خانه / اخبار فوتبال ایران / قلعه‌نویی: جام‌های زیادی گرفته‌ام اما حفظ شرافتم در بازی با استقلال مهمتر بود

قلعه‌نویی: جام‌های زیادی گرفته‌ام اما حفظ شرافتم در بازی با استقلال مهمتر بود

قلعه‌نویی: جام‌های زیادی گرفته‌ام اما حفظ شرافتم در بازی با استقلال مهمتر بود

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: جام‌های زیادی کسب کرده‌ام اما این نوع شرافت از جام‌هایی که گرفتم بهتر بود.

سایت تیفوسی :امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برتری 3 بر 2 تراکتورسازی مقابل استقلال، اتفاقات حاشیه‌ای این بازی و … صحبت‌ کرد.

* تسنیم: از بازی روز گذشته آغاز کنیم…

از نتیجه بازی خوشحالم اما بیشتر از موضوع دیگری خوشحال هستم؛ جام‌های زیادی کسب کرده‌ام اما این نوع شرافت از جام‌هایی که گرفتیم بهتر و مهمتر بود. اگر بپرسند فلان سال چه تیمی قهرمان شد، باید به آمار مراجعه کرد اما همه کار شرافتمندانه مجید جلالی در دیدار فولاد خوزستان ــ ذوب‌آهن را به خاطر دارند. استقلالی‌ها به‌جای ناراحتی باید خوشحال باشند چون یک استقلالی دنبال شرافت فوتبالی بود. مگر سال اولی که در استقلال بودم مقابل استقلال اهواز جام قهرمانی را از دست ندادیم، آیا این داستان‌ها را راه انداختیم؟ چند سال بعد که سرمربی تیم ملی شدم، کریم بوستانی مربی وقت استقلال اهواز را با خودم به تیم ملی بردم. فوتبال به این قشنگی‌هاست. مگر باعث نشدیم ابومسلم چند سال پیش در لیگ بماند؟ خدا سه مرتبه مرا در آزمون الهی قرار داد و روسفید شدیم. اگر از لحاظ نتیجه ذی‌نفع هم نبودیم، باید این کار را می‌کردیم و بازی را بردیم. از آدم‌های بزرگی تماس و پیامک داشتم و با وجود اینکه از شکست استقلال ناراحت بودند اما گفتند از شرافتم دفاع کردم. قهرمانی هم دست خداست. اگر می‌باختیم لکه ننگ رو پیشانی ما بود و سال‌های سال از آن صحبت می‌کردند.

* تسنیم: تیم‌تان مستحق برد بود؟

هر دو تیم بازی خوبی انجام دادند. دیداری که 5 گل داشته، قطعاً بازی قشنگی بوده است. از خط دفاعی راضی نیستم چون به‌خصوص در گل دوم نباید اجازه می‌دادند یک بازیکن در میان چند نفر گل بزند. طبق آمار شب گذشته برنامه شب‌های فوتبالی، تراکتورسازی در همه زمینه‌ها در آمار خوب بوده و باید این بازی را می‌بردیم. از اینکه شرافت فوتبالی حفظ شد، خوشحالم و مردانه بازی کردیم.

* تسنیم: حسرت بازی‌هایی مثل سیاه‌جامگان و راه‌آهن را نمی‌خورید که چرا امتیاز از دست دادید؟

تیم‌های بالای جدول مثل ذوب‌آهن، نفت‌ تهران و استقلال را در خانه‌شان شکست دادیم و مقابل پرسپولیس اگر بازیکن ما دقت می‌کرد و تک به تک را گل می‌زد، برنده بودیم. به‌قول شما حسرت بازی با سیاه‌جامگان و راه‌آهن را می‌خوریم که چرا باختیم و امتیاز از دست دادیم. خوشحالم تیمی درست کردم که طرفداران تراکتورسازی از سبک بازی آن راضی هستند. ما فوتبال به‌روزی را به نمایش می‌گذاریم و در زدن گل، ایجاد موقعیت گل و … عملکرد خوبی داشته‌ایم.

* تسنیم: به اتفاقات بازی روز گذشته بازگردیم، چه اتفاقی افتاد که پایان مسابقه عصبانی بودید؟

نمی‌خواهم دیگر راجع به اتفاقات صحبت کنم اما خوشحالم از شرافتم دفاع کردم. از سردار سعادتی رئیس کانون هواداران استقلال تشکر می‌کنم که درباره اخلاق در فوتبال صحبت کرد. کسانی که دم از شرافت می‌زنند، باید دنبال اخلاق باشند.

* تسنیم: با نتایجی که با تراکتورسازی گرفتید، به‌نوعی ثابت کردید که سال گذشته به‌خاطر دلایل مختلف اجازه ندادند با استقلال نتیجه بگیرید؟

مردم اتفاقات سال گذشته را می‌دانند و به آنها ثابت خواهد شد چه‌کارهایی که نکردند.

* تسنیم: فکر می‌کردیم در مورد درگیری‌های روز گذشته صحبت کنید.

دیگر نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم.

* تسنیم: اما مهدی رحمتی از ابتدای بازی با شما درگیر شد تا تماشاگران علیه شما شعار دهند.

قضاوت را به‌عهده مردم می‌گذارم. آنهایی که اخلاق‌مدار هستند، دم از شرافت می‌زنند. ما به شرافت‌مان فکر کردیم تا در آزمون الهی سربلند بیرون بیایم. درست است که توهین شنیدم اما شرافتم حفظ شد. این جام‌ها می‌آید و می‌رود اما شرافت است که می‌ماند. در تبریز شکست خوردیم و به آقایانی که به فینال جام حذفی رفتند، تبریک گفتم. کاری به نتیجه بازی روز گذشته ندارم اما اخلاق در فوتبال ثابت شد. بالای هزار پیامک از جاهای مختلف ایران به من رسیده است که تبریک گفته‌اند.

* تسنیم: برای سال آینده به مسئولان تراکتورسازی برنامه‌ای داده‌اید؟

فعلاً درگیر بازی پایانی لیگ و لیگ قهرمانان آسیا هستیم. خودم دوست دارم در تراکتورسازی بمانم چون مردم به من محبت دارند. وقتی به تراکتورسازی رفتم، حرکت‌هایی کردند که درست نبود. من پیشنهادات زیادی داشتم اما تراکتورسازی را به‌خاطر پتانسیلی که داشت انتخاب کردم.

* تسنیم: شانس چه‌تیمی را برای قهرمانی بیشتر می‌دانید؟

هر چیزی که خدا بخواهد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *