خانه / خبرهای فوتبال خارجی / بوفون: 2 فصل دیگر بازی می کنم

بوفون: 2 فصل دیگر بازی می کنم

بوفون: 2 فصل دیگر بازی می کنم

کاپیتان تیم فوتبال یوونتوس پس از قطعی شدن قهرمانی تیمش در سری A از تمایل خود برای ادامه دادن به دوران بازیگری‌اش خبر داد و پنجمین اسکودتو بانوی‌پیر را به هم‌تیمی مصدومش تقدیم کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، جان لوئیجی بوفون که پنجمین قهرمانی متوالی تیمش در سری A شب گذشته با باخت ناپولی رده دومی به رم مسجل شد، این قهرمانی را به هم‌تیمی‌اش کلودیو مارکیزیو که دو هفته پیش دچار پارگی رباط صلیبی و برای شش ماه خانه‌نشین شد، تقدیم کرد.

بوفون با توصیف پنجمین اسکودتوی تیمش در پنج فصل گذشته به‌عنوان زیباترین اسکودتویی که در دوران بازیگری‌اش برده است، به شبکه رای اسپورت گفت: اسکودتو را به چه کسی تقدیم می‌کنم؟ اول و مهمترین کسی که او را لایق این اسکودتو می‌دانم، مارکیزیوست و بعد از او تیم، باشگاه و هواداران. این زیباترین اسکودتو برای من است، چون به همان اندازه که اولین قهرمانی‌‌مان در سال 2012 مهیج بود، این قهرمانی غیرمنتظره و بسیار سخت بود. ما ارزش‌های فنی و اخلاقی‌مان را نشان دادیم، ارزش‌هایی که در بسیاری از تیم‌ها پیدا نمی‌شود.

کاپیتان تیم ملی ایتالیا ادامه داد: حتی زمانی که تیم پانزدهم جدول بودیم هم به بازگشت به کورس قهرمانی فکر می‌کردیم، اما برای اینکه بتوانیم این کار انجام دهیم باید آستین‌ها را بالا می‌زدیم و سخت کار می‌کردیم. هرچقدر که افکار و نگرش‌ تیم‌تان درست باشد، این فاکتورها ارزشی ندارند اگر شما بازیکنانی با غرور و هویت نداشته باشید که بتوانند چنین چیزهایی را درک کنند. انگیزه بخشی جدا نشدنی از این یوونتوس است، از هم‌تیمی‌‌های جوانم گرفته که به‌خوبی خودشان را با تیم هماهنگ کردند تا بازیکنان مسن‌تر که با شخصیت و پختگی رفتار کردند و همه ما در کنار هم توانستیم تاریخ‌ساز شویم.

بوفون که در این فصل رکورد طولانی‌ترین کلین‌شیت را در تاریخ سری A شکست، می‌‌گوید هنوز فکر نمی‌کند که زمان بازنشستگی‌اش فرا رسیده باشد و اینکه احتمالاً پس از جام جهانی 2018 دستکش‌هایش را آویزان کند.

سنگربان بانوی پیر تأکید کرد: رکورد من در مقطعی خوب از دوران بازیگری‌ام رقم خورد و نتیجه کمک هم‌تیمی‌هایم بود. اگر من در تیمی بزرگ نبودم هرگز نمی‌توانستم چنین رکوردی را برجای بگذارم. تشکر ابدی از همه آنها به‌خاطر کمک به من برای رقم زدن یک فصل مهم در دوران بازیگری‌ام. این رکورد شخصی است، اما ما باید تمام بازیکنان را مسبب این موفقیت بدانیم.

بوفون در پاسخ به این سؤال که آیا این شانس را دارد که قبل از بازنشستگی، قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند، گفت: فکر می‌کنم بتوانم دو فصل دیگر بازی کنم و مسلماً اگر برای کسب چنین موفقیت‌هایی انگیزه نداشتم اکنون اینجا نبودم و بازنشسته شده بودم. فکر می‌کنم که برای رسیدن به اهدافم آدمی کاملاً واقع‌بین هستم و تصور نمی‌کنم که با عملکردم در زمین بازی تاالان کسی را سرافکنده باشم.

کاپیتان راه‌راه‌پوشان تورین در پایان درباره بازی تیمش برابر میلان در فینال جام حذفی ایتالیا که روز یکم خرداد برگزار می‌شود، عنوان کرد: جام حذفی هم برای ما جام مهمی است که سال گذشته پس از سال‌ها موفق به کسب آن شدیم. در یوونتوس من در جام حذفی بارها شکست در فینال را تجربه کردم و باید برای فینال بعدی آماده باشیم، چرا که میلان در تک‌بازی‌ها می‌تواند هر تیمی را شکست دهد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *