خانه / اخبار فوتبال ایران / کفاشیان: انتخابات قطعاً برگزار می‌شود و امیدوارم رئیس جدید انتخاب شود

کفاشیان: انتخابات قطعاً برگزار می‌شود و امیدوارم رئیس جدید انتخاب شود

کفاشیان: انتخابات قطعاً برگزار می‌شود و امیدوارم رئیس جدید انتخاب شود

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مطمئن هستم که انتخابات برگزار خواهد شد و در این مورد با اعضای مجمع هم صحبت کرده‌ام.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان در حاشیه مراسم رونمایی از پیراهن‌های جدید تیم ملی ایران در مورد دلیل انتخاب برند جیووا به عنوان برند جدید پیراهن‌های تیم ملی فوتبال ایران گفت:ما حدود 6 ماه با برندها و کارگزاران مختلف در این زمینه صحبت و مذاکره کردیم. نمونه‌های مختلفی را دریافت کرده و سوالات زیادی را انجام دادیم تا بهترین پیشنهاد را به دست آوریم. پیشنهادهای مختلفی به کمیته بازاریابی در این مورد داده شد که در نهایت استفاده از برند جیووا در این کمیته مطرح و تصویب شد.

وی اضافه کرد: جیووا، برندی معتبر بوده و با کشورهای مختلف کار می‌کند. اگرچه این برند در حد برندهای خیلی مطرح دنیا نیست اما نباید فراموش کنیم که برندهای مطرح به دلیل وابستگی که به استکبار جهانی دارند پا جلو نگذاشتند. ما با مسئولان شرکت جیووا شرط گذاشتیم که اگر کیفیت لباس‌هایشان پایین باشد آنها را دریافت نکرده و حتی بتوانیم قرارداد را فسخ کنیم.

کفاشیان در پاسخ به این پرسش که تکلیف برند قبلی که با تیم‌های ملی کار می‌کرد چه می‌شود، تصریح کرد: از زحماتی که برند قبلی کشید بسیار تشکر کردیم اما باید بگویم شرایطی که برند جدید گذاشته از برند قبلی بهتر است. آنها هم پول پیش داده و هم جنس‌هایشان را با مبلغ بسیار پایین در اختیار ما قرار می‌دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا کادرفنی از این لباس‌ها رضایت دارد، گفت: اینها بهترین جنس‌های موجود برای مسابقات مختلف است و اگر غیر از این باشد ما جنس‌ها را برگشت خواهیم داد ضمن اینکه فراموش نکنید کادرفنی فقط جنس خوب می‌خواهد و به نام برند توجه چندانی ندارد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان تیم ملی مراسم امروز را تحریم کرده‌اند و قرار نیست شرکت کنند، گفت:  تحریمی در کار نیست. بازیکنانی که در ایران هستند حتما در مراسم شرکت خواهند کرد، کی‌روش هم مخالف همکاری ما با این اسپانسر نیست و او هم قبول کرده است.

وی درباره جلسه‌ امروزش با وزیر در فدراسیون فوتبال و اینکه آیا این جلسه در مورد بحث مجوز برای برگزاری انتخابات بوده است، ادامه داد: وزیر از نزدیک فدراسیون رد می‌شد و در فدراسیون حاضر شد و نشستی را با ما برگزار کرد. ما هم گزارش کاملی در خصوص انتخابات به او ارائه دادیم و مشکلی هم برای برگزاری انتخابات وجود ندارد. یه نفع فوتبال کشورمان است که انتخابات شنبه برگزار شود تا رئیس و هیئت رئیسه جدید کار خودشان را شروع کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: هر یک از این کاندیداها انتخاب شوند کارشان را ادامه خواهند داد و چنانچه مشکلی در انتخابات باشد مجمع در همان مراسم مشکل را حل می‌کند. انشاءالله مشکلی برای انتخاب رئیس پیش نخواهد آمد و هرکس بیشتر رای بیاورد انتخاب خواهد شد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا مطمئن است انتخابات برگزار خواهد شد و این احتمال وجود ندارد این مراسم به تعویق افتاده و کار به جایی برسد که او مجددا برای ریاست فدراسیون ثبت‌نام کند، گفت: من مطمئن هستم که انتخابات برگزار خواهد شد و در این مورد با اعضای مجمع هم صحبت کرده‌ام. مطمئن باشید اگر 10 بار دیگر هم ثبت‌نام صورت گیرد من ثبت‌نام نخواهم کرد. اگر قرار باشد انتخابات برگزار نشود به نفع فوتبال کشورمان نیست. خوب نیست که فدراسیون بلاتکلیف باشد و این مسئله به فوتبال ما ضربه می‌زند.

وی درباره اینکه کشاندن انتخابات به دور دوم با قوانین مختلفی مواجه خواهد شد، گفت در اساسنامه فیفا آمده در دور اول، دوسوم آرا رعایت می‌شود و در دور دوم 1+50 خواهد بود اما 4 سال قبل هم یک رای نیاز داشتیم که به دور سوم برسد و در صورتجلسه هم آمده که با 1+50 رای انتخاب شدم. به هر حال اساسنامه این موضوع را در نظر نگرفته است.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا پس از رفتنش از فدراسیون دلش برای فوتبال تنگ خواهد شد، گفت: به هیچ عنوان اما دلم برای شما خبرنگاران تنگ می‌شود!

کفاشیان در ادامه راجع به شکایت فدراسیون از صداوسیما و اینکه تکلیف این قضیه بعد از رفتن او چه می‌شود، تصریح کرد: پیش از این فدراسیون در موارد مختلف شرایط ما را قبول نداشت اما رفته رفته به توافقاتی رسیدیم و قرار است در آینده جلساتی را نیز در این راستا برگزار کنیم. ما نمی‌خواهیم مثلا وقتی صداوسیما 100 میلیون درآمد دارد ما 200 میلیون بخواهیم، هرچقدر حق فوتبال است بدهد. با آمدن رئیس جدید حتما در این مورد جلساتی برگزار خواهد شد و من هر کمکی از دستم برآید برای رسیدگی به این مسئله انجام خواهم داد تا کمکی به فوتبال کرده باشم.

وی در مورد اینکه چنانچه بعد از انتخابات به این مسئله اعتراض شود که چرا اساسنامه تصویب نشده است و در آن صورت تکلیف چه خواهد بود عنوان کرد: بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در فوتبال مجمع است که از وزیر و معاون گرفته تا … در آن عضویت دارند. اگر مجمع تصمیم بگیرد این تصمیم مورد تایید فدراسیون و فیفا است و کسی نمی‌تواند به آن اعتراض کند بعد از برگزاری مجمع پیش رو اصلاح اساسنامه صورت خواهد گرفت و امور تصویب اساسنامه نیز انجام می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به خبر درگیری علیرضا اسدی و منصور قنبرزاده گفت: این مسائل پیش می‌آید. به هر حال بعضی وقت‌ها افراد عصبانی هستند و ممکن است در این مواقع به یکدیگر پرخاش کنند اما بحث آن طور نبوده که بخواهد به زد و خورد و جدا کردن آنها برسد. خوشبختانه آنها در حال حاضر مشکلی ندارند.

کفاشیان درباره هشدار دادستان درباره تخلفاتی که از سوی بعضی ورزشکاران صورت می‌گیرد و آیا در این مورد نامه‌ای به دست او رسیده است، توضیح داد: نه نامه‌ای به دستم نرسیده است. به نظر من هشداری که در این زمینه داده می‌شود باید ورزشکاران آویزه گوش خود کرده و این تذکرات را جدی بگیرند. این تذکرات درست است چرا که در ورزش باید کار اخلاقی و فرهنگی شاهد باشیم و نه مسائل غیراخلاقی.

وی در مورد اینکه برنامه‌ای برای حل مشکل اخلاقی ورزشکاران دارد، گفت: یکی از مواردی که از سوی فیفا تایید شده فعالیت رکن قضایی است که اگر این مسئله در مجمع به تصویب برسد رئیس فدراسیون هم نمی‌تواند این رکن قضایی را برکنار کند و در واقع آنها مسئول رسیدگی به همه امور هستند، این خودش یک حُسن بزرگ است.

کفاشیان درباره اینکه پس از رفتن او چه کسی در فدراسیون می‌خندد، گفت: خنده درمانی من فایده نداشت و امیدوارم رئیس بعدی گریه درمانی کنند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *