خانه / خبرهای فوتبال خارجی / فن‌خال: رونی هنوز هم بهترین مهاجم انگلیس است
van gal

فن‌خال: رونی هنوز هم بهترین مهاجم انگلیس است

فن‌خال: رونی هنوز هم بهترین مهاجم انگلیس است

سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد به اوج‌ گرفتن مهاجمان سایر تیم‌های لیگ برتری در فصل جاری اعتراف کرد هرچند که او را همچنان بهترین مهاجم نوک سه‌شیر می‌داند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوئیز فن‌خال به پیشرفتی که دیگر مهاجمان حال حاضر لیگ برتر از جمله هری کین در تاتنهام و جیمی واردی در لسترسیتی در فصل جاری داشته‌اند، اعتراف کرد، اما معتقد است که هنوز هم وین رونی بهترین مهاجم نوک تیم ملی انگلیس است.

فن‌خال درباره کاپیتان 30 ساله تیمش که پس از دو ماه خانه‌نشینی به‌دلیل مصدومیت زانو در آستانه بازگشت به میادین است، در پاسخ به این سؤال خبرنگاران که آیا رونی هنوز هم بهترین مهاجم انگلیس است، گفت: همیشه این‌طور بوده است. وین بیشتر شایسته این عنوان است. معمولاً او بهترین مهاجم است، اما هری کین هم هست، او چند گل زده است؟ مطمئناً گلزنی برای موفقیت یک مهاجم معیار مهمی است و در مورد وین هم این موضوع صدق می‌کند. البته موفقیت شما به تیم‌تان هم بستگی دارد، همین‌طور به اینکه هم‌تیمی‌های‌تان چطور بازی می‌کنند. پس شما به همین راحتی نمی‌توانید دو مهاجم را با یکدیگر مقایسه کنید. با این وجود وقتی شما رکورد رونی را ببینید متوجه می‌شوید که او بهترین است.

فن‌خال درباره بازی بعدی تیمش که فردا (یکشنبه) برابر تاتنهام در هفته سی‌و‌سوم لیگ‌برتر است و می‌تواند شیاطین سرخ را به چهار تیم بالای جدول نزدیک‌تر کند، اشاره داشت. او اعتراف کرد که هری کین، مهاجم تاتنهام برای این تیم مهره مهمی است، اما تأکید کرد که شاگردان او تنها نباید روی مهار کین تمرکز کنند.

سرمربی هلندی شیاطین سرخ عنوان کرد: یادم نمی‌آید که کین به ما گل زده باشد. می‌دانم که با گفتن این موضوع کین را به چالش می‌کشم، پس شاید کار هوشمندانه‌ای انجام نداده باشم. البته ما هرگز با یک بازیکن طرف نبوده‌ایم. ما در قالب یک تیم  دفاع می‌کنیم و حملات تاتنهام را مهار خواهیم کرد. ما تاتنهام را آنالیز کرده‌ایم. البته کین بازیکن بسیار مهمی است، اما کریستین اریکسن را هم نباید فراموش کرد، همین‌طور دله آلی. اگر بخواهم از بازیکنان تاتنهام صحبت کنم باید از هوگو لوریس شروع کنم، چون او ضدحملات تیمش را آغاز می‌کند، همین‌طور توبی آلدرویلد که به‌خوبی پاسکاری می‌کند. پس مشکل ما نبرد با یک تیم است، نه فقط مهار کین.

رونی به بازی شیاطین سرخ برابر تاتنهام نمی‌رسد، اما فن‌خال حاضر نشد که بگوید آیا کاپیتان تیمش به بازی روز چهارشنبه برابر وستهام در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس می‌رسد یا نه.

فن‌خال 64 ساله تأکید کرد: شما هرگز نمی‌توانید آماده شدن او را برای بازی برابر وستهام پیش‌بینی کنید، چون باید دید که آیا همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود یا نه. رونی تنها دو بار کنار ما تمرین کرده است و شما نمی‌توانید میزان آمادگی‌اش را ارزیابی کنید. باید منتظر بمانیم و ببینیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *