خانه / خبرهای فوتبال خارجی / درآمد لسترسیتی از قهرمانی در لیگ برتر

درآمد لسترسیتی از قهرمانی در لیگ برتر

درآمد لسترسیتی از قهرمانی در لیگ برتر

شاهکار شاگردان کلودیو رانیری برای فتح سخت‌ترین لیگ باشگاهی دنیا در رقابت با ثروتمندترین باشگاه‌های جهان، برای این تیم عواید مالی قابل توجهی به همراه خواهد آورد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه لسترسیتی به لطف قهرمانی‌اش در فصل جاری لیگ برتر انگلیس، حداقل 170 میلیون پوند به خزانه خود اضافه خواهد کرد.

به نوشته نشریه دیلی‌میل، شرکت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل آینده که یکی از پاداش‌‌های قهرمانی لسترسیتی در لیگ برتر است، برای این تیم 9.3 میلیون پوند به ارمغان خواهد آورد، ضمن اینکه کسب هر پیروزی در آن رقابت‌ها 1.2 میلیون پوند به این رقم خواهد افزود. حتی تساوی در مهمترین تورنمنت باشگاهی جهان نیز برای روباه‌ها بدون پاداش نخواهد بود و آنها بابت تقسیم امتیازات با حریفان‌شان هم 390 هزار پوند در‌آمد خواهند داشت.

به این رقم باید سهم قابل توجهی که لسترسیتی از قرارداد سه ساله‌ شرکت تلویزیونی BT Sport برای خرید حق پخش بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا منعقد کرده است را هم افزود که مجموع کل این رقم 897 میلیون پوند است. سهم لیگ برتر انگلیس از این درآمد برای فصل 17-2016، 75 میلیون خواهد بود که 40 درصد آن به روباه‌ها تعلق خواهد گرفت.

این بدان معناست که اگر لسترسیتی در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا حتی یک امتیاز هم کسب نکند، باز هم رقمی معادل 40 میلیون پوند درآمد خواهد داشت.

بیشترین پاداشی هم که شاگردان رانیری در این فصل می‌گیرند بابت قهرمانی‌شان در لیگ برتر انگلیس است که 90 میلیون پوند به خزانه آنها واریز خواهد کرد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *