خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / جلالی: نباید داوری انتخاب شود که خودش را بدهکار تیمی می‌داند

جلالی: نباید داوری انتخاب شود که خودش را بدهکار تیمی می‌داند

جلالی: نباید داوری انتخاب شود که خودش را بدهکار تیمی می‌داند

سرمربی تیم فوتبال سایپا با انتقاد از کمیته داوران در انتخاب داوری دیدار با تراکتورسازی گفت: کمیته داوران نباید داوری را برای تیمی انتخاب کند که آن داور خودش را به یک تیم بدهکار می‌داند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مجید جلالی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز در نشست خبری گفت: گلی که ما خوردیم، مضحکانه بود و فقط باید به آن بخندیم و البته مسلماً ما باید برای خودمان گریه کنیم. با وجود اینکه 5، 6 بازیکن‌مان را نداشتیم و بازیکن ملی‌پوش ما هم 48 ساعت قبل از این بازی در تیم ملی بازی کرده و سرما خورده به اردوی تیم ما برگشه است، اما با همین شرایط هم بازی کردیم. در این شرایط نمی‌توانم بگویم که از بازیکنانم ناراضی‌ام، چون آنها زحمات خود را کشیدند. در مجموع فکر می‌کنم نتیجه منصفانه نبود و ما هم نتوانستیم آن گل مضحک را جبران کنیم.

وی در خصوص درگیری‌هایی که در اواخر بازی ایجاد شد، اظهار داشت: در مجموع کمیته داوران وقتی می‌خواهد داوری را برای بازی‌ها انتخاب کند، باید جنبه‌های مختلف و حتی سوابق آنها را نگاه کند. مثلاً اگر برای داوری اتفاقی افتاده که آن داور خودش را به تیمی بدهکار می‌داند، نباید آن داور را برای بازی همان تیم بگذارند. ما در بازی‌های قبلی‌مان داورانی داشتیم که خوب هم قضاوت کردند، اما در بازی فولاد داوری به ضرر ما پنالتی ناحق گرفت. مطمئناً اگر آن داور برای این بازی انتخاب می‌شد، شاید تحت تأثیر تیم ما قرار می‌گرفت. این را می‌خواهم بگویم که ما نگاه‌مان به انصاف داوران است.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص اینکه ارزیابی‌اش از تیم خودش و جایگاهی که در جدول دارد چیست، خاطرنشان کرد: ما در این فصل دچار چالشی شدیم. جواد نکونام نیم فصل از تیم ما رفت و ما تیم پر مهره‌ای نبودیم که به همین دلیل آندرانیک تیموریان را آوردیم و او هم مصدوم شد. ما روی یک یار بزرگ خود حساب کرده بودیم که مصدوم شد و برای این بازی هم به یکباره سجاد مشکل‌پور آسیب دید، ابراهیم صادقی محروم بود، میداودی مصدوم شد و مهدی ترابی هم بین ما و تیم ملی در رفت و آمد بود. تیم ما تا قبل از این بازی و در دور برگشت چهار بازی در دستگردی بازی نکرده بود و این مدل برنامه‌ریزی هم برای ما یک آسیب محسوب می‌شود. در عوض دور رفت فقط اینجا بودیم و به نظرم نوع برنامه‌ریزی لیگ برتر هم در روند سایپا تأثیر گذار بوده است.

جلالی ادامه داد: بعضی وقت‌ها که به این مسائل فکر می‌کنم، دلم برای خودم می سوزد. به نظرم تیمی که می‌خواهد مدعی باشد و در جایگاه خوبی در جدول قرار بگیرد، باید پارامترهایی در آن تیم وجود داشته باشد. ما که برخی پارمترها مانند میزبانی را نداریم و حداقل به این امید داریم که در چینش داوری منصفانه عمل شود. با این حال خیلی هم نمی‌توانم از داوری گله‌مند باشم، اما در تمام بازی‌هایی که 15، 16 صحنه تهدید آمیز هست، احساس خاصی هم به بازی‌ها وجود دارد. شاید از شانس من است و شاید هم این چالشی برای تیم‌مان است. اصلاً به چه چیزی می‌توانم معترض باشم و شاید من نتوانستم منظورم را درست انتقال بدهم.

وی در پاسخ به این سؤال که شاید برخی داوری‌ها دشمنی با سایپا یا دشمنی با مجید جلالی است و نظرش در این باره چیست، گفت: خود تیم سایپا هم تیمی است که در بدنه تصمیم‌گیری فوتبال جایگاه خاصی ندارد. در فضای رسانه‌ای و هواداری هم جایگاهی ندارد. یک سری افراد وجود دارند و اینها همیشه هستند، اما حرف ما چیزی دیگری است و باید برنامه‌ریزی درست باشد که مثلاً وقتی ما می‌دانیم در این سه بازی میهمان هستیم، کارمان را براساس آن پیش ببریم. ما باید در برخی مسائل با برنامه‌تر عمل کنیم. تیمی که می‌خواهد مدعی باشد و جایگاه خوبی کسب کند، باید به این مسائل اهمیت بدهم، اما با این حال من به تیم‌مان امیدوارم و امیدوار خواهم بود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: به بازی‌هایی که ما کردیم نگاه کنید که 9 بازی را یک بر صفر باخته‌ایم. ما کمبودهایی در تیم‌مان داریم و تیمی نیستیم که دست روی هر بازیکنی بگذاریم جذب کنیم و متأسفانه ما نتوانستیم کمبودهای خودمان را جذب کنیم. جوان‌هایی در تیم‌مان داریم که بالاخره آنها هم جوان هستند و نمی‌توانیم زیاد از این بازیکنان انتظار داشته باشیم. من فقط در این نشست درد دل کردم، اما در مجموع باید بگویم از جایگاهی که در جدول داریم، راضی نیستیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *