کد خبر : 13920 27 فروردین 1395 ساعت [ 13:02 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ژاوی: هرگز نگفته‌ام که رونالدو هوش کمتری نسبت به مسی دارد

هافبک پیشین بارسلونا اظهارنظری را که اخیراً از جانب وی در مورد ستاره پرتغالی کهکشانی‌ها مطرح شده بود، تکذیب کرد.

ژاوی: هرگز نگفته‌ام که رونالدو هوش کمتری نسبت به مسی دارد

هافبک پیشین بارسلونا اظهارنظری را که اخیراً از جانب وی در مورد ستاره پرتغالی کهکشانی‌ها مطرح شده بود، تکذیب کرد.

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژاوی هرناندس اخیراً در اظهارنظری به «نیو عرب» گفته بود که لیونل مسی، فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا باهوش‌تر از کریس رونالدوی پرتغالی است. او گفته بود که در فوتبال دو فاکتور هوش و آمادگی بدنی نقش مهمی دارند. رونالدو بدن آماده‌ای دارد، اما مسی از هر دو فاکتور به مقدار بیشتری بهره‌مند نشان می‌دهد و این موضوع او را در موضع برتری قرار داده است.

بازیکن فعلی السد قطر در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی «مووی استار پلاس» اسپانیا با تکذیب مصاحبه‌ای که از جانب وی در «نیو عرب» منتشر شده بود، گفت: در ترجمه چیزی که من به «نیو عرب» گفته بودم، اشتباهی صورت گرفته است. من در آن مصاحبه گفتم که دو نوع سرعت در فوتبال وجود دارد که یکی از آنها جنبه سرعت فیزیکی است که مسی و رونالدو از این حیث برابر هستند. سپس سرعت برقراری ارتباط با هم‌تیمی‌ها هست که لئو از این لحاظ در سطح بالاتری به نسبت به کریس قرار دارد.

وی افزود: کریستیانو بازیکنی است که به نظر نمی‌رسد از جنبه ارتباط با بازیکنان در زمین مسابقه بازیکن بهتری باشد. رونالدو کلاً بازیکنی نیست که خیلی اهل پاس دادن باشد و به‌همین خاطر از نظر من مسی بهترین بازیکن جهان است. لیونل هر دو جنبه سرعت را دارد و هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ برقراری ارتباط با بازیکنان حین بازی عالی است. من هرگز به لحاظ هوشی این دو را مقایسه نکرده‌ام و نگفته‌ام که رونالدو هوش کمتری دارد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت