پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 14802 13 اردیبهشت 1395 ساعت [ 14:09 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

عدم برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال قوت گرفت

جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال دقایقی پیش به پایان رسید.

عدم برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال قوت گرفت

جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال دقایقی پیش به پایان رسید.

سایت تیفوسی به گزارش وب سایت نود، در این جلسه که ظاهرا با تنش هایی بین علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال و شهاب الدین عزیزی خادم عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و کاندیدای رد صلاحیت شده همراه بوده، دو مصوبه مهم داشته است.

اول اینکه رئیس فدراسیون فوتبال بر اساس دو سوم آرای اعضای مجمع انتخاب می شود و این بر اساس نص صریح اساسنامه است. در واقع اگر در دور اول دو سوم آرای مجمع برای کسی جمع نشود، مجمع این فرصت را دارد چند دور دیگر هم رای گیری کند اما شرط دوسوم پابرجا باقی خواهد ماند و اگر نامزدی در دورهای بعدی هم به دو سوم آرا نرسد انتخابات ۱۸ اردیبهشت بی نتیجه باقی می ماند و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال می تواند تنفس چندماهه برای برگزاری مجدد انتخابات و ثبت نام های جدید بدهد.

مصوبه دوم این است که تا زمانی که هیات دولت تاییدیه اساسنامه فدراسیون فوتبال را ندهد، انتخابات برگزار نشود. هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، دستور شفاهی وزارت ورزش و جوانان را ملاک قرار نمی دهد و مهم مصوبه دولت یا تعهد کتبی وزارت ورزش است.

به این ترتیب اگر مصوبه هیات دولت یا ضمانت کتبی وزارت ورزش درباره اساسنامه نرسد، انتخابات برگزار نمی شود. به احتمال زیاد در یک هفته آینده هم این مصوبه نمی رسد و به همین دلیل به نظر نمی ر سد انتخابات روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۵ برگزار شود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت