پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 13025 4 فروردین 1395 ساعت [ 14:32 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مصاحبه سایت فیفا با قوچان نژاد

مهاجم ایرانی تیم فوتبال چارلتون در گفت‌و‌گو با سایت فیفا گفت که نمی‌خواهد در زندگی‌اش فقط یک فوتبالیست شود و اینکه مانند بسیاری از فوتبالیست‌های دیگر درگیر شبکه‌های اجتماعی نیست.

مصاحبه سایت فیفا با قوچان نژاد

مهاجم ایرانی تیم فوتبال چارلتون در گفت‌و‌گو با سایت فیفا گفت که نمی‌خواهد در زندگی‌اش فقط یک فوتبالیست شود و اینکه مانند بسیاری از فوتبالیست‌های دیگر درگیر شبکه‌های اجتماعی نیست.

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت فیفا در مصاحبه‌ای که با رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم ملی ایران انجام داده بیش از پیش به توانایی‌ها و استعداد‌های مهاجم چارلتون اتلتیک پرداخته است که یکی از آنها تسلطش بر سه زبان فارسی، انگلیسی و هلندی و آشنایی‌اش با چند زبان زنده دیگر مانند ایتالیایی، پرتغالی و آلمانی است. استعداد دیگر او در نواختن ویولن است. این توانایی‌ها سبب شده است این سایت از مهاجم پیشین استاندارد لیژ به عنوان بازیکنی فراتر از فوتبالیست معمولی یاد کند.

قوچان‌نژاد 28 ساله به سایت فیفا گفت: ویولن نواختن کاری است که می‌خواهم در آینده هم ادامه دهم. این واقعاً یک موسقی کلاسیک نیست، بیشتر موسیقی ویولن شرقی است که من عاشقش هستم. من بیش از یک سال آموزش دیده‌ام. سعی می‌کنم هرازچندگاهی بنوازم. من زیاد وقت ندارم.

تأثیرگذاری قوچان‌نژاد در رده ملی تحسین‌برانگیز است و او سابقه درخشانی در زدن گل‌های مهم برای تیم ملی ایران دارد که یکی از آنها گلش به کره جنوبی بود که مسبب صعود ایران به جام جهانی 2014 برزیل شد. او چند گل به یاد ماندنی دیگر هم در جام ملت‌های آسیای 2015 زد.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: من خیلی خوش‌شانس بودم که آن موقعیت را به دست آوردم. گلزنی کار من است، پس از زدن گل‌ لذت می‌برم، به ویژه اگر برای کشورم باشد. من همیشه خواهان بازی برای ایران بوده‌ام. بازی کردن برای کشورت با بازی کردن برای باشگاهت فرق دارد. توضیح دادن این تفاوت سخت است، اما حس و حال بازی برای تیم ملی از لحظه‌ای که سرود تیم ملی را می‌شنوی فرق دارد.

قوچان‌نژاد در جام جهانی هم تنها گل ایران را در بازی آخرش برابر بوسنی به ثمر رساند، اما این گل کمکی به ایران نکرد و تیم ملی به عنوان قعرنشین گروه F از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

گوچی ادامه داد: در کودکی همیشه رؤیای بازی در یک جام جهانی را داری. هدف اصلی‌ات این است که در این رقابت‌ها بازی کنی، چون بالاترین سطح از فوتبال است. ما با غرور به خانه برگشتیم و همه مردم ایران از عملکردمان راضی بودند. حضور در جام جهانی برای من تجربه فوق‌العاده‌ای بود و من همیشه از آن لذت خواهم برد.

زندگی دور از فوتبال

بازی در جام جهانی برای قوچان‌نژاد 21 ساله‌ای که در هلند فوتبال را رها کرد تا روی تحصیلاتش تمرکز کند، هدفی دور از دسترس بود. او که در هلند رشد کرده است، چند سال‌ از عمرش را در آکادمی باشگاه‌هایی مانند کامبور و هیرنوین سپری کرده و حتی در رده جوانان هم برای هلند به میدان رفته است. او اما برای مدتی فوتبال را رها کرد تا در رشته حقوق تحصیلاتش را ادامه دهد هرچند دوباره به دنیای فوتبال برگشت، تصمیمی که تحت‌تأثیر توصیه کسی مانند مارک اوورمارس، ستاره فوتبال هلند بود، کسی که آن زمان در تیم دسته دومی گو اهد ایگلز فعالیت داشت.

قوچان‌نژاد درباره تصمیمش برای ترک فوتبال گفت: تصمیم گرفتم فوتبال را ترک کنم، چون احساس کردم که چیزی دارد مرا فرامی‌خواند. بعد از مدتی شروع به درس خواندن کردم اما مارک اوورماس مرا متقاعد کرد که فوتبال بازی کردن را از سر بگیرم. من واقعاً به او مدیون هستم. او واقعاً برای من وقت می‌گذاشت تا برنامه تمرینی مرا در کنار برنامه درسی‌ام تنظیم کند. من واقعاً قدردانش هستم، چون بعد از کمک‌های او در حرفه‌ام پیشرفت کردم.

قوچان‌نژادی که اولین بار سال 2012 از سوی کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد، می‌گوید که سرمربی تیم ملی ایران برایش مانند یک پدر بوده است، کسی که می‌خواهد در کنارش به اهداف بعدی از جمله رسیدن به جام جهانی 2018 برسد.

او اظهار داشت: ما هدف بزرگی داریم و آن رسیدن به جام جهانی 2018 است. در مرحله مقدماتی جام جهانی تا کنون نباخته‌ایم و این نکته بسیار مثبتی است. من بسیار خوش‌بینم که ما کارمان را تمام خواهیم کرد چون یک سرمربی خوب، یک کادر فنی خوب و بازیکنانی خوب داریم.

مهاجم پیشین استانداردلیژ می‌گوید که جزو کسانی است که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت و با هوادارنش تعامل دارند، اما جزو کسانی نیست که در استفاده از این شبکه‌ها رفتاری افراط‌گونه دارند. او عنوان کرد: داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است، اما من نمی‌خواهم به شما دروغ بگویم. شبکه‌های اجتماعی تا حدودی یک دنیای غیرواقعی ساخته‌اند. من به خاطر حرفه‌ام باید از این شبکه‌ها استفاده کنم، اما زندگی‌ام به آنها وابسته نیست.

با توانایی‌ها و استعدادهای غیرفوتبالی که قوچان‌نژاد دارد، زندگی او پس از آویزان کردن کفش‌هایش چگونه خواهد بود؟ او در پاسخ به این سؤال گفت: چه کسی می‌داند. من قطعاً می‌خواهم تحصیلاتم را از سر بگیرم. شاید اهداف قبلی‌ام را نداشته باشم، اما یک کاری شاید در زمینه تجارت انجام دهم. من ایده‌های فراوانی دارم و نمی‌دانم که از کجا آغاز کنم. آنهایی که مرا می‌شناسند به خوبی می‌دانند که من فقط یک فوتبالیست نیستم. من دوست دارم چیزی بیش از یک بازیکن باشم و این هدف زندگی‌ام است.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت