خانه / خبرهای فوتبال خارجی / لوئیس انریکه:مقصردانستن مسی کم لطفی است

لوئیس انریکه:مقصردانستن مسی کم لطفی است

لوئیس انریکه:مقصردانستن مسی کم لطفی است

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا خودش را بیش از همه در حذف این تیم از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا مقصر دانست اما تأکید کرد که هنوز اهداف مهم و بزرگی پیش‌روی مردانش قرار دارد.

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوئیس انریکه پس از باخت 2 بر صفر بارسلونا برابر اتلتیکومادرید در بازی برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که اتفاق دو فصل پیش را تکرار و کاتالان‌ها را از صعود به مرحله نیمه نهایی باز داشت، به خبرنگاران گفت: در ابتدا انتظار داشتم که اتلتیکومادرید بیشتر حمله کند. ما تحت فشار نبودیم، توپ را در اختیار داشتیم، بازی را کنترل کردیم اما اتلتیکویی‌ها از اشتباهات ما استفاده کردند و در نتیجه پیش افتادند. بعد از آن هم آنها کاری را انجام دادند که بهترین بود، دفاع در نیمه زمین‌شان. ما هم به اندازه کافی موقعیت خطرناک ایجاد نکردیم. من به اتلتیکومادرید تبریک می‌گویم. این تیم بهتر از ما بازی کرد.

تا یک ماه پیش به نظر می‌رسید که بارسلونا می‌تواند سه‌گانه قهرمانی فصل گذشته‌اش را تکرار کند اما این تیم حالا باید با لیگ قهرمانان اروپا وداع و روی دو تورنمنت باقیمانده، لالیگا و جام حذفی اسپانیا تمرکز کند.

انریکه ادامه داد: اهداف ما همیشه بزرگ‌ترین اهداف بوده‌اند. به اینکه تیمی هستیم که همیشه از آن انتظار می‌رود همه جام‌ها را ببرد، افتخار می‌کنیم اما باید این شکست را بپذیریم و سعی کنیم که پیشرفت کنیم. ما دو تورنمنت دیگر پیش‌رو داریم که شانس خوبی برای قهرمانی در آنها داریم. آنها آنقدر اهداف جذابی هستند که بخواهیم برای محقق کردن‌شان بجنگیم. برای هر مربی دیگری در دنیا قهرمانی در این دو تورنمنت به تنهایی کافی خواهد بود. با این حال قبول دارم که باید پیشرفت کنیم.

لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی بارسلونا باز هم نتوانست گل بزند و حالا شمار دقایق ناکامی او برای گلزنی به 452 دقیقه رسیده است. اُفت مسی درست در حساس‌ترین برهه از فصل آغاز شده است اما لوئیس انریکه گفت بی‌انصافی است که تمام ناکامی‌های تیم را مسی نسبت داد.

او تأکید کرد: اینکه بعد از یک شکست تمام تقصیرات را به گردن یک نفر بیندازیم، بی‌انصافی است، اما این موضوع در مورد پیروزی هم صدق می‌کند. همه چیز به خودمان برمی‌گردد و رویکرد بازیکنان‌مان غیرقابل ارتقا بود. ما در وضعیت بدی قرار داریم، هم در حمله هم در دفاع اما به بازیکنانم افتخار می‌کنم و برای هواداران‌مان متأسفم. هدف ما این بود که همه چیز را ببریم اما باید به خودمان بیاییم که این هم یکی دیگر از چالش‌های پیش‌روی تیم است.

انریکه در پاسخ به این سؤال که خودش را در حذف بارسلونا از لیگ قهرمانان اروپا چقدر مقصر می‌داند، گفت: 99.9 درصد … نه، صد درصد مقصر هستم. به همین دلیل است که من سرمربی تیم هستم. من مسئول‌ترین شخص هستم.

سرمربی آبی‌و‌اناری‌ها از اظهارنظر درباره اینکه آیا برخورد توپ با دست گابی، کاپیتان اتلتیکومادرید پنالتی بوده است یا خیر خودداری کرد و گفت: به من گفته‌اند که توپ داخل محوطه جریمه با دست گابی برخورد کرد اما از روی نیمکت نمی‌توانستم چیزی را ببینم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *