خانه / خبرهای فوتبال خارجی / انریکه: امیدوارم حضور در لیگ قهرمانان روی رئال و اتلتیکو فشار بیاورد

انریکه: امیدوارم حضور در لیگ قهرمانان روی رئال و اتلتیکو فشار بیاورد

انریکه: امیدوارم حضور در لیگ قهرمانان روی رئال و اتلتیکو فشار بیاورد

سرمربی کاتالان‌ها بر اهمیت پیروزی تیمش برابر خیخون تأکید و ابراز امیدواری کرد که حضور دو رقیب اصلی شاگردانش در لیگ قهرمانان از تمرکز آنها روی لالیگا بکاهد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوئیس انریکه پس از پیروزی 6 بر صفر بارسلونا مقابل اسپورتینگ خیخون که آبی‌و‌اناری‌‌ها را در صدر جدول رده‌بندی لالیگا نگه داشت به خبرنگاران گفت: بازیکنانی که در نیمه اول به میدان رفتند، سرحال بودند اما یک جای کارشان در خلق موقعیت‌های گلزنی در نقاط حساس زمین می‌لنگید. یک بازیکن باید در زمین جای‌گیری خوبی داشته و آماده واکنش نشان دادن به هر اتفاقی باشد. بازی در حال کشیده شدن به وضعیت خطرناکی بود. در نیمه دوم بازی‌مان سرعت بیشتری داشت و پاس‌کاری‌مان بهتر شد. زمانی که 3 بر صفر پیش افتادیم، بازی کم و بیش دیگر تمام شد و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد دیگر مهم نبود. یک پیروزی بزرگ مانند این، روحیه بازیکنان را افزایش می‌دهد اما من امیدوارم که خیخون بتواند خودش را نجات دهد چون در این فصل بسیار خوب بازی کرد.

انریکه افزود: ترجیح می‌دهم روی نکات مثبت بازی تمرکز کنم. ما یک بازی خانگی و دو بازی خارج از خانه دیگر داریم. اگر ما می‌خواهیم قهرمان لیگ شویم نباید، اشتباه کنیم. کار آسان نخواهد بود. یک هفته فرصت داریم تا برای بازی‌ بعدی‌مان آماده شویم و در برخی بخش‌ها خودمان را ارتقا دهیم.

سرمربی کاتالان‌ها درباره حضور اتلتیکومادرید و رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان اروپا و اینکه آیا این موضوع از تمرکز آنها روی بازی‌های‌شان در لالیگا نمی‌کاهد، عنوان کرد: دوست دارم اینگونه باشد که آنها فشار هر سه روز یک مرتبه بازی کردن را احساس کنند اگرچه این اتفاق برای ما در فصل گذشته رخ نداد. بارسلونا از نظر فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارد. امیدوارم که این فشار این بار به نفع ما باشد.

انریکه درباره مثلث سوارز، مسی و نیمار هم تأکید کرد: اینکه کار سه مهاجم ما در خط حمله به بار بنشیند مستلزم همکاری همه بازیکنان است. این سه نفر خطرناک هستند اما پیروزی تیم حاصل تلاش تمام اعضای تیم است.

مصدومیت سرخی روبرتو، هافبک بارسلونا موضوع دیگری بود که انریکه به آن اشاره داشت. او گفت: ضربه‌ای به زانوی او خورده است و به همین دلیل مجبور شدم او را از زمین بیرون بیاورم. ارزش نداشت که ریسک کنیم و او را در زمین بازی نگه داریم.

سرمربی پیشین سلتاویگو درباره مهاجم برزیلی تیمش، نیمار که مدتی است مورد انتقاد واقع می‌شود، هم اظهار داشت: نیمار واقعاً مسئولیت‌پذیری است. او یک بازیکن طراز اول است که همیشه تلاش می‌کند تمام تلاشش را برای تیم انجام دهد. او هرگز از زیر بار مسئولیت شانه خالی نمی‌کند، همیشه جنگیده و حریفان ما را تحت فشار قرار داده است. از واکنشی که هواداران به بازی او نشان دادند خوشحالم.

در جریان بازی به نظر می‌رسید که جرارد پیکه، مدافع میانی کاتالان‌ها هم دچار مصدومیتی جزئی شده است. انریکه درباره وضعیت بازیکن اسپانیایی تیمش عنوان کرد: او از ناحیه کشاله ران دچار مصدومیتی جزئی شده است و به نظر نمی‌رسد که مشکلش جدی باشد.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *