خانه / خبرهای فوتبال خارجی / پیکه:رئال شانس زیادی برای فینالیست شدن دارد
pique 1

پیکه:رئال شانس زیادی برای فینالیست شدن دارد

پیکه:رئال شانس زیادی برای فینالیست شدن دارد

جرارد پیکه

مدافع میانی تیم فوتبال بارسلونا با وجود جنگ لفظی که از مدت‌ها پیش با همتایش در رئال مادرید آغاز کرده است، گفت با او مشکلی ندارد و اینکه حاضر است برای صرف شام با وی سر یک میز بنشیند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، جرارد پیکه می‌‌گوید با همه طعنه‌ و کنایه‌هایی که در فضای مجازی نثار آلوارو آربلوا کرده است، از وی کینه به دل ندارد و حاضر است با مدافع میانی رئال مادرید روبه‌رو شود. نشریه مارکا با پیکه مصاحبه‌ای مفصل و صمیمانه انجام داده که در بخشی از آن مدافع بارسا درباره رابطه‌اش با آربلوا هم صحبت کرده است. این مصاحبه را در ادامه می‌‌خوانید:

* مارکا: آیا دو پیروزی پرگل اخیر بارسلونا، سبب شده که فشار از روی بارسلونا برداشته و این تیم از بحران خارج شود؟
پیکه: ما دو نتیجه بسیار خوب گرفته‌ایم، نتایجی قاطع و پرگل و برای اینکه این فصل دوگانه کسب کنیم چهار بازی رسمی دیگر داریم که باید آنها را هم ببریم. این هدف ماست و تا پایان فصل برای رسیدن به آن تلاش خواهیم کرد.

*‌ فکر می‌کنی که بازیکنان بارسا توانسته‌اند اعتمادبه‌نفس‌شان را احیا کنند؟
بله، بازی ما تقویت شده است. ما از برهه سختی گذر کردیم و نتایج برخلاف خواسته‌‌مان رقم خوردند، اما من می‌دانم که ما آنقدرها هم بد بازی نکردیم که مستحق چنان نتایج بدی باشیم.

* اگر رئال مادرید فاتح لیگ قهرمانان شود، این اتفاق قهرمانی دوگانه بارسلونا در اسپانیا را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؟
دوگانه قهرمانی هدف ماست و برای رسیدن به آن باید تلاش فراوانی انجام دهیم. هنوز چهار بازی دیگر برابر تیم‌های سرسخت داریم، اما این هدف ماست و هر سال می‌خواهیم دوگانه را ببریم.

* آیا حضور رئال و اتلتیکومادرید در لیگ قهرمانان اروپا و خستگی ناشی از آن، در کورس قهرمانی لالیگا به نفع بارسلونا خواهد بود؟
برخی مردم می‌گویند بهتر است که هر سه روز بازی کنیم و برخی دیگر باور دارند که استراحت داشتن به شما کمک می‌کند. چیزی که اغلب به آن اشاره نمی‌شود مسئله انگیزه برای بردن جام‌هاست، مسئله انگیزه برای تلاش کردن از دقیقه اول تا دقیقه 90 هر بازی است. ما فقط و فقط باید روی توانایی‌های خودمان تکیه کنیم.

* نظرت درباره بازی‌های نیمه نهایی لیگ قهرمانان چیست؟
در بازی اول (منچسترسیتی – رئال‌ مادرید)، هر دو تیم بسیار محافظه‌‌کارانه بازی می‌کردند و به‌دنبال تساوی بودند و به‌نظر می‌رسید که به تساوی بدون گل راضی هستند. در بازی دوم اما مسابقه فشرده‌تر بود و اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ در سطح بالایی بازی می‌کردند. اتلتیکو در 15 دقیقه ابتدایی که به‌نظر می‌رسید بایرن‌ مونیخ با تردید بازی می‌کند، کار خود را انجام داد.

* به نظرت کدام ‌تیم‌ها بیشترین شانس را برای صعود به فینال دارد؟
به‌نظر من در بازی من‌سیتی رئال مادرید، شانس رئال‌ بیشتر است. در بازی دیگر هم اتلتیکو اگرچه نتیجه خوبی در دیدار رفت گرفته، اما کارش بسیار سخت است، چون بایرن‌مونیخ در بازی برگشت فشار بیشتری خواهد آورد.

* سرخیو راموس و گوتی اخیراً بارسلونا را تیمی وحشت‌زده و عصبی توصیف کرده‌اند.
بهتر است درباره چیز دیگری حرف بزنیم. آنها می‌خواهند خبرساز شوند و کارشان را به‌همین راحتی انجام می‌دهند. چنین شرایطی هرگز وجود نداشته است، آنهم در سال‌هایی که ما جام می‌بریم.

* آیا حاضری با آربلوا شام بخوری؟
بله مشکلی نیست، چون من پیش از این هم بارها با او شام خورده‌ام.

* فکر نمی‌کنی وضعیتی که میان تو و آربلوا به وجود آمده بیشتر شبیه یک نمایش رسانه‌‌ای است تا یک مشکل واقعی؟
نمی‌دانم، اما هرچه هست این یک مسئله ورزشی نیست، پس بیایید درباره فوتبال صحبت کنیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *