، هندرسون یک موقعیت عالی را درون محوطه جریمه از دست داد، ضربه آزاد استوریج هم به تیر دروازه برخورد کرد.

اما قرمزهای بندر لیورپول، پیش از پایان نیمه اول، در بهترین زمان ممکن، به گلی سرنوشت ساز دست یافتند. حرکت دیدنی کوتینیو، با عبور وی از وارلا همراه شد و سپس ضربه چیپ او در دقیقه ۴۴، بازی را ۱-۱ کرد تا لیورپول با انرژی مضاعف به رختکن برود.

با شروع نیمه دوم، والنسیا به جای وارلا وارد زمین شد، و یونایتد شکل هجومی تر به خود گرفت، تیم فن خال ده دقیقه ابتدایی را بهتر شروع کرد، اما آنها در رسیدن به دروازه لیورپول، آنچنان بادقت عمل نمی کردند، پاس های نهایی یاران فن خال، کم دقت بود و لیورپولی ها نیز با سازماندهی خوب در خط دفاع، منافذ را برای میزبان بسته بودند.

دقیقه ۶۰، دارمیان جای روخو را گرفت تا دومین تعویض فن خال هم تعویض یک مدافع کناری باشد! بعد از دقیقه ۶۵، ضریب دقت بازیکنان منچستریونایتد که نیاز به سه گل داشتند، کمتر و کمتر شد. از آن سمت، لیورپول هم روی ضدحملات خطرناک نشان می داد، میهمان در چند نوبت دروازه ده خیا را به شدت تهدید کرد، که واکنش های خوب گلر یونایتد، مانع از گلزنی دوباره لیورپول شد.

در نهایت، بازی پرتحرک دو رقیب سنتی در انگلستان، با تساوی ۱-۱ به پایان رسید تا در مجموع دو بازی، لیورپول با کسب برد ۳-۱، راهی دور بعد شود. به این ترتیب، فن خال که در ۴ بازی لیگ برتر مقابل لیورپول، به ۴ برد رسیده بود، در لیگ اروپا، مقابل قرمزها، ناکام ماند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *