پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 15177 17 اردیبهشت 1395 ساعت [ 18:46 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فغانی: سطح فوتبال و مربیان ما در چه‌سطح است که برای داوران هجمه ایجاد می‌کنند؟!

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت: باید ببینیم سطح فوتبال و مربیان ما چقدر است که این‌قدر از داوران ایراد می‌گیرند

فغانی: سطح فوتبال و مربیان ما در چه‌سطح است که برای داوران هجمه ایجاد می‌کنند؟!

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت: باید ببینیم سطح فوتبال و مربیان ما چقدر است که این‌قدر از داوران ایراد می‌گیرند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا فغانی در گفت‌وگو با برنامه ورزش و مردم در خصوص قضاوتش در المپیک 2016 ریو اظهار داشت: قبلاً هم گفته‌ام فقط انتخاب شدن برای قضاوت در این رقابت‌ها مهم نیست، بلکه مهم عملکرد خوب داشتن است. من تلاش می‌کنم بتوانم قضاوت خوبی در المپیک داشته باشم، فرق نمی‌کند یک بازی باشد یا چند بازی، مهم این است که بهترین عملکرد و بالاترین سطح را داشته باشیم.

وی افزود: توقع از ما بالاست و امیدوارم که بتوانیم از حیثیت داوری‌مان دفاع کنیم، مسلماً داوری ما ظرفیت بالایی در آسیا و حتی در دنیا دارد و هرچقدر ناملایمتی‌ها روی من بیشتر باشد باعث می‌شود با انگیزه بیشتری تلاش کنم.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان درباره اینکه در المپیک چند قضاوت به او سپرده خواهد شد، تصریح کرد: مهم این است که ما بتوانیم در بازی‌هایی که به ما اعتماد می‌شود بهترین عملکرد را داشته باشیم و این اعتماد را در مسئولان تصمیم‌گیرنده به وجود بیاوریم که قضاوت‌های بیشتری به ما بسپارند.

فغانی خاطرنشان کرد: من و تیمم با آمادگی کامل راهی مسابقات المپیک خواهیم شد و امیدوارم بتوانیم در مراحل بالاتر هم قضاوت کنیم.

وی درباره شرایط سختی که در فوتبال ایران برای او به وجود آمده است، گفت: من به‌خاطر اینکه بیشتر در بازی‌های خارجی قضاوت کردم در این فصل کمتر قضاوت داخلی داشتم. کلاً اگر در ایران در دیدار پخش زنده قضاوت نداشته باشی کمتر دیده می‌شوی و امیدوارم این  فرهنگ در ایران کمتر دیده شود.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان درباره مقایسه او با روشن ایرماتوف تصریح کرد: واقعیت این است که ایرماتوف از سال 2003 داور بین‌المللی شد، اما من در سال 2009 بین‌المللی شدم. او تقریباً شش هفت سال بیشتر از من قضاوت بین‌المللی داشته است و از این لحاظ در دنیا به یک سمبل تبدیل شده است. من سعی می‌کنم از حضور داور بزرگی چون او تجربه کسب کنم و تجربیات خود را در سطوح بین‌المللی بالاتر ببرم تا ان‌شاءالله در تورنمنت‌های بین‌المللی و بالاتری قضاوت کنم، شاید به‌همین خاطر بوده که من در سال‌های اخیر توانستم چند تورنمنت بین‌المللی را قضاوت کنم.

فغانی همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به وعده‌ای که فریدون اصفهانیان در مورد در اختیار گذاشتن امکانات داوری در سال 91 به داوران داد چرا هنوز این اتفاق نیفتاده است، توضیح داد: اگر در همان مقطع این امکانات برای داوران خریداری می‌شد نهایتاً 200 میلیون هزینه می‌برد و در حال حاضر همه داوران از این امکانات برخوردار بودند. متأسفانه در این چندسال مسئله‌ای که در فوتبال ایران مد شده است قول دادن و عمل نکردن بوده، امیدوارم فردا در انتخابات افرادی که انتخاب می‌شوند بتوانند به قول‌هایی که دادند عمل کنند.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که به قضاوت داوران در لیگ پانزدهم چه امتیازی می‌دهد، یادآور شد: خوشبختانه همه بازی‌های اروپایی را از تلویزیون تماشا می‌کنند و به‌خوبی متوجه می‌شوند که چه اشتباهاتی در بازی‌های بسیار مهم از سوی داوران رخ می‌دهد و این اشتباه هیچ‌وقت از سوی رسانه‌ها به‌قدری که در کشور ما اتفاق می‌افتد بزرگ جلوه داده نمی‌شود. ما در فوتبال‌مان داوران خوبی داریم که به‌هرحال در بعضی از بازی‌ها نیز اشتباهات تأثیرگذار داشته‌اند، اما کلاً نمره قبولی می‌گیرند.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان تصریح کرد: ما اول باید ببینیم فوتبال‌مان در چه سطح است و مربیان‌مان در چه سطحی قرار دارند و آیا سطح آنها از داوران‌مان بالاتر است که این‌همه هجمه روی داوری ایجاد می‌کنند، به‌عقیده من سطح داوران ما در سطح فوتبال و مربیان‌مان است.

فغانی در پایان آرزو کرد که در فینال المپیک قضاوت کند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت