خانه / اخبار فوتبال ایران / عمومی / مانچینی: فکر نمی‌کنم شانس‌مان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان زیاد شده باشد

مانچینی: فکر نمی‌کنم شانس‌مان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان زیاد شده باشد

مانچینی: فکر نمی‌کنم شانس‌مان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان زیاد شده باشد

سرمربی تیم فوتبال اینتر از پیروزی خانگی تیمش برابر ناپولی ابراز خرسندی کرد اما اعتراف کرد که فکر نمی‌کند شانس تیمش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده باشد.

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال اینتر شب گذشته (شنبه) با پیروزی 2 بر صفر برابر ناپولی در هفته سی‌و‌سوم سری A نه تنها لطف بزرگی در حق یوونتوس صدرنشین انجام داد و این تیم را به پنجمین قهرمانی متوالی‌اش نزدیک‌تر کرد، بلکه خودش هم به کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده نزدیک‌تر شد.

روبرتو مانچینی، سرمربی نراتزوری که تیمش اکنون با 61 امتیاز (سه امتیاز کمتر از رم) در رده چهارم جدول قرار دارد، پس از بازی به شبکه‌های اسکای اسپورت ایتالیا و مدیاست گفت: این بازی از آن بازی‌هایی بود که در آن همه کارشان را خوب انجام دادند. در 20 تا 25 دقیقه ابتدایی، ناپولی بازی را تحت‌کنترل داشت و با پاسکاری‌هایش برای ما دردسرساز شد، اما در نهایت پیروزی حق ما بود. زمانی که کندوگبیا شروع به بازی کرد و دیگر بیش از اندازه عقب نمی‌نشست، روند بازی عوض شد. البته شما تا زمانی که با مدافعان‌تان ریسک نکنید، نمی‌توانید تیمی مانند ناپولی را شکست دهید. کندوگبیا بازیکن جوانی است و هنوز زمان نیاز دارد تا با شرایط بازی در سری A خو بگیرد، هرچند که سری  A تورنمنت سختی است.

مائورو ایکاردی با گلی که به ناپولی زد، شمار گل‌‌هایش را در این فصل از سری A به 15 گل رساند که البته هنوز این رقم نصف گل‌هایی است که هموطن او، گونسالو ایگواین در ناپولی به‌ثمر رسانده است.

مانچو ادامه داد: یک بازیکن حتی در سن 31 سالگی هم می‌تواند پیشرفت داشته باشد، پس مائورو هم همیشه می‌تواند روی بازی‌اش کار کند و آن را ارتقا دهد. او همیشه یک بازیکن 20 گله بوده است. من فکر می‌کنم که ایکاردی و استوان یووتیچ در برخی مقاطع از فصل جاری می‌توانستند بهتر کار کنند، چون آنها قابلیت‌هایی متفاوتی دارند پس می‌توانند در کنار هم بازی کنند. آنها این بار کارشان را خوب انجام دادند، اما پیش از این تا این اندازه خوب نبودند. برابر تیمی مانند ناپولی شما باید کاملاً تمرکز داشته باشید در حالی که در بازی قبلی‌مان برابر تورینو ما سهل‌انگاری کردیم و دچار اشتباه شدیم. همه این‌ها بخشی از فرآیند رشد تیم است.

اینتر برابر ناپولی تنها 32 درصد از زمان بازی مالکیت توپ را در اختیار داشت. با این شرایط آیا می‌توان گفت که نراتزوری در خانه با تاکتیکی مبتنی بر ضدحملات بازی کرده است؟ مانچو در پاسخ به این سؤال گفت: من در این مورد اظهارنظر نمی‌کنم. زمانی که شما برابر تیمی که بهتر پاسکاری می‌کند قرار می‌گیرید، باید فضاهای حرکت آن تیم را محدود کنید. ناپولی کار زیادی انجام نداد که شایسته رسیدن به گل باشد.

آیا اینتر می‌تواند به کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده امیدوار باشد. مانچینی در پاسخ به این سؤال هم گفت: فکر نمی‌کنم که ما شانس‌مان را آنقدرها افزایش داده باشیم، اما باید تا آخرین لحظه تلاش‌مان را انجام دهیم و ببینیم در هفته پایانی لیگ کجای جدول هستیم. در طول فصل برخی نتایج منفی در کارنامه‌مان ثبت شد که حق‌مان نبود. ما تا ششم ژانویه صدرنشین جدول بودیم. در پایان فصل باید دید که بابت بازی‌های که امتیازات‌شان را از دست دادیم افسوس می‌خوریم یا نه.

مانچینی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا خاطره درگیری لفظی‌اش با مائوریتسیو ساری، سرمربی ناپولی در بازی نیم‌فصل نخست دو تیم را از یاد برده است، عنوان کرد: ما با هم دست دادیم و عکاسان هم 50 عکس از آن صحنه گرفتند. چرا باز هم این سؤال را می‌پرسید؟ متشکرم و خداحافظ

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *