خانه / اخبار فوتبال ایران / مایلی‌کهن:نمی‌توان به بازی با آرژانتین حماسی گفت

مایلی‌کهن:نمی‌توان به بازی با آرژانتین حماسی گفت

مایلی‌کهن:نمی‌توان به بازی با آرژانتین حماسی گفت

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان بدون نام بردن از کارلوس کی‌روش می‌گوید که صحبت کردن درباره آقایان عواقب دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد مایلی‌کهن در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه گفت: نباید به حریفان ساده نگاه کنیم و راه جام جهانی سخت است، اما طبیعتاً گروه ما نسبت به گروه مقابل راحت‌تر بوده و این مسئله به نوعی به تیم ما کمک کند. حتی از نظر بُعد مسافتی که باید برای برگزاری مسابقات به کشورهای ازبکستان، قطر و.. برویم برای ما خوب است و فقط بازی با چین و کره‌جنوبی را داریم که مسافت دوری دارد، اما ژاپن و استرالیا باید به امارات، عربستان و.. بروند که بُعد مسافتی برای آنها زیاد است.

او افزود: گروهی که در آن قرار داریم تقریباً شبیه چهار سال پیش است. نمی‌خواهم بگویم گروه آسانی داریم، اما بهتر از حضور در گروه دیگر است. شاید خودمان هم می‌خواستیم با دست خودمان قرعه را بچینیم، دچار تعارف می‌شدیم که حریفان را اینطور انتخاب کنیم. در مجموع همه تیم‌ها خوب هستند. این را باید بگویم که فوتبال ورزش ساده‌ای نیست، اما گروه ما از گروه استرالیا و ژاپن بهتر است.

سرمربی پیشین تیم ملی در واکنش به صحبت‌های مجری برنامه مبنی بر اینکه حاشیه‌های تیم ملی زیاد است و کی‌روش علیه دبیرکل فدراسیون فوتبال، معاون وزیر ورزش‌وجوانان و… صحبت می‌کند و همین مسئله باعث ایجاد حاشیه می‌شود در حالی که تیم ملی همیشه بدون حاشیه عملکرد خوبی داشته و حتی زمان حضور خودش روی نیمکت تیم ملی شش گل به کره‌جنوبی زد، اظهار داشت: شما چگونه جسارت کردید و توانستید این مسائل را بگویید و از عواقب آن نمی‌ترسید؟ به هر مسئله‌ای که در مورد آقایان بپردازید، عواقب دارد و به شما حملاتی می‌‌کنند. به این مسئله بپردازید که چه کسی این حواشی را ایجاد می‌کند؟ شما نگاه کنید که قبل از بازی با گوام یکسری سناریو از سوی سرمربی تیم ملی ما نوشته می‌شود و بعد از بازی هم یکسری سناریوی دیگر نوشته شد.

مایلی‌کهن خاطرنشان کرد: اینها دست‌های بسیار قوی دارند، رسانه‌های قوی را در اختیار گرفته‌اند و تیم‌شان هم فوق‌العاده قوی است، اما هر چیزی متر و معیار دارد. شما گفتید تیم ما در جام ملت‌ها در زمان ما نتیجه گرفت و شش گل به کره‌جنوبی زد و این نتایج هنوز باقی مانده و نمی‌توان آن را پاک کرد. مایلی‌کهن را شاید بتوان پاک کرد، اما نتایج او ثبت شده، بازیکنان تیم ملی در آن زمان ثبت شده‌اند، میانگین سنی تیم ثبت شده و همه چیز ثبت شده که نمی‌توان آن را پاک کرد. تیم ملی ما از زمانی که سرمربی محترم تیم ملی آمده به غیر از حضور در جام جهانی چه نتیجه‌ای کسب کرده است؟ آیا بازیکنان ما به لیگ‌های معتبر اروپایی رفتند یا بازیکنان ما در تیم‌های منتخب آسیا قرار داشتند؟

وی در واکنش به این مسئله که تیم ملی دیداری حماسی را مقابل آرژانتین انجام داد و حتی مصاف با این تیم هم نتوانست به بازیکنان تیم ملی کمک کند تا راهی لیگ‌های معتبر اروپایی شوند، گفت: نمی‌توان به بازی با آرژانتین حماسی گفت. بازی حماسی یعنی بازی الجزایری‌ها مقابل آلمانی که 7 گل به برزیل زد. الجزایر مقابل تیم آلمان که قهرمان شد بازی را به وقت‌های اضافه کشید. فوتبال مثل والیبال و بسکتبال نیست که حتماً تیم‌های قدرتمند برنده شوند، بلکه ورزشی است که تیم‌های ضعیف هم می‌توانند تیم‌های قوی را شکست دهند. حالا بگویید در این پنج سالی که سرمربی محترم هدایت تیم ملی را به عهده داشته بازیکنی توانسته بازیکن سال فوتبال آسیا شود؟ زمان من خداداد عزیزی، علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا بازیکن سال آسیا شدند و حتی در زمان کنونی ما بازیکن منتخب هم در تیم سال آسیا نداشتیم.

مدیرفنی پیشین تیم امید با اشاره به حضور این تیم در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا که چهار ماه پیش در قطر برگزار شد، افزود: از همین تیم امیدی که داشتیم، در پایان مسابقات روزبه چشمی و ارسلان مطهری در تیم منتخب مسابقات حضور داشتند و این نشان می‌دهد چشم‌ها در جهان بیناست و همه چیز را بر اساس متر و معیار انتخاب می‌کنند. در این چند سال چند لژیونر هم که داشتیم به کشورهایی رفتند که صاحب فوتبال نیستند. چرا تیم ما در رنکینگ فیفا و در قاره آسیا اول است، اما هیچ نماینده‌ای به عنوان بهترین بازیکن، بهترین دفاع یا بهترین دروازه‌بان در تیم منتخب سال نداریم؟

مایلی‌کهن گفت: وزیر ورزش این مملکت به دنبال زمین برای تیم ملی است، معاون او سجادی به دنبال زمین می‌گردد و اسدی، دبیرکل فدراسیون باید به دنبال زمین تمرین باشد، اما واقعاً تیم ملی ما از زمانی که سرمربی محترم آمدند مثل تیم ملی من در زمین‌های ناهموار تمرین کرده است؟ ما در سال‌های اخیر خیلی از سرمایه‌هایی که داشتیم را از دست دادیم و شاید اگر این سرمایه‌ها در جام جهانی گذشته بودند، از گروه‌مان صعود می‌کردیم، اما سرمایه سوزی کردیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *