پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 13831 25 فروردین 1395 ساعت [ 13:20 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛بازی سخت بارسلونا در زمین اتلتیکو

تیفوسی :تیم فوتبال بارسلونا درحالی چهارشنبه شب به مصاف اتلتیکومادرید می‌رود که دیدار سختی در انتظار مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا است. در دیگر بازی فردا شب، بایرن مونیخ میهمان بنفیکاست.

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛بازی سخت بارسلونا در زمین اتلتیکو

تیفوسی :تیم فوتبال بارسلونا درحالی چهارشنبه شب به مصاف اتلتیکومادرید می‌رود که دیدار سختی در انتظار مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا است. در دیگر بازی فردا شب، بایرن مونیخ میهمان بنفیکاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، بارسلونا در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با اینکه نتیجه را با یک گل از میهمان خود عقب بود در نهایت با حساب دو بر یک بازی را برد.

«دیه‌گو سیمئونه» برای این بازی مهم فرناندو تورس را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. بارسلونا این روزها در لالیگا وضعیت خوبی ندارد. این بدترین دوران بارسا از ماه اوت سال ۲۰۱۴ یعنی زمانی که لوییس انریکه هدایت این تیم را بر عهده گرفت، به حساب می آید. بارسا سه بازی می شود که در رقابتهای لالیگا نبرده است. تساوی دو بر دو مقابل ویا رئال، باخت دو بر یک مقابل رئال مادرید و شکست یک بر صفر مقابل رئال سوسیه داد.

اما مشکل بزرگ تر بارسلونا که موجب نگرانی مسئولان این تیم شده آماده نبودن لیونل مسی است. لیونل مسی تنها یک گل می خواهد تا شمار گل های خود را به عدد ۵۰۰ برساند اما ۳۶۲ دقیقه است که گل نزده است. از سال ۲۰۱۱ این بیشترین زمانی است که پای مسی به گلزنی باز نشده است.

ایوان راکیتیچ که در بازی با سوسیه داد یکصدمین بازی خود را با پیراهن بارسلونا انجام داد، در خصوص این بازی اظهار کرد: ما هنوز از بخت صعود برخورداریم و سزاوار صعودیم. من هرگز دوست ندارم شکست را باور کنم و ما باید نسبت به آنچه اتفاق افتاده کمی هم خوشحال باشیم. باید بازی با سوسیه داد را به دست فراموشی بسپاریم. اگر نتوانیم موقعیت خلق کنیم باید نگران باشیم.

بارسا در ۱۳ رویارویی اروپایی با تیم های اسپانیایی فقط یک بار دروازه خود را بسته نگه داشته است. البته آمار کمی به نفع آبی و اناری پوشان است چون ۵۲ درصد از تیم هایی که دیدار رفت را با نتیجه ۲ بر یک در خانه برده اند به مرحله بعد صعود کرده اند. یعنی ۱۱ تیم از ۲۱ تیم.

در دیگر بازی مهم فردا تیم فوتبال بایرن مونیخ در زمین بنفیکای پرتغال به مصاف این تیم می رود. باواریایی ها در بازی رفت با نتیجحه یک بر صفر برنده شده اند که البته اگر نتوان گفت که نتیجه قاطعی بوده اما بد هم نبوده چون گل نخوردن از تیم های میهمان همواره یک عامل مهم در این گونه رقابتها به حساب می آید.

البته بایرن پیش از این در مصاف با پورتو نشان داده که می تواند مقابل تیم های پرتغال با وجود شکست در بازی رفت، نتیجه خوبی کسب کند.

پپ گواردیولا پس از بازی رفت که با نتیجه یک بر صفر به سود بایرن تمام شد گفت: ما به اندازه کافی موقعیت گل داشتیم اما فقط از یکی از فرصت هایمان استفاده کردیم. ما به لیسبون می رویم تا برنده از زمین خارج شویم. می خواهیم یک یا دو گل بزنیم.

بایرن در صورت پیروزی در این دیدار برای پنجمین بار پیاپی است که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می کند در حالیکه بنفیکا از سال ۱۹۹۰ موفق به انجام این کار نشده است.

«روی ویتوریا»، سرمربی بنفیکا، در خصوص این بازی گفت: بایرن یکی از بهترین تیم های جهان است. اما ما نهایت سعی و تلاش خود را خواهیم کرد تا از این بازی برنده خارج شویم. ما در بازی رفت مشکلاتی داشتیم اما اکنون وضعیت خوبی داریم . به نظر من هنوز مشخص نیست کدام تیم به نیمه نهایی صعود می کند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت