خانه / خبرهای فوتبال خارجی / آمار گلزنی کریس رونالدو در لیگ قهرمانان از گل های 3 سال گذشته ارسنال بیشتر بوده است!

آمار گلزنی کریس رونالدو در لیگ قهرمانان از گل های 3 سال گذشته ارسنال بیشتر بوده است!

آمار گلزنی کریس رونالدو در لیگ قهرمانان از گل های 3 سال گذشته ارسنال بیشتر بوده است!

شمار گلی‌های اروپایی ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید در سه سال گذشته از تمام گل‌هایی که آرسنالی‌ها در رقابت‌های اروپایی زده‌اند، بیشتر است.

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریستیانو رونالدو با هت‌تریکش در بازی شب گذشته (سه‌شنبه) رئال مادرید برابر ولفسبورگ در دور برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یک تنه کهکشانی‌ها را از خطر حذف شدن از مهمترین تورنمنت باشگاهی جهان نجات داد.

او اما با سه گلی که زد، نه‌تنها مردان زین‌الدین زیدان را به مرحله نیمه نهایی فرستاد بلکه رکوردهایی جدیدی را در دوران بازیگری‌اش برجای گذاشت، که یکی از آنها قطعاً به مذاق هواداران آرسنال خوش نخواهد آمد.

هت‌تریک رونالدو برابر ولفسبورگ پنجمین هت‌تریک او در لیگ قهرمانان اروپا بود که از این حیث وی را با لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی بارسلونا برابر کرد. رونالدو اما تنها بازیکن در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شد که در دو فصل مختلف از این رقابت‌ها دو گل یا بیشتر به ثمر می‌رساند.

رونالدو همچنین اولین بازیکنی است که در یک فصل از لیگ قهرمانان اروپا سه بار هت‌تریک می‌کند.

با این حال شاید جالب‌ترین موضوع درباره گل‌هایی که رونالدو به ولفسبورگ زد این واقعیت باشد که شمار گل‌های اروپایی او در سه فصل گذشته (از سال 2013 تاکنون) از تمام گل‌هایی که تمام بازیکنان آرسنال در لیگ قهرمانان زده‌اند، بیشتر است.

از سال 2013 تمام بازیکنان آرسنال در 26 بازی‌شان در لیگ قهرمانان 41 گل زده‌اند. این در حالی است که در همین مدت رونالدو در 33 بازی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا برای رئال مادرید 43 گل زده است.

رونالدو با 16 گلی که در این فصل از لیگ قهرمانان به‌ثمر رسانده است، برترین گلزن این فصل از رقابت‌هاست و تا رسیدن به رکورد گلزنی خود در یک فصل از لیگ قهرمانان، یک گل دیگر فاصله دارد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *