خانه / اخبار فوتبال ایران / لیگ برتر ایران / دایی: فوتبال جای افرادی چون مالک باشگاه صبا نیست

دایی: فوتبال جای افرادی چون مالک باشگاه صبا نیست

دایی: فوتبال جای افرادی چون مالک باشگاه صبا نیست

سرمربی تیم فوتبال صبای قم از عملکرد تیمش در دیدار مقابل استقلال ابراز رضایت کرد و گفت که فوتبال جای افرادی چون مالک باشگاه صبا نیست.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی دایی پس از تساوی یک – یک صبای قم مقابل استقلال اظهار داشت: بازیکنان ما باید در همان نیمه نخست بازی امروز کار را تمام می‌کردند. این بدشانسی ما بود، چرا که بازیکنانم عالی کار کردند. باید به آنها خسته نباشید بگویم که فصل پر فراز و نشیب پشت سر گذاشتند.

با همه موانع و مشکلات نتیجه بدی نگرفتیم
وی افزود: از همه خبرنگاران قمی و کسانی که کنار تیم من بودند، تشکر می‌کنم. ما سختی زیادی کشیدیم و توانستیم از لحاظ امتیازی نسبت به سال گذشته رتبه خوبی کسب کنیم. با همه موانع و مشکلات نتیجه بدی نگرفتیم. فوتبالی حساب کنیم، تیم ما به لحاظ شرایطی که داشت از همه تیم‌ها بهتر شروع کرد، در حالی که باید در بین تیم‌های سقوط‌کننده قرار می‌گرفت. شما نگاه کنید نمایشی که بازیکنانم در نیمه نخست داشتند، این یعنی اینکه پیشرفت کرده‌اند. باید از همه کسانی که ما را تنها نگذاشتند، تشکر کرد و آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و باشگاه صبا دارم.

آنهایی که یا علی گفتند و دست دادند، تیم را تنها گذاشتند
سرمربی تیم فوتبال صبای قم درمورد مشکلات صبا تصریح کرد: ما خیلی وقت است که مشکل داریم. امروز لیگ تمام شد، اما بازیکنانی که برای تیم ما زحمت کشیدند پنجاه درصد پول‌شان را گرفته‌اند! بچه‌های تیم من نسبت به سایر تیم‌ ها کمتر پول گرفته‌اند. بیشترین دریافتی بازیکنان ما 500 میلیون تومان است. ما با این شرایط جلو آمدیم و شش هفت بازیکن نیز را از دست داده بودیم. روزبه چشمی و حسین بادامکی رفته بودند. بازیکنان من کار بزرگی در این فصل انجام دادند، اما آنهایی که یا علی گفتند و دست دادند، تیم را تنها گذاشته و باید جوابگوی بازیکنان باشند.

بازیکنانم گذشت خوبی داشتند
دایی ادامه داد: کسی که قول داده و یا علی گفته، چطور به وعده‌اش عمل نکرده است؟! مردم بدانند که حداقل قرارداد بازیکنانم 20درصد کمتر از تیم‌های متوسط لیگ برتر بود. بازیکنانم گذشت خوبی داشتند. شاید علی دایی بیرون از فوتبال کار و درآمد دیگری داشته باشد، اما خیلی از همکارانم و بازیکنان شغلی ندارند.

فوتبال جای افرادی چون مالک باشگاه صبا نیست
وی در پاسخ به این سؤال که آیا فصل آینده در تیم صبا می‌ماند یا خیر، گفت: یک سؤال از شما دارم. مالک باشگاه صبا چه کسی است؟ یک سال است این آقا پیدا شده و مالک باشگاه شده تا باشگاه صبای قم را حمایت کند، اما متاسفانه اواسط راه، همه چیز را رها کرده است. فوتبال جای کسانی نیست که این کار را بکنند. این آقا اول فصل قول داد که 12،13 میلیارد می‌دهد و نیم‌فصل نیز برای کسب سهمیه نیز سه چهار میلیارد دیگر ترزیق کند، اما دیگر خبری از او نشد.

پول اجاره منزل بازیکن خارجی صبا را من دادم
سرمربی تیم فوتبال صبای قم خاطرنشان کرد: اجازه دهید موردی را به شما بگویم. در تهران منزلی برای ماچادو گرفتیم که باشگاه صبا تنها 10 میلیون تومان پول داد و مابقی پول منزل و اجاره‌اش را من داده‌ام. از شما یک سؤال دارم، آیا در تهران می‌شود منزلی با 10 میلیون تومان اجاره کرد؟!

روز مرگ من است که مالک باشگاه صبا حکم به اخراج بازیکنانم بدهد
دایی با انتقاد از مالک باشگاه صبای قم گفت: این آقا در مصاحبه‌هایش یک روز گفته در کنار تیم بودم و یک روز هم عنوان کرده که دیگر در کنار تیم حضور ندارد. او یک روز اخراج بازیکنانم حکم می‌دهد و یک روز هم صحبت از اسپانسر تیم می‌کند. اگر شما اسپانسر و حامی مالی صبا هستی، به چه اجازه‌ای درباره بازیکنان و مربی من صحبت می‌کنی؟ آن روز، روز مرگ من است که کسی چنین حکمی بدهد! متاسفانه استاندار چنین اجازه‌ای به این آقا داده است.

به باشگاه صبا آمدند تا وام بگیرند
«نمی‌دانم چه زمانی فوتبال ما از این لابی‌ها پاک می‌شود»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: دلایل آمدن این آقایان به فوتبال این بود که وام بگیرند! اگر به من وام ارزی بدهند، چرا یک تیم را اداره کنم، با این وام سه تیم را اداره می‌کنم. اول فصل دست یاعلی می‌دهند، اما چون به چیزهایی که می‌خواهند دست پیدا نمی‌کنند، اواسط راه می‌روند. مصاحبه‌های این آقا مشخص است که ظاهراً به او قول‌هایی داده‌اند. اینکه چه قولی داده‌اند، الله اعلم. شمایی که از من درباره ماندن یا رفتن از صبا صحبت می‌کنید، آیا می‌دانید مالک باشگاه چه کسی است؟ آیا صبایی مانده است که بمانم؟ به تازگی ضعف این تیم را شناخته‌ام و از خدایم است که با این تیمی که یک فصل حال کردم، کار کنم. متأسفانه به بازیکن من بی‌احترامی می‌کنند، اما کسی جوابگو نیست. بازیکنان من واقعاً مَرد بودند.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم بار دیگر در پاسخ به این سؤال که وضعیتش در صبا به کجا می‌رسد، گفت: ببخشید چه چیزی بگویم؟ تا وقتی که تکلیف تیم مشخص نشود، نمی‌توانم چیزی بگویم. مالک باشگاه چه کسی است که به این سوالات پاسخ دهد، اینکه چه چیزی می‌خواهد، کجای جدول باشیم و هدفش چیست؟ اینها سوالاتی است که باید پاسخ بدهند.

ویسی نشان داد که از علم بالایی برخورددار است
دایی درمورد اینکه پرسپولیس قهرمان لیگ نشد، گفت: به‌نظرم، استقلال خوزستان جزو تیم‌های بود که شایستگی قهرمانی را داشت. استقلال خوزستان از ابتدای فصل زحمت کشید و همیشه بالای جدول قرار داشت و کمترین گل خورده را داشت. ویسی نشان داد که از علم بالایی برخورددار است. این تیم سه سال دست ویسی بود. این مسئله درسی برای مدیران باشگاه‌هاست که به یک نفر اعتماد کنند تا اندیشه‌هایش را در تیم جا بیندازد.

قهرمانی دست پرسپولیس بود اما خودش آن را از دست داد
وی تصریح کرد: دو هفته پیش که با ویسی صحبت می‌کردم، شانس این تیم را برای قهرمانی بیشتر می‌دانستم و واقعاً شایسته قهرمانی بودند. پرسپولیس باید دو سال پیش قهرمان می‌شد، جایی که کمیته حقیقت‌یاب تشکیل نشده بود و مشکل سربازان وجود نداشت! آن دیداری که با دست گل زدند را فراموش کرده‌اید؟! ما باید قهرمان می‌شدیم. ما بدون اینکه حمایت شویم، باید قهرمان می‌شدیم. ظاهراً همه این موضوع را فراموش کرده‌اند. در این فصل، پرسپولیس قهرمانی را مقابل نفت تهران از دست داد. در حالی که همه چیز طوری چرخید که قهرمانی پرسپولیس دست خودش باشد، اما آن را از دست داد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *