خانه / خبرهای فوتبال خارجی / ونگر: قهرمانی لسترسیتی، غیرمنتظره‌ترین اتفاق در دوران مربیگری‌ام در انگلیس بوده است

ونگر: قهرمانی لسترسیتی، غیرمنتظره‌ترین اتفاق در دوران مربیگری‌ام در انگلیس بوده است

ونگر: قهرمانی لسترسیتی، غیرمنتظره‌ترین اتفاق در دوران مربیگری‌ام در انگلیس بوده است

سرمربی توپچی‌های لندن از قهرمانی روباه‌ها در این فصل لیگ برتر انگلیس به‌عنوان رویدادی تحسین‌برانگیز یاد کرد و آن را بهانه‌ای برای به فکر فرو رفتن باشگاه‌های بزرگ انگلیسی دانست.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، آرسن ونگر به تمجید از اعضای باشگاه لسترسیتی، قهرمان زودهنگام لیگ برتر انگلیس پرداخت و موفقیت آنها را غیرمنتظره‌ترین و تحسین‌برانگیزترین رویداد در فوتبال انگلیس از آغاز دوران مربیگری‌اش در آرسنال دانست.

ونگر که مردانش یکشنبه هفته جاری در حساس‌ترین بازی از هفته سی‌و‌هفتم لیگ برتر انگلیس میهمان منچسترسیتی هستند، درباره لسترسیتی که هفته گذشته قهرمانی‌اش در لیگ برتر انگلیس در فاصله دو هفته به پایان فصل مسجل شد، گفت: از زمان آمدنم به انگلیس این غیرمنتظره‌ترین اتفاق و بزرگ‌ترین دستاوردی بوده است که در اینجا دیده‌ام. این یک رویداد تحسین‌برانگیز است و این واقعیت که قهرمانی لسترسیتی بر پایه روحیه تیمی و کار گروهی که مهمترین فاکتورهای فوتبال هستند بنا شده است، آن را حتی فوق‌العاده‌تر هم می‌کند.

ونگر ادامه داد: لسترسیتی در این فصل تنها سه بار شکست خورده و این آماری فوق‌العاده است. به سطح بالای رقبایی که ما اینجا در لیگ برتر داریم، نگاه کنید. قهرمانی لسترسیتی به شیوه‌ای غیرمعمول رقم خورده است و بهانه‌ای شد تا ما به فکر فرو برویم، چون این تیم با وجود درصد پایین تملک توپ موفق شد. این واقعاً غیرعادی است. نه زمان تصاحب توپ لسترسیتی زیاد بوده است، نه دقت پاسکاری این تیم بالا. با این حال لستر در دفاع قوی و در ضدحملات فوق‌العاده است. قهرمانی این تیم غیرمنتظره بود، اما اینکه آیا این اتفاق ادامه خواهد داشت و پایه‌گذاری دورانی جدید برای این تیم خواهد بود را نمی‌دانم.

دو شکست از سه شکست این فصل لسترسیتی در لیگ برتر توسط آرسنالی‌ها رقم خورده است، اما مردان ونگر در رقابت برای کسب عنوان قهرمانی تسلیم روباه‌ها شدند. ونگر تأکید کرد: بله ما دو بار لستر را شکست دادیم، اما قهرمانی این تیم بدان معناست که سایر باشگاه کارشان را به خوبی ما برای نتیجه گرفتن از لستر انجام ندادند. زمانی که شما قهرمان نمی‌شوید همیشه حسرت می‌‌خورید. برابر چهار تیم بالای جدول من فکر می‌کنم که ما در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم. ما در این فصل برابر تیم‌هایی که جزو چهار پنج تیم بالای جدول نبوده‌اند، امتیاز از دست داده‌ایم.

تیم فوتبال آرسنال یکشنبه از ساعت 19:30 میهمان منچسترسیتی است و این بازی در شرایطی برگزار می‌شود که توپچی‌های رده سومی با 67 امتیاز سه امتیاز بالاتر از من‌سیتی رده چهارمی هستند و منچستریونایتد 60 امتیازی هم با یک بازی کمتر در تعقیب دو تیم است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *