خانه / خبرهای فوتبال خارجی / با شکست ناپولی ؛ یوونتوس برای پنجیم سال متوالی قهرمان سری آ شد
juventus logo

با شکست ناپولی ؛ یوونتوس برای پنجیم سال متوالی قهرمان سری آ شد

با شکست ناپولی ؛ یوونتوس برای پنجیم سال متوالی قهرمان سری آ شد

با شکست ناپولی مقابل رم، یوونتوس در فاصله سه هفته مانده به پایان سری آ، برای سی و دومین بار اسکودتو را از آن خود کرد.

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، هفته سی و پنجم فوتبال ایتالیا، به کام یوونتوس تمام شد و یاران آلگری موفق شدند قهرمانی خود را در سری آ مسجل کنند.

یوونتوس شب گذشته در آرتمیو فرانکی، با نتیجه ۲-۱ از سد فیورنتینا گذشت، تا اختلاف را در صدر جدول بیشتر کند، ناپلی ها هم برای عقب انداختن قهرمانی یوونتوس، چاره ای جز برد مقابل رم نداشتند، اما تیم ساری در کسب سه امتیاز ناکام ماند تا یوونتوس قهرمانی خود را جشن بگیرد.

عصر دوشنبه آ اس رم در ورزشگاه خانگی خود المیپکو میزبان ناپولی بود، هر دو تیم تمایل زیادی داشتند تا سه امتیاز را کسب کنند، ناپولی می خواست قهرمانی یوونتوس را به تاخیر بیندازد و کورسوی امید خود را زنده نگاه دارد، رم هم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا تلاش می کند.

بازی در نیمه اول چنگی به دل نزد، و کمتر شاهد موقعیت خطرناک روی دروازه ها بودیم، اما در نیمه دوم شرایط تغییر کرد و دو تیم با ریسک بیشتری توپ را به گردش در آوردند.

رم بیشتر دل به ضدحملات بسته بود ولی ناپولی با میل بیشتری به سمت دروازه حریف گام برمیداشت، تیم ساری به چند موقعیت نسبتاً خوب دست یافت که بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر بی دقت بودند. در حالی که بازی تا دقایق پایانی بدون گل دنبال می شد و همگان تصور نتیجه تساوی را داشتند، حرکت ترکیبی دیدنی بازیکنان رم در دقیقه ۸۹ منجر به گل شد.

پس از رد و بدل شدن چند پاس، پاس صلاح به ناینگولان رسید و این بازیکن بلژیکی با یک بغل پای فنی، دروازه رینا را باز کرد تا عملاً ناپولی شانسی برای قهرمانی نداشته باشد.

در نهایت این بازی با یک گل به سود رم به پایان یافت، تا رویای قهرمانی ناپولی بعد از چند دهه، از بین برود.

رم هم با این سه امتیاز، در فاصله دو امتیازی ناپولی قرار گرفت و حتی این شانس را دارد تا نایب قهرمانی را از آن خود کند و سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا را بگیرد.

به این ترتیب، یوونتوس که فصل را اصلاً خوب شروع نکرده بود و همگان تصور می کردند، دوران سلطنت آنها در فوتبال ایتالیا به پایان رسیده، برای پنجمین بار متوالی اسکودتو را از آن خود کرد.

این سی و دومین قهرمانی یوونتوس در رقابت های سری آ به حساب می آید.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *