خانه / خبرهای فوتبال خارجی / مارادونا:ناپولی اگر می‌توانست پول خرج کند وضعیت بهتری داشت
۱۴۱۱۱۱۱۸۴۷۷۶۲_diego-maradona1

مارادونا:ناپولی اگر می‌توانست پول خرج کند وضعیت بهتری داشت

مارادونا:ناپولی اگر می‌توانست پول خرج کند وضعیت بهتری داشت

اسطوره فوتبال آرژانتین و باشگاه ناپولی بانوی پیر را شایسته کسب پنجمین اسکودتوی متوالی‌اش دانست، اما خوش‌شانسی را به‌عنوان اولین فاکتور در موفقیت بانوی پیر برای کسب این افتخار دانست.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، رؤیای ابتدای فصل دیه‌گو مارادونا درباره قهرمانی ناپولی در فصل جاری سری A بر باد رفت و این تیم باز هم نتوانست مانع قهرمانی بانوی پیر شود.

اسطوره فوتبال آرژانتین که در ماه‌های ابتدایی فصل معتقد بود تیم پیشین دوران بازیگری‌اش شانس زیادی برای کسب اسکودتو دارد، پس از قطعی شدن قهرمانی بیانکونری که نتیجه شکست ناپولی در خانه رم بود، به یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایتالیا گفت: یوونتوس استحقاق این اسکودتو را داشت، چون مدت طولانی است که خوب نتیجه می‌گیرد و امتیاز از دست نداده است. البته من باید این را هم باید بگویم که یوونتوسی‌ها بسیار خوش شانس هستند! حتی زمانی که من در ناپولی بازی می‌کردم هم یوونتوس اگر دو شوت به سمت چارچوب داشت با همان دو شوت چهار گل می‌زد! من ناله نمی‌کنم و فقط دارم از حقیقتی حرف می‌زنم که تمام ایتالیایی‌ها می‌دانند.

مارادونا ادامه داد: تفاوت واقعی میان دو تیم، نیمکت‌شان است. در بازی برابر رم، مائوریسیو ساری (سرمربی ناپولی) به نیمکتش نگاه کرد و دید به اندازه مکس آلگری روی آن مهره ندارد. ناپولی این فصل واقعاً قهرمانانه بازی کرد و بازی‌هایش بهتر از یووه بود، اما من باز هم تکرار می‌کنم که یوونتوسی‌ها خوش‌شانس هستند و اگر دو شوت به سمت چارچوب داشته باشند با همان شوت‌ها به گل می‌رسند. در این تیم بازیکنان زیادی هستند که می‌توانند روند بازی را تغییر دهند. پائولو دیبالا بیرون می‌أید و آلوارو موراتا به جایش به زمین می‌رود. همه آنها می‌دانند چطور باید گل بزنند. رقابت کردن با تیمی این چنین پرمهره و قوی سخت است. علاوه بر آنها هر بار که حریفان یوونتوس به دروازه این تیم می‌رسند با بوفونی روبه‌رو می‌شوند که انگار هنوز 18 ساله است. او این فصل واقعاً سرنوشت‌ساز بود.

کاپیتان پیشین آلبی‌سلسته تأکید کرد: من از خوش‌شانسی یوونتوس حرف می‌زنم، چون درونم چنین احساسی نسبت به یووه دارم، اما نمی‌توانم این واقعیت را که یوونتوس یک سرمربی فوق‌العاده و گروهی از بازیکنان طراز اول دارد، انکار کنم. این تیم واقعاً پرمهره است و این یعنی که برخلاف ناپولی می‌تواند مقاطع دشوار فصل را رد کند. ناپولی زمانی که می‌بایست، بازیکن نخرید و هواداران این را می‌دانند. من نه دوست اورلیو دلورنتیس (مالک باشگاه ناپولی) هستم و نه دوست هیچ مدیر دیگری. من فقط چیزی را می‌خواهم که برای ناپولی و طرفدارانش بهتر است. این فصل هواداران ناپولی انتظار چیزی بیش از این را داشتند. ناپولی در سال‌های اخیر نشان داده است که حتی بدون خرج کردن یک یورو هم می‌تواند تیمی بزرگ باشد، تصور کنید اگر آنها می‌توانستند پول خرج کنند، چه جایگاهی داشتند.

مارادونا در ادامه حرف عجیبی زد و گفت اینکه آنتونیو کونته قید ادامه حضور در نیمکت تیم ملی ایتالیا را زده است تا از فصل آینده سرمربی چلسی شود، به نظر او منزجرکننده و شرم‌آور است.

مارادونا در انتقاد از تصمیم سرمربی پیشین یوونتوس برای قبول هدایت چلسی در تابستان امسال، گفت: اتفاقی که افتاد منزجرکننده است. او هنوز سرمربی تیم ملی ایتالیا است و با چلسی قرارداد می‌بندد! این به نظر من شرم‌آور است.

اسطوره آلبی‌سلسته در پایان گفت که فوتبال کشورش دیگر مانند قبل بازیکنان بااستعداد ندارد. او اظهار داشت: فوتبال آرژانتین در حال عبور از مقطع وحشتناکی است و هیچ بازیکن خوبی در آن وجود ندارد که من بتوانم آن را به یک باشگاه ایتالیایی پیشنهاد بدهد. من بازی سوپرکلاسیکو را میان بوکاجونیورز و ریورپلاته دیدم، اما این بازی بیشتر شبیه یک بازی در سری B بود. ما دیگر مثل قبل در کشورمان بازیکنان بااستعداد نداریم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *