خانه / خبرهای فوتبال خارجی / ایگواین نزدیک به شکستن رکورد برترین گل زن تاریخ سری آ در یک فصل
Higuain-Napoli

ایگواین نزدیک به شکستن رکورد برترین گل زن تاریخ سری آ در یک فصل

ایگواین نزدیک به شکستن رکورد برترین گل زن تاریخ سری آ در یک فصل

مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال ناپولی می‌تواند در شش هفته پایانی سری A، نام خود را به‌عنوان برترین گلزن این رقابت‌ها طی ۱۰ سال گذشته ثبت کند.

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، گونسالو ایگواین با وجود  گلی که در بازی روز گذشته تیم فوتبال ناپولی برابر اودینزه زد، نتوانست مانع از شکست خارج از خانه تیمش شود. او نه تنها نتوانست به فرار شاگردان مائوریتسیو ساری از شکست 3 بر یک کمک کند، بلکه اخراج شد تا بازی بعدی تیمش را هم از دست بدهد. با این حال مهاجم آرژانتینی ناپولی در آستانه ثبت رکوردی قرار دارد که در یک دهه اخیر بی‌سابقه بوده است.

مهاجم آرژانتینی ناپولی با گلی که به اودینزه زد، شمار گل‌های خود را در 31 بازی‌اش از این فصل سری A به 30گل رساند، این در حالی است که در یک دهه اخیر فقط لوکا تونی، مهاجم حال حاضر تیم هلاس ورونا توانسته است در یک فصل از سری A‌ بیش از 30 گل بزند. او با 31 گل، در فصل  06-2005 برترین گلزن رقابت‌ها شد. ایگواین برای رسیدن به رکورد تونی کار سختی ندارد و با زدن دو گل دیگر در شش هفته پایانی سری A می‌تواند بهترین گلزن یک دهه اخیر سری A شود. همچنین او در صورتی که در هفته‌های پایانی کالچو شش گل بزند می‌تواند رکورد جینو روستی، بازیکن پیشینتورینو با 36 گل (29-1928) که برترین آقای گل تاریخ سری A است، تکرار کند.

با توجه به اینکه ایگواین در  هربازی‌اش در  این فصل از سری A یک گل به ثمر رسانده است، می‌توان انتظار داشت این رکورد توسط مهاجم آرژانتینی ناپولی جابه‌جا شود.

اسامی برترین گلزنان تاریخ سری A به شرح زیر است:

1- جینو روستی از تورینو با 36 گل (29-1928)
2- فرانس هیرزر از یوونتوس با 35 گل (26-1925)
3- خولیو لیبوناتی از تورینو با 35 گل (28-1927)
4-گونار نوردال از آث میلان با 35 گل (45-1946)

همچنین رکورد کمترین گل برای کسب عنوان آقای گلی در لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا متعلق به اوزه‌بیو کاستیلیانو، بازیکن پیشین تورینو در فصل 46-1945 است که با 13 گل‌زده آقای گل سری A شد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *