پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 15348 20 اردیبهشت 1395 ساعت [ 12:02 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ویسی: ۱۰ درصد بازی‌‌های هفته بیست‌ونهم جوانمردانه نبود

سرمربی استقلال خوزستان، گفت: اعتقادم این است که فقط ۹۰ درصد از بازی‌های دیروز لیگ برتر جوانمردانه بود.

ویسی: ۱۰ درصد بازی‌‌های هفته بیست‌ونهم جوانمردانه نبود

سرمربی استقلال خوزستان، گفت: اعتقادم این است که فقط ۹۰ درصد از بازی‌های دیروز لیگ برتر جوانمردانه بود.

سایت تیفوسی :به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، عبدالله ویسی در گفت‌وگو با رادیو ورزش درباره موفقیت تیمش در لیگ پانزدهم اظهار داشت: همه تیم‌ها وقتی وارد یک تورنمنت می‌شوند برای خود هدف‌گذاری می‌کنند و در این راه نحوه آماده‌سازی، تاکتیک تیم، جذب بازیکن و مسائل دیگر در موفقیت تیم دخیل است.

وی در ادامه افزود: ما از روز اول احساس خوبی در بازی‌ها داشتیم و با قلب‌مان وارد مسابقات شدیم. ما هفته به هفته بهتر شده و کیفیت خود را حفظ کردیم. ما هیچ وقت وارد حاشیه نشدیم و همین مسئله باعث شد همواره از هفته سوم به بعد حتی به رده سوم هم نرویم، البته جز دو هفته قبل که به‌صورت موقت در رده سوم قرار گرفتیم. در همان مقاطع نیز هیچ‌گاه مغرور نشده و همچنان روی فرم بودیم.

ویسی خاطر نشان کرد: فکر کنم کمتر تیمی حواسش به ما بود. کارشناسان اعتقاد داشتند تیم ما نمی‌تواند قهرمان شود و مدام می‌گفتند که این تیم اُفت می‌کند. وقتی ما قهرمان نیم‌فصل شدیم به بازیکنان گفتم بعد از 15 هفته توانستیم در صدر قرار بگیریم و 15هفته دیگر هم می‌تواند این اتفاق بیفتد. خدا را شکر تا حالا در بالای جدول بوده‌ایم و در این راه همه به ما کمک کردند، از جمله رسانه‌ها که همواره به من انرژی می‌دادند. ان‌شاءالله بتوانیم در پایان لیگ قهرمان شویم.

سرمربی استقلال خوزستان درباره اینکه گفته می‌شود تیمش با کمترین هزینه بسته شده است، خاطر نشان کرد: همه چیز در فوتبال پول نیست و ما این را ثابت کردیم. ما با جوانان گمنام توانستیم سهمیه آسیا را بگیریم، اتفاقی که در سال 84 در فولاد رخ داد و من در‌ آن مقطع کمک مربی آن تیم بودم. ما آن موقع با بازیکنان جوان قهرمان لیگ شدیم و دلیل موفقیت‌مان پول نبود، بلکه شادابی و طراوتی بود که تیم جوان‌مان داشت. من امیدوارم بازیکنان تیمم فصل آینده هر جا که هستند به موفقیت خود ادامه دهند و لیاقت این را هم دارند که به پول‌های بیشتری در زندگی خود برسند. البته از مدیران و مربیان لیگ هم می‌خواهم وقتی دنبال بازیکن 500 میلیونی می‌روند هر چه که حقش است به او بدهند و اجازه ندهند یک واسطه به میان آمده و این رقم را به 900 میلیون افزایش دهد، چرا که این مسئله به فوتبال ضربه می‌زند.

وی در واکنش به این پرسش که آیا یادداشت‌برداری‌هایش از تمرینات تیم‌های خارجی و ملی فقط یک نمایش است یا حقیقتاً این کار را می‌کند، گفت: دلیلی ندارد نمایش باشد. من برای اینکه در تمرینات تیم‌های ملی و خارجی شرکت کنم وقت و انرژی می‌گذارم. از جیب خودم خرج کرده و دوری از خانواده را هم تحمل می‌کنم. این کار را به‌خاطر کمک به فوتبال کشورم انجام می‌دهم. همین الان به امیرحسین پیروانی گفته‌ام همراه تیم جوانان ایران راهی آلمان خواهم شد و تمرینات این تیم را زیرنظر گرفته و اگر بازیکنی موردپسندم واقع شد، او را به تیمم می‌آورم.

ویسی افزود: فوتبال شغل من است و شما خبرنگاران اگر مطالعه نداشته باشید نمی‌توانید خوب حرف زده و قلم بزنید. اگر خدا بخواهد در مسابقات یورو نیز حاضر خواهم شد و در آنجا تمرینات تیم‌های خارجی را زیر نظر می‌گیرم.

سرمربی استقلال خوزستان با تأکید بر اینکه مربیان هم به‌مانند کامپیوتر باید به‌روزرسانی شوند، خاطر نشان کرد: یک کامپیوتر اگر بسیار پیشرفته هم باشد، هر چند وقت یک بار باید به‌روزرسانی شود و ما مربیان هم هر چقدر خود را با دانش و بزرگ بدانیم باید همیشه در حال یاد گرفتن باشیم. اگر کسی فکر کند با یک موفقیت همه چیز تمام شده است، خود او خیلی زود تمام می‌شود. من از یاد گرفتن لذت می‌برم.

وی همچنین با اشاره به سطح مسابقات لیگ پانزدهم افزود: مسابقات امسال کیفیت بالایی داشت، رقابت‌ها بسیار نزدیک بود و یک تیم شهرستانی و گمنام در جمع تیم‌های بزرگ خودنمایی می‌کند. البته این لیگ اشکالاتی هم داشت و آن هم تعطیلات زیاد مسابقات بود که امیدوارم با آمدن تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون لیگ‌مان پویاتر شده و بتوانیم موفقیت‌های‌مان را در فوتبال دنیا بیشتر کرده و در جام جهانی بدرخشیم.

ویسی درباره آینده تیم خود نیز عنوان کرد: اگر فکر کنیم حتی با قهرمانی همه چیز تمام شده است مطمئن باشید مجدداً به عقب برمی‌گردیم و به‌مانند قبل باید در بین تیم‌های پایین جدولی باشیم. بازیکن‌مان نباید مغرور شوند، بلکه تازه اول راه قرار دارند. ما فصل آینده باید در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته و نماینده شایسته‌ای برای ایران باشیم.

سرمربی استقلال خوزستان در خاتمه در این خصوص که به نظرش بازی‌های هفته بیست‌ونهم پاک بود یا خیر، گفت: بازی‌ها در سخت‌ترین و حساس‌ترین روزهای خود به‌سر می‌برد، به حدی که آدم را به سکته وا می‌دارد. من از همه بازیکنان و تیم‌ها می‌خواهم فوتبال جوانمردانه را فراموش نکنند و با همان انگیزه‌ای که پیش از این در لیگ شرکت کردند در هفته آخر هم شرکت کنند. من بازی‌های این هفته را تا 90 درصد جوانمردانه دیدم. به‌طور مثال در بازی دیروز ما با پدیده تا دقیقه هفت بازی سه بازیکن حریف کارت زرد گرفتند و این نشان می‌دهد آنها چقدر با تمام وجود بازی می‌کردند، اما اعتقادم این است که 10 درصد بازی‌ها جوانمردانه نبود. نمی‌خواهم بیشتر حرف بزنم و به همین بسنده می‌کنم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت